ryba60
06.02.09,16:33
Mám živnosť popri zamestnaní a od 7.2.09 ju mám pozastavenú.Prosím o radu kolko zaplatiť a kedy do soc.poisťovni pri pozastavení prevádz.živnosti od:7.2.2009 do 6.9.2009 - 7 mesiacov.Zaplatiť celý mesiac vo februári,alebo v septembri, alebo za 7 dni vo februári a 23 dní v septembri - proste rozdeliť sumu na dni?
Mal by som aj dotaz, či si môžem dať do nákladov výdavok za paušal za telefon, ktorý je na firmu? 24 mesačná zmluva z T-mobilom konči v aug.2009, v čase pozastavenia prevádz.živnosti. Od 7.9. budem v prevádzkovní živnosti pokračovať.
Ďakujem.
veronikasad
06.02.09,15:55
Mám živnosť popri zamestnaní a od 7.2.09 ju mám pozastavenú.Prosím o radu kolko zaplatiť a kedy do soc.poisťovni pri pozastavení prevádz.živnosti od:7.2.2009 do 6.9.2009 - 7 mesiacov.Zaplatiť celý mesiac vo februári,alebo v septembri, alebo za 7 dni vo februári a 23 dní v septembri - proste rozdeliť sumu na dni?
Mal by som aj dotaz, či si môžem dať do nákladov výdavok za paušal za telefon, ktorý je na firmu? 24 mesačná zmluva z T-mobilom konči v aug.2009, v čase pozastavenia prevádz.živnosti. Od 7.9. budem v prevádzkovní živnosti pokračovať.
Ďakujem.
poistné sa platí mesiac pozadu - do 8. dňa nasl. mesiaca. Za mesiac január zaplatíš do 8.2. - v plnej výške, za mesiac február - do 8,3. alikv,časť za obdobie od 1.2.-6.2.09
ryba60
07.02.09,09:57
Ďakujem a vie niekto poradiť,ako je to s mojou prvou časťou otázky v príspevku ?
Lianka
08.02.09,10:26
Mal by som aj dotaz, či si môžem dať do nákladov výdavok za paušal za telefon, ktorý je na firmu? 24 mesačná zmluva z T-mobilom konči v aug.2009, v čase pozastavenia prevádz.živnosti. Od 7.9. budem v prevádzkovní živnosti pokračovať.

V čase pozastavenia živnosti nemozes.
ryba60
25.03.09,17:14
S tými výdavkami mi to nie je jasné,čítal som aj odpovede,že nieje to možné dať do nákladov na konci roka pri uzavierke,ak by som po uplynutí času o ktorý som žiadal nepokračoval v podnikaní.V podstate prerušenie , nie je zrušenie.
Aj v podnik.účte mám naklady a aj tie sa nemôžu dať do nákladov v čase prerušenia ? Ako je to potom,keď mi v tomto období nabehne uhradená Fa. To ju nemôžem počas prerušenia ani zaevidovať v príjme ? Nie je mi to jasné, veď nerobím uzávierku,keď nekončím so živnosťou ?