kanianka
06.02.09,12:10
Máte prosím niekto skúsenosti s odosielaním mesačných výkazov elektronicky z MONEY S3 ?
pokúšam sa odoslať 1. krát v tomto roku výkaz do SP a dáva mi chybovú hlášku že softwér počíta zamestnancov podľa odvodov a keď je suma 0 Euro
-/dohodár GP /-tak ho nezapočíta ako to opraviť-... hotline obsadené...
a tiež Do VZP to nejde, treba nejaké XML rozhranie nastaviť ... neviem čo s tým?
jarkra
15.02.09,12:13
Odoslanie výkazu xml. do SP elektronicky majú upraviť v novej verzii 11,033 budúci týždeň. To mi odpovedali na hotline v Money S3. Mne tiež vyhodilo túto chybu. SP má na svojej stránke uvedené, že výkazy zasielané elektronicky xml s touto chybou bude akceptovať myslím do 31.3.2009.
Ja som výkaz za január vyriešila tak, že som opravila počet zamestnancom priamo v xml. súbore na správny, a SP akceptovala výkaz bez chýb.

Opravu xml. robím v programe Total Commander, kde si príslušný výkaz xml otvorím klávesou F4, potom je potrebné už len trošku preštudovať tie čísla, čo ti to vyhodí a nájsť kde je to potrebné prepísať. Potom ten súbor uložím pod rovnakým názvom. (súbor - uložiť)

Už som tak opravovala aj registračné listy FO, pretože mi Money nedával tituly a všetko mi prešlo v pohode.
sybila3
17.09.09,19:11
čo k tomu treba, aby sa z money dali zasielať výkazy do SP, treba v sp niečo aktivovať?
Zdenka 0705
18.09.09,04:40
čo k tomu treba, aby sa z money dali zasielať výkazy do SP, treba v sp niečo aktivovať?
So SP musíš uzatvoriť dohodu o EZU /elektronickom zasielaní údajov/, potom Ti dajú prístupové kódy /prihlasovacie meno/ a grid kartu.
sybila3
22.09.09,16:45
a ak robím viacej firiem, pre každú firmu zvlášť?
Zdenka 0705
22.09.09,16:54
a ak robím viacej firiem, pre každú firmu zvlášť?

Dohodu so SP uzatvára firma alebo živnostník.
Teba nahlási ako účtovníčku, ktorá bude pracovať s ich stránkou. Takže každá firma bude mať iné prihlasovacie meno a grid kartu, ktorú by Ti mala poskytnúť.
Tweety
22.09.09,16:55
a ak robím viacej firiem, pre každú firmu zvlášť?
Áno.
sybila3
06.09.11,09:20
a ak mám kody tak ako postupujem, môžete mi poradiť? dík
sybila3
07.09.11,07:05
neporadí nikto, vygenerujem si v programe mesačný výkaz a dám tlač a tam export XML?
mzdarka renca
07.09.11,07:21
neporadí nikto, vygenerujem si v programe mesačný výkaz a dám tlač a tam export XML?

ak chceš elektronicky zaslať na SP mesačný výkazm je potrebné, aby si si to nahrala na USB kľúč, alebo disketu a potom to z týchto elektronických nosičov nahráš v elektronickej podateľni SP.

PS: nie som Sybila :D , aby som vedela aký máš program, v každom jednom programe sa to robí inak, aj keď podstata je tá istá, ale kroky sú odlišné.
sybila3
07.09.11,08:22
no píšem do money S3, takže tento program. a nejde to inak ako cez usb kľúč, ešte som nikdy do SP neposielala takže vôbec neviem ani neviem kde by som sa to dočítala.
vieraaaa
07.09.11,08:59
Ja síce nemám program „money S3“, ale výkazy odosielam zo mzdového programu. Ja v mojom programe mám ikonku – „do súboru“ – potom to pýta – „disk a cesta, kde sa majú súbory vytvoriť“ – zadám si cestu na príslušný disk - ja na server. Myslím, že by sa to mohlo uložiť aj na ten USB kľúč.
Ďalej si otvorím stránku SP a tam na ich stránke naľavo si otvorím „Elektronický zber údajov“, tam to po mne pýta prihlasovacie meno (SSN) (v mojom prípade je to 10-miestne číslo). Po zadaní sa sa otvorí ďalšie okienko, kde treba zadať – napr. „Grid G6“ a to je napr. „rucl“ – otvorí sa políčko „overiť“ na to kliknem a na nasledujúcej zobrazenej stránke si vyhľadám „odoslanie XML súboru“ – zase kliknem na tento text – ďalšie okienko je „odoslanie XML súboru“ a „prehľadávať“ – cez to prehľadávať nájdem príslušný výkaz, alebo RLFO – kliknem na tento súbor, zadám otvoriť – tým sa súbor vloží do okienka „odoslanie súboru“ na stránke SP a dám odoslať. Potom sa tam pýta niečo ako „uložiť súbor XML“ – tam už presne neviem ale mám dojem, že je tam „uložiť“, to odkliknem (potom to vypíše niečo ako že "súbor sa podarilo uložiť pod číslom ...") a otvorím si z ponuky buď prehľad výkazov alebo RLFO, podľa toho, čo som odosielala. Zobrazia sa mi odoslané výkazy alebo RLFO, keď naň klikneš, tak sa ti otvorí odoslaný súbor a môžeš si ho dať vytlačiť. Ja si tlačím z ponuky hore PDF – je tam aj napr. u RLFO hore „akceptovaný“, dole je napr. aj rozhodujúci čas zaslania.
Neviem, či Ti to nejako pomôže, ale snažila som sa to popísať, keďže momentálne nič neodosielam, neviem presne text, ktorý to vypisuje.
sybila3
08.09.11,09:55
super, ďakujem za podrobný návod
vieraaaa
08.09.11,13:39
Ak Ti to pomôže, budem veľmi rada.
sybila3
13.09.11,09:36
no zadala som cestu aj sa mi uložil ale ked som dala otvoriť, že idem pozrieť prípadne opraviť tak bol nejaký zašifrovaný, má to tak byť?
vieraaaa
13.09.11,11:06
na USB kľúči, alebo v počítači na disku áno - napr. viď.
1

-
-
-
04.09.1949
Je to síce RLFO, ale výkaz je tiež takýmto štýlom. Ja si tlačím výkaz aj RLFO zo mzdového programu a potom, tak ako som uviedla "PDF" na stránke SP.
sybila3
13.09.11,14:31
no presne takto to bolo, je to v poriadku a potom až na stránke SP to je OK?
vieraaaa
13.09.11,15:20
áno
sybila3
21.09.11,07:47
no skúsila som odoslať a vypísalo mi to chyba celkovo 40 chýb a nemožno odoslať??????????,nemôže to byť v dátume som zadala skorší dátum?
sybila3
21.09.11,12:33
prosím poradiť, dík
sybila3
23.09.11,06:52
kde je chyba treba niečo ponastavovať, vôbec sa mi to nedarí odoslať.
katka 23
23.09.11,07:07
skús odoslať mesačný výkaz cez ponuku Manuálny vstup - mesačný výkaz, tento výkaz vyplníš klasicky ručne, aj ja mám problém odosať výkaz cez XML súb., riešim to takto
sybila3
23.09.11,07:39
dá sa aj ručne vyplniť, takže normálne by som ho vyplnila a odoslala, ešte sa v tom nevyznám lebo posielam prvýkrát. Ale písala som na tech.podporu a hned mi volali naspäť veľmi milá pani napojila sa na môj počítač aby zistila chybu a bola tam chyba, že na karte zamestnanca som nemala nastavený vymeriavací základ 0 pri dohodároch, opravila som a odoslala.
sybila3
23.09.11,07:41
no ale keď som si pozrela prehľad tak výkaz tam je ale zas vypísalo neakceptovaný a chyba registrácie????? čo s tým???? moje nervy
vieraaaa
23.09.11,07:41
no skúsila som odoslať a vypísalo mi to chyba celkovo 40 chýb a nemožno odoslať??????????,nemôže to byť v dátume som zadala skorší dátum?
Dátum musí byť aktuálny - môže to byť aj tým.
Veľmi rada by som poradila, ale keďže ja zasielam výkazy elektronicky od r. 2004, už si celkom začiatky nepamätám a SP to stále nejako mení.
Možno troška pomôže "Používateľská príručka" vľavo na stránke
https://esluzby.socpoist.sk/ezuf/loginchoice.jsp
Ak si to čítala, tak nič.
vieraaaa
23.09.11,07:49
no ale keď som si pozrela prehľad tak výkaz tam je ale zas vypísalo neakceptovaný a chyba registrácie????? čo s tým???? moje nervy
Otvor si v "Prehľade MV" "Chyby registrácie" a tam sú popísané.
Prehľad - Mesačný výkaz
Prehľad - Výkaz poistného a príspevkov
Prehľad - Registračný list fyzickej osoby
Prehľad - Chyby registrácie
sybila3
23.09.11,08:02
už som to zavrela ale bolo tam vypísané že RČ nie je v registri alebo v takom zmysle keď sa prihlásim vypíšem presne, asi ma z toho švihne už 2 dni robím len okolo výkazov.
katka 23
23.09.11,08:07
aké RČ? zamestnanca? veď ty sa neprihlasuješ rodným číslom
Ivenka
23.09.11,08:11
ak Ti vypísalo, že nie je RČ v registri tak ho asi nemáš prihlaseného alebo má u Teba v prílohe iné RČ. over si to priamo na SP. Mala som to isté. 2 roky som mala ZC xxxxxx/0752 a malo byť /8752. Pani mi to všetko opravila.
katka 23
23.09.11,08:15
äno, presne na to som myslela aj ja, skús skontrolovať RLFO ako si prihlasovala zam - ov, dohodárov prihlášky + odhlášky ,možno si niekoho odhlásila a ak po čase pracuje ďalej tak si neprihlásila a pod.
vieraaaa
23.09.11,08:35
už som to zavrela ale bolo tam vypísané že RČ nie je v registri alebo v takom zmysle keď sa prihlásim vypíšem presne, asi ma z toho švihne už 2 dni robím len okolo výkazov.
Ja som im na začiatku musela dokladovať napr. dohodárov, na ktorých som ja mala prihlásenie cez RLFO odoslané a potvrdené SP, ibaže u nich to nezaregistrovali a problém bol na svete. To musíš všetko vychytať, aj keď to nie je Tvoja, ale môže sa stať aj to a budeš fungovať ako hodinky.
Dadena
23.09.11,08:36
Chce to chvíľu trpezlivosti, ale verte mi, že keď si to osvojíte uľahčí Vám to Vašu prácu. Ak Vám vypisuje, že MV má chyby registrácie, otvorte si chybový výkaz (na ľavej strane obrazovky samozrejme keď ste už prihlásená na SP). Ak je tam uvedené že RČ nie je v "V" t.j. vo Vašom výkaze, ktorý odosielate ale nachádza sa v "R", t.j. je evidovaný zamestnanec na sociálke (resp. opačne Vy ho vo výkaze máte ale nie je registrované v SP), vytlačte si tieto chyby a podľa Vašej personálej evidencie si podľa RČ výpište jednotlivých zamestnancov. Začiatok, koniec preušenie, ukončenie od prvopočiatku a pod. Na pravej strane na stránke SP máte potom manuálny vstup do RL FO, kliknite si naň a cez rodné čísla zamestnancov si ich vyhľadáte, napr. v prípade, že ho nemáte vo výkaze ale je na sociálke a v podstate už dávno vo firme nepracuje, ukončíte mu týmto pracovný pomer, podľa Vašich peronálnych údajov. Funguje to aj opačne, ak ho máte vo výkaze a nie je zaregistrovaný na SP, takžie si ho takto nahráte. Treba len dať potom pozor, či je to trvalý pracovný pomer alebo dohoda. Keď si všetkých, ktorých máte takto uvedených v chybách registrácie opravíte, vrátite sa späť na chybový mesačný výkaz a spustíte kontrolu na register. Vypíše Vám, že zhruba o dva dni to bude vybavené. Takže za dva dni sa pozriete, či bol výkaz akceptovaný alebo či Vám tam vyskakujú ešte nejaké chyby. Ak by sa Vám to nedarilo, ozvite sa dám Vám číslo a keď budete pripojená na Sociálke môžeme si to ústne prejsť.
polis1
23.09.11,10:25
dané výkazy z money S sa dajú pekne odosielať priamo z programu
sybila3
24.09.11,08:44
a môžeš mi napísať ako lebo sa s tým trápim prvýkrát a bola by som rada, keby sa mi to zjednodušilo. ale volala som s technickou podporou ale pani mi nepovedala že sa to dá priamo z programu, povedala že vyexportovať výkaz a potom cez SP. tak poraď dík
sybila3
27.09.11,08:45
takže mi to vypisuje že RČ jedného dohodára nie je v registri SP neviem ako je to možné keď som posielala RL FO do SP ešte v papierovej forme, mám ho poslať elektronicky?
tweedle
27.09.11,09:02
ja mám 2 zamestnancov, do 1.11. mám povinnosť posielať výkazy elektronicky. Mzdový program nemám, mzdy robím "ručne", budú sa dať výkazy posielať cez stránku SP alebo musím mať neaký mzdový program?
tictac7
27.09.11,09:08
ja mám 2 zamestnancov, do 1.11. mám povinnosť posielať výkazy elektronicky. Mzdový program nemám, mzdy robím "ručne", budú sa dať výkazy posielať cez stránku SP alebo musím mať neaký mzdový program?

na stránke SP sa dajú výkazy aj vyplniť ručne a odoslať, takže žiadny SW nebudeš potrebovať
tictac7
27.09.11,09:11
takže mi to vypisuje že RČ jedného dohodára nie je v registri SP neviem ako je to možné keď som posielala RL FO do SP ešte v papierovej forme, mám ho poslať elektronicky?

odkedy máš povinnosť odosielať výkazy elektronicky, máš povinnosť aj RLFO odosielať elektronicky, takže ak si ich zaslala v papierovej forme v tomto období, SP ich pravdepodobne neakceptovala. V každom prípade by som zavolala do SP. Ak ich budeš musieť Ty odoslať elektronicky, MV odošli až po 24 hodinách - ak to urobíš skôr, kontrolu na register budeš mať opäť negatívnu...
sybila3
27.09.11,09:44
ale mám tam 18 dohodárov ale len u tejto jednej mi to vypisuje, ale skúsim zavolať na SP, lebo prihláška bola a teraz vypisuje, že neni v registri. No A TERAZ odosielam prvú odhlášku odoslalo ale keď som dala vytlačiť ale v odd . 3 nie je adresa zamestnanca ani žiadny údaj, ale výkaz bol akceptovaný, je to v poriadku lebo vo výkaze, ktorý som vyexportovala z programu tam bolo všetko.dík moc
tictac7
27.09.11,10:02
ale mám tam 18 dohodárov ale len u tejto jednej mi to vypisuje, ale skúsim zavolať na SP, lebo prihláška bola a teraz vypisuje, že neni v registri. No A TERAZ odosielam prvú odhlášku odoslalo ale keď som dala vytlačiť ale v odd . 3 nie je adresa zamestnanca ani žiadny údaj, ale výkaz bol akceptovaný, je to v poriadku lebo vo výkaze, ktorý som vyexportovala z programu tam bolo všetko.dík moc

hej, je to v poriadku. Tieto údaje sú dôležité pri prihláške. Pri odhláške to nedáva, ale keď to tam chceš mať, môžeš si to tam ešte pred odoslaním dopísať :)
sybila3
27.09.11,10:10
no prvú odhlášku mi zobralo a akceptovalo a išla som druhú s tými istými dátumami posielam oneskorene lebo som nemala kody a vypisuje, že zle dátumy a zlá schéma XLM asi ma švihne veď to robím ako pri prvej odhláške, už sa s tým babrem týždeň a mám dosť veľké nervy.
a ako dopíšem?
tictac7
27.09.11,10:22
...jaaaj som si nevšimla, že rovno posielaš .xml, takže nedopíšeš. Keď sa máš takto trápiť je jednoduchšie: Manuálny vstup-registračný list FO, dáš si ju vyhľadať podľa RČ a k existujúcemu poistnému vzťahu urobíš odhlášku...
sybila3
28.09.11,07:53
no lenže doteraz bolo posielané písomne vyhľadám prihlášku aj tak? ale už som volala na podporu a kde bola chyba vo formáte dátumu ale zaujímavé, že dnes mi prvý zobralo aj s dátumom s lomítkami 28/09/2011 ale na dalšie mi vypisovalo zlý formát dátumu a potom som za pomoci podpory teda nastavila 28.09.2011 a ide to jak po masle. díky
adrika
28.09.11,10:34
ahojte, nemáte niekto tlačivko "Žiadosť o poskytnutie elektronických služieb" + "Splnomocnenie" ? na stránke soc. poisťovne to neviem nájsť.....dakujem
katka 23
28.09.11,11:11
je to dohoda o podmienkach elektronickej komunikácie https://esluzby.socpoist.sk/ezuf/agreement.jsp
adrika
28.09.11,12:36
áno, tú dohodu mám, ale odo mňa chceli pri jednej firme najprv "žiadosť " aj to "splnomocnenie", ako som už písala vyššie, sú to také samostatné tlačivá, dali mi ich v pobočke SP, ale ja múdra som si neurobila kópie a potrebujem k ďalšej firme......:confused:
Dadena
13.10.11,08:55
pripájam zvor plnej moci pre Sociálnu poisťovňu - nezabudnúť dať overiť notárovi. Obdobne sa to dá aplikovať aj pre zdravotné poisťovne.
tweedle
17.10.11,11:37
treba neaké tlačivo pri vybavovaní dohody zo SP, ale stačí ak tam konateľ príde osobne? Vybaví sa to na počkania?
tictac7
17.10.11,11:55
keď tam pôjde konateľ osobne, okrem výpisu z OR nepotrebuje nič a vybaví všetko na počkanie :)
polis1
21.10.11,12:09
ahoj už ti to ide alebo mám napísať postup..fakt je to jednoduché a aj pekne odhlášky a prihlášky do sp a vzp posielam
KEJKA
21.10.11,12:49
netreba u notára, je to drahšie, stačí aj na matrike, či obecnom úrade.
a na počkanie to vybaví každý, nielen konateľ, aj splnomocnená osoba.