jasmine3
06.02.09,10:44
Ahojte poraďáci, vy ste mi vždy dobre poradili preto sa na Vás znova obraciam. Šéf odomňa požaduje aby som vypísala našim 3 zamestnanocom výpovede 1. má byť v skúšobnej lehote a ostatné 2 majú byť pre zamestancov, ktorý sú živnostníci takže nemajú žiadnu zmluvu s nami spísanú, výplatu sme im posielali formou faktúr, ktoré nám vystavovali ako im mám dať výpoved? a ako mám ju spísť poznáte najké vzory?
Ďakujem, vaša verná čitateľka ...:)
ata111
06.02.09,09:49
1. u zamestnanca dáš výpoveď v skúšobnej dobe zo strany zamestnávateľa podľa ZP.
2. u živnostníkov je treba vedoeť, či robili na základe konkrétnej zmluvy napr. o dielo a tu by som dala písomné ukončenie tejto zmluvy alebo len jednoducho ústne poďakovala za spoluprácu, ak takáto písomná zmluva neexistuje. Toto je práve riziko pracovať pre firmu na živnosť.
jasmine3
06.02.09,09:52
zrejme u živnostníkov to bolo iba ústne to mi šéf iba povedal, že budú u nás pracovať, takže si vystavovali faktúry oni , a toho zamestnanca mi neviete poslať nejaký vzor, podľa, ktorého by som to spísala?
Ďakujem
veronikasad
06.02.09,09:59
Ahojte poraďáci, vy ste mi vždy dobre poradili preto sa na Vás znova obraciam. Šéf odomňa požaduje aby som vypísala našim 3 zamestnanocom výpovede 1. má byť v skúšobnej lehote a ostatné 2 majú byť pre zamestancov, ktorý sú živnostníci takže nemajú žiadnu zmluvu s nami spísanú, výplatu sme im posielali formou faktúr, ktoré nám vystavovali ako im mám dať výpoved? a ako mám ju spísť poznáte najké vzory?
Ďakujem, vaša verná čitateľka ...:)
1. v skúšobnej dobe sa výpoveď nedáva - ide o skončenie prac. pomeru v zmysle § 72 Zákonníka práce. Oznamuje sa zamestnancovi spravidla 3 dni vopred .
2. živnostníci nie sú zamestnanci - ak majú s vami uzatvorenú nejakú zmluvu o spolupráci, dávaš im výpoveď z tejto zmluvy. Ak žiadna zmluva uzatvorená nebola, oznámiš im skončenie "spolupráce" listom
jasmine3
06.02.09,10:04
a podľa akého paragrafu im mám dat ďakujeme za spoluprácu ...do(ne)videnia???
veronikasad
06.02.09,10:06
a podľa akého paragrafu im mám dat ďakujeme za spoluprácu ...do(ne)videnia???
Podľa žiadneho, keď s nimi žiadnu zmluvu nemáte. Len im listom poďakuješ za spoluprácu a oznámiš jej skončenie. To je riziko živnostníkov, ktorí robia bez zmluvy.
jasmine3
06.02.09,10:06
ďakujem pekne