mery29
06.02.09,11:54
Ahoj chcela by som sa opytat, ci socialny fondpre zamestnancaje pripocitatelna polozka k zakladu dani a este ci je pri. polozka aj danove odpisy? dakujem
HankaS
06.02.09,11:10
Sociálny fond, nieje prípočitateľná položka pre zamestnanca, iba príspevky z neho napr. v peňažnej forme vyplatený príspevok na stravu, príspevok na rekreáciu, alebo príspevok v nepeňažnej forme napr: kolekcia sa musia daniť .
A čo sa týka odpisov daňový odpis je uznaný náklad. Ak účtuješ účtovný odpis a ten je rozdielny od daňového odpisu, tak tento účtovný odpis je položkou pripočítateľnou a odpis daňový je položkou odpočítateľnou .
mery29
06.02.09,11:14
takze ak som uctovala iba danove odpisy ktore tvorili 8000 takto mam odpocitat od zakladu dane?
mery29
06.02.09,11:16
Sociálny fond, nieje prípočitateľná položka pre zamestnanca, iba príspevky z neho napr. v peňažnej forme vyplatený príspevok na stravu, príspevok na rekreáciu, alebo príspevok v nepeňažnej forme napr: kolekcia sa musia daniť .
A čo sa týka odpisov daňový odpis je uznaný náklad. Ak účtuješ účtovný odpis a ten je rozdielny od daňového odpisu, tak tento účtovný odpis je položkou pripočítateľnou a odpis daňový je položkou odpočítateľnou .
takze ak som uctovala iba danove odpisy tak je to naklad takze ani odpoc. a ani pripo. polozka
HankaS
06.02.09,11:26
Ano.