Nika_B
06.02.09,12:19
Dobrý deň,
chcela by som sa poradiť. Naša firma má na leasing úžitkové vozidlo. Šéf sa rozhodol, že ho inej firme na pol roka zapožičia. Je potrebný súhlas leasingovej spoločnosti ? Naša firma bude splácať splátky normálne ďalej, ale firme, ktorej auto zapožičia vyfakturuje použitie MV.
Ďakujem.
HankaS
06.02.09,11:29
Nemôžeš prenajímať auto na leasing.
Nika_B
06.02.09,12:02
Nemôžem ? A ako to mám zdôvodniť šéfovi ? Potrebujem mu to niečim podložiť.
Ďakujem
azla
06.02.09,12:05
Bolo by vhodné preštudovať leasingovú zmluvu, všeobecné podmienky ...
Može byť v zmluve zákaz ďalšieho prenájmu, alebo môže byť ďalší prenájom podmienený súhlasom leasingovej spoločnosti.
Prípadne sa spýtajte v leasingovej spoločnosti.
Paula
06.02.09,12:20
Nemôžem ? A ako to mám zdôvodniť šéfovi ? Potrebujem mu to niečim podložiť.
Ďakujem


Nič jednoduchšie - len aby si sám prečítal, čo pri uzatváraní zmluvy o lízingu podpísal:)
azla
06.02.09,12:59
.... pozrela som do jednej LZ s istou leasingovou spoločnosťou , konkrétne prečítala som si Všeobecné podmienky finančného prenájmu (6 strán - tie drobné nečitateľné písmenka, ktoré málokto celé prečíta pri podpise zmluvy:rolleyes:)
a v oddieli Vlastníctvo a užívanie sa píše:

"Nájomca nie je bez predchádzajúceho písomného súhlasu Prenájimateľa s predmetom leasingu oprávnený žiadny spôsobom právne nakladať. Nájomca nie je bez predchádzajúceho písomného súhlasu Prenajímateľa oprávnený PL najmä ďalej prenajať, vypožičať alebo iným obdobným spôsobom nakladať s PL tak, aby sa dostal do dispozície tretej osoby."