Mickya
15.06.05,10:19
Asi si mnohí zaklopkáte na čelo, keď položím túto otázku, ale potrebujem si uistiť 1 vec:
čo účtujete do réžie v JÚ?
Ja dávam vlastne do réžie len výdavky a náklady súvisiace s chodom firmy - čiže telefón, nájomné, poplatky za vedenie účtu....proste len to, čo sa týka len samotnej firmy, nie to čo sa týka aj zákazníka.
Neviem, čo v takom prípade, ak pre zákazníka robím napr. knihu a potrebujem, aby mi niekto túto knihu vytlačil, čiže ide o službu.
Dávam túto službu (čiže tlač) kam - do materiálu alebo réžie?
Ďakujem
Paula
15.06.05,08:25
Ak tlač knihy zákazníkovi zaúčtuješ, máš príjem . Tlač knihy je tvoj výdaj -réžia.
Mickya
15.06.05,08:35
Čiže do réžie nedávam len výdavky súvisiace čisto len s chodom firmy? Sem idú aj výdavky - služby, ktoré posúvam zákazníkovi? Môžete mi, prosím, ešte bližšie priblížiť, čo dávate do réžie?
Zita5
15.06.05,08:49
Bankové poplatky, Cestná daň, daň z nehnuteľnosti, daň za sl.psa, daňové poradenstvo, dialničná známka,PHM,čistiace potreby, poplatok za seminár, elektrina,plyn, havarijné a zákonné poistenie,zriadenie int.stránky,kancelárske potreby,knižné publikácie/zákony/,kopírovanie,úhrada telefónov,nájomné za priestory, náplň do tlačiarne, oprava auta, poplatky za odvoz odpadov, oprava PC a príslušenstva,upgrad , poistenie za škodu, poplatok za rádiá, poistenie strojov a zariadení, poplatky notárske, poštovné, autolekárnička a všeobecne doplnenie lekárničky , potrava pre sl.psa, Zlaté stránky-uverejnenie, údržba auta-umývanie ,poplatok za vodné a stočné , zásielková služba, zabezpečovacie zariadenie vo firme , zhotovenie kľúčov, pečiatok, zdravotné vyšetrenie zamestnancov , diéty . Na konci roka odpisy , výdavky nad daňové odpisy/u lízingov/ a popr.storná /podľa potreby/.


Doplňte ma prosím .
jess
15.06.05,08:53
kancelárske potreby, nájomné , drogéria, PHM, cestovné, náradie do firmy - žiarovky, skrutky, klince..., telefóny, mobily, vlastne všetky výdavky, časopisy, poštovné, pošt.dobierky, lízing, poistenie majetku, auta ..., poplatky banky, reklama, napr. faktúry za vedenie účtovníctva, softwarové služby - upgrade, fakturované služby od dodávateľa - čiže aj náklady súvisiace s tlačou knihy pre konečného zákazníka
andrej_rv
15.06.05,08:56
Keďže Zita už skoro všetko uviedla (ešte aj psa :) ), veľmi niet čo doplniť. Ale ja vo všeobecnosti do prevádzkovej réžie v JÚ posuniem všetko, čo je daňovým výdavkom a nedá sa zaradiť do iných kolóniek (teda do nákupu tovaru, materiálu, miezd, odvodov...)
andrej_rv
15.06.05,09:11
... ale Paula mi radí, nech to dávam do réžie. Čiže postupovala som zle a hrozí pokuta?Ja si tiež myslím, že aj nakúpené služby a subdodávky (tlač, laminovanie...) patria do réžie, nie do materiálu. Ale keďže je to vždy daňový výdavok, pokutu by si nemala dostať.
Zita5
15.06.05,09:23
Pôvodca textu príspevku: Mickya
... ale Paula mi radí, nech to dávam do réžie. Čiže postupovala som zle a hrozí pokuta?


Mickya , Paula radí dobre, može sa to chápať aj ako réžia , ale na druhej strane keď to máš v materiáli nič hrozné sa nedeje , pretože spravila si grafiku, dala si Tvoj návrh vytlačiť a spracovať a ďaľej to posunieš , čiže predáš zákazníkovi ... takže to môže byť aj ako materiál .Pokuta nemá byť začo .
Mickya
15.06.05,09:30
Pôvodca textu príspevku: Mickya
... ale Paula mi radí, nech to dávam do réžie. Čiže postupovala som zle a hrozí pokuta?


Mickya , Paula radí dobre, može sa to chápať aj ako réžia , ale na druhej strane keď to máš v materiáli nič hrozné sa nedeje , pretože spravila si grafiku, dala si Tvoj návrh vytlačiť a spracovať a ďaľej to posunieš , čiže predáš zákazníkovi ... takže to môže byť aj ako materiál .Pokuta nemá byť začo .Takže, ak si to takto zdôvodním (príp. uvediem v internej smernici), tak môžem to dávať i naďalej do materiálu?
Vieš, my by sme za celý ten rok tým pádom vôbec nič nedali ani do materiálu, ani do tovaru, ale všetko len do réžie. vo výkazoch by vlastne bol za mater. a tovar suma 0 a réžia obrovské číslo.
Heni
15.06.05,09:32
Takže, ak si to takto zdôvodním (príp. uvediem v internej smernici), tak môžem to dávať i naďalej do materiálu?
Vieš, my by sme za celý ten rok tým pádom vôbec nič nedali ani do materiálu, ani do tovaru, ale všetko len do réžie. vo výkazoch by vlastne bol za mater. a tovar suma 0 a réžia obrovské číslo.ale ak nenakupuješ materiál ani tovar, tak je to tak ;)
Zita5
15.06.05,09:38
Správne sú aj vyššie uvedené príspevky poraďákov a podľa môjho názoru je to prechodné aj cez ten materiál . Je to vec skutočne pohľadu na ten konkrétny problém .Nemaj boja , je to obhájiteľné .:)
Mickya
15.06.05,09:57
Ďakujem všetkým za pomoc.