Micifuzik
06.02.09,10:48
Dobrý deň kolegyne a kolegovia
Potrebovala by som poradiť k téme cestovné.
Zaujímalo by ma ako si mám uhradiť cenu cestovného v prípade, že som cestovala na školenie s kolegyňou na jej aute. Ja som jej zaplatila vo výške koľko platievam za lísok.
Počula som, že cestovné si môžem uhradiť z pokladne aj keď nemám cestovné lístky vo výške cestovného, ktoré platievam za autobus.
Na akom základe to môžem, čím si to mám podložiť a ako si to vypočítať.
Alebo stačí, keď viem, že napríklad cest. lístok ma stojí 122.- Sk?
Ale čo si priložím k VPD?
ďakujem
adi11
06.02.09,11:10
Myslím, že by stačilo čestné prehlásenie priložiť k CP.
blazonko
06.02.09,12:01
U nás si cestovné môže uplatniť iba jeden. Preto si zvykli radšej cestovať autobusmi a vlakmi.
Chobot
06.02.09,12:25
Dobrý deň kolegyne a kolegovia
Potrebovala by som poradiť k téme cestovné.
Zaujímalo by ma ako si mám uhradiť cenu cestovného v prípade, že som cestovala na školenie s kolegyňou na jej aute. Ja som jej zaplatila vo výške koľko platievam za lísok.
Počula som, že cestovné si môžem uhradiť z pokladne aj keď nemám cestovné lístky vo výške cestovného, ktoré platievam za autobus.
Na akom základe to môžem, čím si to mám podložiť a ako si to vypočítať.
Alebo stačí, keď viem, že napríklad cest. lístok ma stojí 122.- Sk?
Ale čo si priložím k VPD?
ďakujem

V prvom rade si sa na tom mala dohodnúť so zamestnávateľom. Zamestnávateľ pred nástup na prac. cestu určuje o.i. aj druh dopravného prostriedku na PC. Ak ste sa vopred na takejto forme náhrady nedohodli, zamestnávateľ nie je povinný ti to uhradiť. Jeho povinnosťou je len uhradiť preukázané náklady na dopravu - teda jedine keby si mala cest. lístok.

Ak ale aj dodatočne súhlasí nadriadený s uhradením nákladu vo výške cest. lístka pre hromadnú dopravu, pričom ty si použila iné auto, než auto zamestnávateľa, tak ti to môže uhradiť. Musíš si z internetu, alebo z iného zdroja vytlačiť cenu lístka pre danú trasu.