amakov
06.02.09,12:58
Do 15.2. máme odovzdat ziadost pre vypozet dane a moznost uplatnit si odpocitatelné polozky z dane za minuly rok. Dopocula som sa,ze pribudla moznost uplatnit si aj naklady na studium v minulom roku. Pre nasu admin.pracovnicku to bola novinka,nevedela mi k tomu povedat nic, ani vysku do ktorej si to mozem uplatnit, ani tlacivo, nic vraj ked si to zistim mam za nou prist a vyrata mi dan za minule obdobie. Vie mi prosim niekto poskytnut blizsie informacie ,kedze som v tekjto oblasti uplny laik.Ďakujem
veronikasad
06.02.09,12:04
Do 15.2. máme odovzdat ziadost pre vypozet dane a moznost uplatnit si odpocitatelné polozky z dane za minuly rok. Dopocula som sa,ze pribudla moznost uplatnit si aj naklady na studium v minulom roku. Pre nasu admin.pracovnicku to bola novinka,nevedela mi k tomu povedat nic, ani vysku do ktorej si to mozem uplatnit, ani tlacivo, nic vraj ked si to zistim mam za nou prist a vyrata mi dan za minule obdobie. Vie mi prosim niekto poskytnut blizsie informacie ,kedze som v tekjto oblasti uplny laik.Ďakujem
si zamestnanec alebo živnostník ?
amakov
06.02.09,12:09
som zamestnanec
veronikasad
06.02.09,12:15
som zamestnanec
Do 15.2.09 odovzdáš zamestnávateľovi vyplnené a podpísané tlačivo "Ziadosť o vykonanie ročného zúčtovania dane"

Ak si platíš nejakú životnú poistku, treba priložiť doklad z poisťovne o zaplatenom poistnom - poisťovňa to posiela na predpísanom tlačive.
O uplatnení výdavkov na štúdium som niečo zazrela v súvislosti so zdravotníckymi pracovníkmi - neviem to teraz nájsť v zákone. Iní zamestnanci určite nárok na zníženie základu dane z tohto titulu nemajú.

Ak si ženatý a manželku máš na rod. dovolenke alebo má príjem z rok 2008 nižší ako 98496,-sk, môžeš si uplatniť aj na ňu zníženie základu dane.