Magda
06.02.09,14:44
Prajem pekný deň, som začiatočníčka v mzdovej oblasti, preto Vás prosím
o radu v roku 2008 som mala troch zamestnancov, chcela by som vedieť či týmto zamestnancom sa robí "Daňové priznanie typ A /závislá činnosť/
jeden nasúpil 1.1.2008 predtým bol evidovaný na úrade práce, dvaja nastúpili 1.9.2008 po skočený strednej školy. Ďakujem za radu.
veronikasad
06.02.09,13:46
Prajem pekný deň, som začiatočníčka v mzdovej oblasti, preto Vás prosím
o radu v roku 2008 som mala troch zamestnancov, chcela by som vedieť či týmto zamestnancom sa robí "Daňové priznanie typ A /závislá činnosť/
jeden nasúpil 1.1.2008 predtým bol evidovaný na úrade práce, dvaja nastúpili 1.9.2008 po skočený strednej školy. Ďakujem za radu.
Ak zamestnanci do 15.2.09 odozdajú žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania dane, zamestnávatel je povinný ho vykonať. Daňové priznanie typu A si robí zamestnanec sám.
abel
06.02.09,13:57
Ja len doplním Veroniku.
Každý daňovník si musí raz ročne vysporiadať svoju daň. Ak mal príjem len zo zamestnania ( zo závislej činnosti) môže požiadať o toto vysporiadanie dane svojho posledného zamestnávateľa a to písomne na tlačive, ktoré je tu v prílohe.
Ak nepožiada, vysporiada si svoju daň daňovým priznaním. Ty ako zamestnávateľ nerobíš zamestnancom daňové priznanie typu A, ale vystavíš mu potvrdenie o príjme a ak ťa požiada, urobíš mu ročné zúčtovanie dane.