radom
06.02.09,16:56
Dobrý deň mám živnosť so sýdlom na slovensku, ktorej jedinou činnosťou je poskytovanie služieb (vypracovávanie projektovej dokumentácie) do Čiech odberateľovy, ktorý je platcom DPH v čechách. K januáru 2009 som prekročil limit 35 000 eur za 12mesiacov. Musím sa aj v mojom prípade, poskytovanie služieb do zahraničia, na základe zákona o DPH registrovať na platbu DPH?
dakujem za odpoved :)
Milan Benka
07.02.09,15:47
Dobrý deň mám živnosť so sýdlom na slovensku, ktorej jedinou činnosťou je poskytovanie služieb (vypracovávanie projektovej dokumentácie) do Čiech odberateľovy, ktorý je platcom DPH v čechách. K januáru 2009 som prekročil limit 35 000 eur za 12mesiacov. Musím sa aj v mojom prípade, poskytovanie služieb do zahraničia, na základe zákona o DPH registrovať na platbu DPH?
dakujem za odpoved :)

Sledujete iba obrat s miestom dodania SR. Spracovanie projektovej dokumentácie má miesto dodania viazané na nehnuteľnosť, ktorej sa dokumentácia týka.

Na účely povinnej registrácie teda sledujte iba fa za dokumentáciu k nehnuteľnostiam nachádzajúcich sa na území SR, aj keď ich faktúrujete českému odberateľovi.
radom
12.02.09,06:38
dakujem
Tinika
11.03.09,22:21
Dobrý deň alebo uz skoro noc.Takže dobre ja rozumiem ak szco ma sídlo v SR a robí stavebné práce len v ČR tak do obratu pre dph sa neberu tieto prijmy a teda ani nemusí byt zaregistrovaný pre DPH? A v ČR? Dakujem
Muška
11.03.09,22:41
Dobrý deň alebo uz skoro noc.Takže dobre ja rozumiem ak szco ma sídlo v SR a robí stavebné práce len v ČR tak do obratu pre dph sa neberu tieto prijmy a teda ani nemusí byt zaregistrovaný pre DPH? A v ČR? Dakujem
Zákon o DPH
§ 2
Predmet dane


(1) Predmetom dane je
a) dodanie tovaru za protihodnotu v tuzemsku uskutočnené zdaniteľnou osobou,
b) poskytnutie služby (ďalej len dodanie služby ) za protihodnotu v tuzemsku uskutočnené zdaniteľnou osobou,
Muška
11.03.09,22:44
robí stavebné práce len v ČR tak do obratu pre dph sa neberu tieto prijmy a teda ani nemusí byt zaregistrovaný pre DPH? A v ČR? Dakujem
(2) Miestom dodania služby vzťahujúcej sa na nehnuteľnosť vrátane služieb realitných kancelárií, znalcov, architektov a stavebného dozoru je miesto, kde sa nehnuteľnosť nachádza.

Predpokladám, že práce faktúruje zdaniteľnej osobe ČR....a na faktúre vyznačí prenos DPH povinnosti na odberateľa.
Tinika
12.03.09,13:13
(2) Miestom dodania služby vzťahujúcej sa na nehnuteľnosť vrátane služieb realitných kancelárií, znalcov, architektov a stavebného dozoru je miesto, kde sa nehnuteľnosť nachádza.

Predpokladám, že práce faktúruje zdaniteľnej osobe ČR....a na faktúre vyznačí prenos DPH povinnosti na odberateľa.

Na fakture ma len ze nie je platcom dph ale presiahol obrat, ale ten obrat je zd. plnenie v ČR, v SR nema ani korunu, takže sa ho to netýka a stale vystavuje bez dph ale na tej fa by mal čo mať napísané ohladne toho prenosu dph na CR odberatela?
babi2
12.03.09,13:16
Keďže nie je platiteľom, tak DPH neprenáša
Tinika
12.03.09,13:36
Keďže nie je platiteľom, tak DPH neprenáša

To ak by zo sluzieb v tuzemsku presiahol obrat pre registraciu dph a stal by sa platcom, tak na fa do čiech by to písal ze prenasa dph vsak? dakujem
babi2
12.03.09,13:44
Ak by bol platiteľom DPH v SR a vystavoval by tieto FA do ČR , tak by na nich uvádzal prenos daňovej povinnosti DPH na prijímateľa služby
Kolejová
15.04.09,08:33
Vykonali sme službu v ČR ale pre platiteľa v tuzemsku čiže v SR.
Mám vystaviť faktúru za službu so slovenskou DPH alebo nie ?

Ďakujem
zuzzkaa
15.04.09,08:43
tak toto by aj mňa zaujímalo, ale zatiaľ sme to vždy fakturovali na základe zákona ako dodanie bez možnosti odpočtu §28-41