bea
06.02.09,13:10
mzdarka renca
06.02.09,12:20
aj ja mám dohodárov v tomto mesiaci, ktorí majú VZ 10,00 € a vypočítal im program 0,00 € poistné na UP. Garančné neuvádzam preto, lebo u nás sa neplatí.
bea
06.02.09,15:13
A Tvoj SW dohodárov s nulovým odvodom uvádza v 1. strane výkazu v počte pre UP? POHODA ich neuvádza a podľa mňa je to nesprávne. Lebo vymeriavací základ majú.
mzdarka renca
06.02.09,15:30
Mne Softip dohodárov uvádza všetkých do výkazu. Keď som to zaslala do soc. poisťovne, tak tam boli aj tí, dohodári, ktorí mali VZ 10,00€ a UP bolo 0,00€. V POHODE to máš asi zle nadstavené.
bea
06.02.09,16:27
Nie ja to mám zle nastavené, POHODÁCI to zle naprogramovali :-) Ešte stále robia opravy. Na šťastie ja mám s tým výkazom ešte čas, len som to skúšala, aby som vedela čo ma čaká, aby som nemusela potom na poslednú chvíľu stresovať .
mzdarka renca
06.02.09,16:38
Tak som to aj myslela, že to zle naprogramovali, ale použila som na to len iný výraz, že nastavili, ved sú v pohode. Ja mám výplatný termín 10 a som rada, že to mám všetko ok, aj keď musím priznať, že som mala tiež dosť veľa technických problémov s mojim programom.
Jozef Mihál
06.02.09,16:57
Kvalita SW a najmä jeho tvorcov sa prejavuje v kritických situáciách, ako je napríklad prechod na euro.
Rozalka
06.02.09,19:09
A Tvoj SW dohodárov s nulovým odvodom uvádza v 1. strane výkazu v počte pre UP? POHODA ich neuvádza a podľa mňa je to nesprávne. Lebo vymeriavací základ majú.
Máš pravdu, je to nesprávne, https://podatelna.socpoist.sk/loginchoice.jsp;jsessionid=ch9GJMYLT1znX25RjjLkWyv Tpp2n5T9FKWjG2QBhB2vJrmdY1bGf!1240664053
sa o tom presne takto píše.

SP na svojej stránke uvádza aj toto:
V nadväznosti na zmenu zákona o sociálnom poistení účinnú od 1. januára 2009, podľa ktorej sa jednotlivé sumy poistného na nemocenské poistenie, poistného na starobné poistenie a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie, poistného na invalidné poistenie, poistného na úrazové poistenie, poistného na garančné poistenie, poistného na poistenie v nezamestnanosti a poistného do rezervného fondu solidarity zaokrúhľujú na 10 eurocentov nadol, pristúpila Sociálna poisťovňa k zmene kontroly počtu zamestnancov, za ktorých odvádza zamestnávateľ poistné na daný fond. Prosím kontaktuje svojho dodávateľa software a poskytnite mu informáciu „Určenie počtu zamestnancov, ....".

Skús napísať svojmu dodávateľovi SW ... :rolleyes:



Dnes SP priložila nové usmernenie:
● Zaokrúhľovanie jednotlivých súm poistného na sociálne poistenie a vykazovanie poistného na sociálne poistenie.

http://www.socpoist.sk/aktuality-zaokruhlovanie-jednotlivych-sum-poistneho-na-socialne-poistenie-a-vykazovanie-poistneho-na-socialne-poistenie-od-11-2009/1755s22154c
bea
09.02.09,11:19
Dnes SP priložila nové usmernenie:
● Zaokrúhľovanie jednotlivých súm poistného na sociálne poistenie a vykazovanie poistného na sociálne poistenie.

http://www.socpoist.sk/aktuality-zaokruhlovanie-jednotlivych-sum-poistneho-na-socialne-poistenie-a-vykazovanie-poistneho-na-socialne-poistenie-od-11-2009/1755s22154c
Práve na základe tohoto som to zistila - pozri názov témy ;)