Ľubica 025
06.02.09,14:03
Chcem sa spýtať, aký program potrebujem na otvorenie súboru s príponou XLS?
Prišiel mi v e-maili cenník a nedá sa mi otvoriť. Ďakujem
hanelie
06.02.09,13:05
m excel

je súčasťou myslím každej verzie m office
Ľubica 025
06.02.09,13:26
To mi je jasné, ale v exceli mi to nejde otvoriť a keď ten súbor uložím do PC, vypíše mi, že má 0 KB, ale v skutočnosti má 1700 KB.
Neviem si dať rady :mee:
Stevo5
06.02.09,13:26
Microsoft Office je ale drahý, ak ho nemieniš používať na prácu - myslím profesionálne. Myslím že by ti vyhovoval kompletný kancelársky balík Open Office Org 3.0, ktorý je kompatibilný s MS Office 2003-2007 a je navyše zdarma a v češtine. Po nainštalovaní otvoríš súbory s príponami XLS, DOC, PPS - a súbory môžeš aj vytvárať alebo editovať.
Ak vyhovuje stiahneš tu:
http://www.stahuj.centrum.cz/podnikani_a_domacnost/kancelarske_aplikace/ostatni/openofficeorg/?g[hledano]=open%20office%203.0&g[oz]=3.0.1

Ak by si nepotrebovala komplexné využitie a stačí len otvoriť súbory s príponou XLS, nainštaluj si XLS viewer, je tiež zdarma:
http://www.stahuj.centrum.cz/podnikani_a_domacnost/kancelarske_aplikace/ostatni/bytescout-xls-viewer/?g[hledano]=xls%20viewer&g[oz]=1.01
Chobot
06.02.09,13:32
To mi je jasné, ale v exceli mi to nejde otvoriť a keď ten súbor uložím do PC, vypíše mi, že má 0 KB, ale v skutočnosti má 1700 KB.
Neviem si dať rady :mee:

V tom prípade to bude poškodený súbor, tzn. že načítalo iba hlavičku súboru, ale obsah sa nestiahol.

Treba ho stiahnuť ešte raz alebo ak ti ho posielali e-mailom, tak si ho nechaj poslať ešte raz.
Stevo5
06.02.09,13:37
To mi je jasné, ale v exceli mi to nejde otvoriť a keď ten súbor uložím do PC, vypíše mi, že má 0 KB, ale v skutočnosti má 1700 KB.
Neviem si dať rady :mee:

Aký je zdroj tých súborov?
Nie je to z emailu?
Skúšaš to otvoriť zo servera kde máš pošt. schránku?
Iné súbory xls - ktoré sú už v počítači - sa otvoriť dajú?
ZUZANAzNR
06.02.09,13:41
skús otvoriť cez totalcommander a cez napr. F4 alebo iné...
Ľubica 025
07.02.09,16:30
Aký je zdroj tých súborov?
Nie je to z emailu?
Skúšaš to otvoriť zo servera kde máš pošt. schránku?
Iné súbory xls - ktoré sú už v počítači - sa otvoriť dajú?

Súbor mi prišiel e-mailom do poštovej schránky, doteraz som súbory typu xls bez problémov otvorila. Preposlala som ho bratovi a ten súbor otvoril (v exceli), preposlal mi ho naspäť a znovu ten istý problém.
Ľubica 025
07.02.09,16:55
Microsoft Office je ale drahý, ak ho nemieniš používať na prácu - myslím profesionálne. Myslím že by ti vyhovoval kompletný kancelársky balík Open Office Org 3.0, ktorý je kompatibilný s MS Office 2003-2007 a je navyše zdarma a v češtine. Po nainštalovaní otvoríš súbory s príponami XLS, DOC, PPS - a súbory môžeš aj vytvárať alebo editovať.
Ak vyhovuje stiahneš tu:
http://www.stahuj.centrum.cz/podnikani_a_domacnost/kancelarske_aplikace/ostatni/openofficeorg/?g[hledano]=open%20office%203.0&g[oz]=3.0.1

Ak by si nepotrebovala komplexné využitie a stačí len otvoriť súbory s príponou XLS, nainštaluj si XLS viewer, je tiež zdarma:
http://www.stahuj.centrum.cz/podnikani_a_domacnost/kancelarske_aplikace/ostatni/bytescout-xls-viewer/?g[hledano]=xls%20viewer&g[oz]=1.01

Nainštalovala som si ten xls viewer, ale keď som chcela súbor otvoriť, vypísalo mi "invalid header".
A mám originál Microsoft Office. Skúsim si dať preposlať ten cenník ešte raz a uvidím, či ho otvorím.
zbojka
07.02.09,17:38
Mozno je cennik vytvoreny v MS OFF 2007 a Ty mas nizsiu verziu. Skus si to zistit. A este tip: nech Ti ho skusia zabalit ako ZIP a tak poslat, ulozis si na disk a skusis otvorit az od seba z pocitaca.
Ľubica 025
07.02.09,19:19
Mozno je cennik vytvoreny v MS OFF 2007 a Ty mas nizsiu verziu. Skus si to zistit. A este tip: nech Ti ho skusia zabalit ako ZIP a tak poslat, ulozis si na disk a skusis otvorit az od seba z pocitaca.

Brat má Microsoft Office 2003 ako aj ja a on súbor otvoril tak v tomto problém nebude.
Charon
07.02.09,20:02
To mi je jasné, ale v exceli mi to nejde otvoriť a keď ten súbor uložím do PC, vypíše mi, že má 0 KB, ale v skutočnosti má 1700 KB.
Neviem si dať rady :mee:
Ako vieš, že má 0kB? A odkiaľ vieš, že má 1700 kB? (Ak súbor na serveri má 1700kB a táto info je z Tvojho emailového klienta, a 0kB u Teba na disku, chyba nastala niekde medzi serverom a Tvojim diskom)
Niekdy sa mi stane, že pri ukladaní súboru z poštového priečinku (servera) na disk sa súbor poškodí. Isto sa Vám stalo, že ťaháte fotku a nakoniec nieje celá, ale je dole niekoľko % biely okraj? Predpokladám, že sa súbor poškodil pri save to disk. Odporučil by som, keďže bratovi ide, poslať súbor do inej schránky a stiahnuť odtiaľ... Ale predpokladám, že by bolo časovo menej náročnejšie ako hľadať chybu (ak sa nebude viac opakovať) a požiadať o zaslanie súboru ešte raz.
Stevo5
08.02.09,15:38
Skús ako píše charon, ale ďalšia možnosť je aby si súbor neotvárala rovno z mailu (aj ak je mail v tvojom PC), ale daj si ho (prílohu) uložiť do niektorého adresára na HDD a otvor si ho stadiaľ.
XLS viewer bolo zbytočné inštalovať ak máš komplet MS Office.
Skôr by sa ti zišiel patch, ktorý umožňuje otvoriť súbory vytvorené v Office 2007 v Office 2003.