dobsony
06.02.09,17:29
prosím vás o pomoc. nepoznáte firmu ktorá na Slovensku prenajíma opatrovateľské postele ? súrne by som potrebovala pre babku.
mysimis
06.02.09,17:01
dobsony
06.02.09,18:44
áno. o tom viem, už som snimi aj kontaktovala, ale pozerala som na mape a od nás je to asi 520 km, takže asi nebude to realizovateľné, vlastne asi by to vyšlo veľmi draho dovoz k nám. ináč prenájom je len 60, sk na deň. pani my sľúbila že napíše koľko nám by to vyšlo doprava a montáž lôžka.
Na Slovensku som nenašla, ale podľa mňa určite veľa ľudí by to prijali takú službu.
ondrejvla
06.02.09,18:47
Neviem odkiaľ si, ale v Žiline je firma, ktorá ponúka vodné postele, myslel si tie? Sú vynikajúce, ale drahé...
dobsony
06.02.09,18:53
ale tá hore spomínaná firma aj prenajíma. Máme 89 ročnú babku, ktorá má dekubity už 4.stupňa. že dokedy vydrží len hore vedia. Chceli by sme jej život trošku ulahčiť. Ináč dne dali ju domov. V nemocnici nikoho nezaujíma čo budeme robiť sňou doma. Vraj vypršala dvojtýžňová lehota dokedy mohla ostať na geriatrii. A či je lepšie alebo nie, nezáujem. Musí ísť domov. ale že doma čo a ako bude ďalej, ani my nevieme.
arizona
06.02.09,19:16
Proti preležaninám, aj na iné bolestivé miesta pomáha podkladať napoly nafúkané detské koleso na plávanie.
Maličkosť,ale pomáha...odskúšané.
BXLmiami
07.02.09,06:10
ale tá hore spomínaná firma aj prenajíma. Máme 89 ročnú babku, ktorá má dekubity už 4.stupňa. že dokedy vydrží len hore vedia. Chceli by sme jej život trošku ulahčiť. Ináč dne dali ju domov. V nemocnici nikoho nezaujíma čo budeme robiť sňou doma. Vraj vypršala dvojtýžňová lehota dokedy mohla ostať na geriatrii. A či je lepšie alebo nie, nezáujem. Musí ísť domov. ale že doma čo a ako bude ďalej, ani my nevieme.
Toto nie je vec nemocnice,ale Vašej zdravotnej poistovne,ktorá zaplatí za Vašu babku za dvojtýždnový pobyt.Dalej nemá kto platiť,preto ide domov.Ci to nemocnica chce alebo nechce.Ešte by ste to mohli platiť vy ako rodina,ale je to hodne penazí.Bohužiaľ,je to takto.
Maruška54
07.02.09,06:28
V Bratislave nejaká opatrovateľská služba to prenajíma, ale stále neviem odkiaľ si.
dobsony
07.02.09,12:42
bývame pri Štúrove
dobsony
07.02.09,13:24
Proti preležaninám, aj na iné bolestivé miesta pomáha podkladať napoly nafúkané detské koleso na plávanie.
Maličkosť,ale pomáha...odskúšané.
áno, to pomáha to vieme. Ale babka už je taká slabá že ani na začiatku nevedela udržať rovnováhu keď sedela na koleso. A teraz už len dáme ju na bok, rana je otvorená, veľmi veľká, zapáchajúca.
dobsony
21.02.09,19:27
ďakujem každým za pomoc, ale posteľ už nepotrebujem. Babka dnes zomrela, stredu by dovršila 89 rokov, a tak vyzerá že vtedy bude mať pohreb.
BXLmiami
22.02.09,12:57
Uprimnu sustrasť.
dobsony
24.02.09,19:26
Ďakujem