montina
06.02.09,18:12
ahojte, prišiel mi nejaký čudný mail od nejakého angličana, že som zdedila peniaze po chlapíkovi, čo zomrel v amerike a že potrebuje moju presnú adresu a tel. číslo, no a ja sa na tom rehocem a rehocem.....
tetrisss
06.02.09,17:24
No dufam, ze ked sa dorehoces, tak mu neodpises, lebo to bude nadlho posledny smiech, teda tvoj:D
Elena Navrátilová
06.02.09,17:24
Máš môj obdiv... že otváraš maily z neznámej adresy. Neviem či to nie je niečo podobné o čom sa v nedávnej minulosti dávalo v médiach. Najprv si vyzistili kadejaké informácie a potom dotyčného ešte aj okradli (vybielili mi účet) alebo najprv vylákali peniaze na notára a dedčstvo "zabudli" poslať.
alla66
06.02.09,17:27
Ako slušnosť káže, treba odpísať, ale bez presnej adresy a čísla telefónu. A spýtať sa na pár otázok, ako o tebe vie, odkiaľ má tvoju emailovú adresu, atď.............Možno je to pravda a budeš naozaj dedičkou. Držím palce :)
comodo
06.02.09,17:33
ahojte, prišiel mi nejaký čudný mail od nejakého angličana, že som zdedila peniaze po chlapíkovi, čo zomrel v amerike a že potrebuje moju presnú adresu a tel. číslo, no a ja sa na tom rehocem a rehocem.....

na porade som obycajne slusny, ale na take maily obcas odpisem nieco ako f.ck you ,alebo uz nieco stiplave svojou irecitou anglitcinou stvorim. Uz sa mi to i vratilo ako nedorucitelne.
alaya1
06.02.09,17:50
Ako slušnosť káže, treba odpísať, ale bez presnej adresy a čísla telefónu. A spýtať sa na pár otázok, ako o tebe vie, odkiaľ má tvoju emailovú adresu, atď.............Možno je to pravda a budeš naozaj dedičkou. Držím palce :)
venovat sa takym emailom je nevhodne.
montina
06.02.09,17:51
no prečo si robia srandu zo slušných ľudí, ta nie?sa musia veľmi nudiť poniektorí darmožráči...
belanka
06.02.09,17:56
ja som vyhrala niekoľkokrát 1mil.eur.a písali mi z talianska a tuším aj z francúzska.bolo tam tel.č.,kontakt.osoba...sama sebe závidím
montina
06.02.09,18:03
tak už sme dve, také bohaté?!
Strapo
06.02.09,18:09
Som výhercom tušim 49 milónov libier!!! V Lotte. Aj som volal do Anglicka s pánom právnikom, ktorý ma mal ako výhercu na starosti. Chcel len adresu, všetky moje osobné údaje aj čísko bankového konta. Poslal mi krásny certifikát o výhre len škoda že som celý čas vedel že je to podvod našiel som chlapíka na svetových fórach kde bol titulovaný ako podvodvík a majiteľ stoviek a možno tisícok internetových domén a fingovaných firiem, ktoré na adresách neexistovali a bla bla bla. Aspoň som sa zabavil, len mi je lúto tých ktorý naletia a poskytnú týmto podvodníkom včetky osobné údaje...
velvet
06.02.09,18:58
Lenže keď by to bola pravda, ako to človek zistí? Možno nie list cez e-mail keďže v takom Anglicku moju e-mailovú adresu nevedia :D...čo keď by prišiel takýto list cez normálnu poštu...podpis nejakého právnika ako vykonávateľa poslednej vôle...verili by ste tomu?...A ako by sa dalo zistiť či je to pravda alebo nie? :confused:
Gabhus
07.02.09,05:24
Nám sa stalo, že nám prišiel mail od nejakej vdovy z Iraku (chacha), že jej manžel padol vo vojne a chce investovať s našou firmou 20 miliónov dolárov, lebo že tam nie je sloboda. No povedzte, neplakali by ste od dojatia nad toľkou šľachetnosťou? Sme boli modrí od zlosti a odvtedy neotvoríme žiaden mail z neznámej adresy a najmä s cudzojazyčným nadpisom atď.
Ak by som dostala takýto list (alebo dedičstvo) poštou, tak si to preverím možno inak, cez známeho právnika a pod., ale asi by to skončilo tiež v koši. Je to celé oblbovanie a určite len snaha dostať sa k osobným údajom. Možno aj trestné, len ako na takých prísť....... NEVERIŤ !!!!!
Lotarka
08.02.09,13:01
Presne taký istý mail ako píše Montina prišiel aj na našu firemnú mailovú adresu. Tak sme sa trochu pobavili a robili ďalej.
AlaNR
09.02.09,07:56
Nám to na firemnú adresu prišlo tiež.
Nehovorím, potešilo by nás to, ale radšej sme to vymazali. :-))
Dáša_
09.02.09,08:15
to je zaujímave, že si dokážu zistiť mailovú adresu, ale nedokážu zistiť normálnu adresu. Akože vedia, že práve ja som ja :D

Mmch, aspon viem, čo bolo v tych mailoch, čo v posledných dnoch bez milosti vyhadzujem.
Gia1carangi
13.02.09,09:15
Aj mne to prišlo :D - delete :D
zuzik29
13.02.09,11:32
ja som tiez dostata obdobny mail, po cunami v indoneziii, ze tam vymrela cela rodina a medzitym ze ta rodina dostala zo zahranicia nejaku vyhru, ale mozu si ju vyziadat len potomkovia tej rodiny, a ja akoze mam byt zijuci potomok, ze ked spravime ten podvod tak polovica bude moja a polovica toho pravnika.
Aj z afriky som dostala podobne maily...
Marianna01
13.02.09,11:38
z afriky som už aj ja čítala, no nie v mojej pošte. Zásadne to označujem ako spam, do firemnej pošty sa mi spam ani nedostane. Môžu si ísť všetci fúkať práškový cukor :)
sarasara
13.02.09,17:10
Vyhrala som 14 miliónov dolárov, len neviem presne na čom. Z toho som sa ani tak neradovala ako z výhry, ktorá mi prišla obyčajnou poštou. Vtedy som vyhrala dom a za dva týždne milión korún. Stačilo len objednať si knihy za 1400,- Sk. Keďže som ja hlúpa bola lakomá kúpiť knihy, nemám teraz z výhier nič. E-mail aj telefón sa dá zistiť, ešte šťastie, že nie aj účet. V skutočnosti neexistujú žiadne výhry, dedičstvá ani príspevky na podnikanie. Dedičstvo ide cez štátne orgány, nie cez email. Škoda ale, že to všetko nie je pravda.
bettylou
13.02.09,18:21
no my sme a pri obbdržaní "milionovej výhry" nakoniec preklikali k tomu že si treba podať loto a samozrejme platit kreditkou. neviem už z ktorého štátu bola firma (USA alebo DE) no a odvtedy kedze nemam kreditku :D:D:Dvšetky výhry mažem a cudzokrajné alebo nečakané emaily tiež hadžem rovno do koša....
VALIKA60
19.02.09,13:19
Ahoj Montina nie si sama já som taký mail dostala tiež tento týždeň.Udajne som tiež dedička po jeho nebohom klientovi a mám mu zaslať všetky svoje osobné údaje aby sa so mnou skontaktoval.Já sa na tom tiež len smejem,ale v duchu nad tým premýšlám čo ked???
Kazu
19.02.09,13:39
Ahoj Montina nie si sama já som taký mail dostala tiež tento týždeň.Udajne som tiež dedička po jeho nebohom klientovi a mám mu zaslať všetky svoje osobné údaje aby sa so mnou skontaktoval.Já sa na tom tiež len smejem,ale v duchu nad tým premýšlám čo ked???

A presne s týmto "premýšľaním" oni rátajú. Popremýšľaš, "a hop" a už ťa majú.:mee:
buchač
19.02.09,17:13
Nechce sa mi akosi veriť , že ste ešte nepočuli o nigérijskych fondoch :mee:

Veď to funguje už X rokov , viď nasledovné :

http://wikipedia.infostar.cz/n/ni/nigerian_money_transfer_fraud.html

http://predbezny-poplatkovy-podvod.navajo.cz/

http://www.google.com/search?hl=sk&client=opera&rls=cs&pwst=1&q=nigerijsk%C3%A9+fondy&start=0&sa=N

a preto robím to isté , čo aj väčšina , ani neotváram , čo sa mi vonkoncom nepáči .

Taktiež určite dostávate maily , ktoré apelujú na vaše svedomie , že ........

" ..rozpošli tento mail aspoň desiatim ......." a je to čistý hoax - čiže v podstate poplašná správa , viď :

http://sk.wikipedia.org/wiki/Hoax


Juraj
Monča
24.04.09,06:41
Vie mi niekto poradiť, ako zistím, či naozaj niečo dedím zo zahraničia? Existuje nejaká databáza občanov, úrad, ktorý má takéto informácie o občanoch, ktorí odišli do zahraničia a tam zomreli? Napr. či oznamujú ostatné štáty nejakej slovenskej inštitúcii, že zomrel slovenský občan alebo občan, ktorý pochádzal zo Slovenska na území iného štátu?

My sme dostali list z genealogickej spoločnosti, že sa na ňu obrátil správca pozostalosti ohľadne dedičstva v Austrálii. Pýtajú rodné a úmrtné listy celého príbuzenstva zomrelého overené pre použitie v zahraničí. Vieme, že takýto člen rodiny bol a odišiel do zahraničia. Ale nič viac o ňom nikto nepočul. Nevieme, či máme vynakladať úsilie na obchádzanie matričných úradov po polovici Slovenska alebo to nechať tak. Skúšali sme takéto priezvisko vyhľadať v austrálskych databázach, no neuspeli sme, je možné si ho aj zmenil.
Lali
24.04.09,07:09
Nigérijské listy sľubujú milióny, obete však prídu o peniaze

Polícia upozorňuje na zvýšený počet takzvaných Nigérijských listov. Podvodníci obete nachytajú na to, že zdedili obrovské peniaze, vyhrali v lotérii, dôverčiví ľudia môžu naletieť aj na platby vopred za objednaný tovar. Vlani páchatelia použili aj nový trik, išlo o zdedené milióny dolárov po obeti leteckej katastrofy. Tieto listy sa objavili takmer na celom svete, Slovensko nevynímajúc. Páchatelia vystupujú dôveryhodne, pošlú oskenované doklady, ktorých pravosť je problematické overiť. Podľa pracovníkov Europolu v Haagu 90 percent podvodníkov má nigérijské občianstvo.
Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Prezídia PZ Andrea Polačiková, páchatelia žiadajú platiť vopred za vybavenie náležitostí spojených so zabezpečením dedičského konania, financovanie právnikov, poskytovanie provízií, či cestovné náklady.
Následne zašlú notársky overené doklady o existencii a dôveryhodnosti tých, ktorí to vybavujú, existencii advokátskych kancelárií, riadne certifikovaných spoločností, ktoré sa s takýmito aktivitami zaoberajú, overené výpisy z bankových účtov, atď. Všetky tieto doklady pôsobia na prvý pohľad hodnoverne. Po uhradení poplatkov na účty hlavne vo WEST UNION BANK Londýn sa podvodníci stratia aj s peniazmi.
Najviac takýchto listov v Európe zaevidovali v Španielsku, kde denne zaregistrujú asi 40 tisíc takýchto mailov. Takto spôsobené škody sa vlani vyšplhali na 15 miliónov eur. Najviac obetí je registrovaných v USA, Veľkej Británii, Kanade a Francúzku, priemerne každá obeť zaplatila 18 tisíc eur. Páchatelia prenikli už aj do Austrálie a na Nový Zéland. K vysnívaným peniazom sa nikto nikdy nedostane. Jediným riešením situácie je e-mail neotvárať, ale ho okamžite zmazať.
Chobot
24.04.09,08:04
Vie mi niekto poradiť, ako zistím, či naozaj niečo dedím zo zahraničia? Existuje nejaká databáza občanov, úrad, ktorý má takéto informácie o občanoch, ktorí odišli do zahraničia a tam zomreli? Napr. či oznamujú ostatné štáty nejakej slovenskej inštitúcii, že zomrel slovenský občan alebo občan, ktorý pochádzal zo Slovenska na území iného štátu?

My sme dostali list z genealogickej spoločnosti, že sa na ňu obrátil správca pozostalosti ohľadne dedičstva v Austrálii. Pýtajú rodné a úmrtné listy celého príbuzenstva zomrelého overené pre použitie v zahraničí. Vieme, že takýto člen rodiny bol a odišiel do zahraničia. Ale nič viac o ňom nikto nepočul. Nevieme, či máme vynakladať úsilie na obchádzanie matričných úradov po polovici Slovenska alebo to nechať tak. Skúšali sme takéto priezvisko vyhľadať v austrálskych databázach, no neuspeli sme, je možné si ho aj zmenil.

Myslím, že pokiaľ ti niekto niečo zanechá, tak v záveti presne uvedie, kto je dedičom a notár, či iný subjekt, ktorý prejednáva dedičstvo si ťa nájde a osloví minimálne doporučeným listom.

Získať také dedičstvo, ako bo bolo vo filme Dědičství..., je veľmi málo pravdepodobné. Veď hádam len vieš, či tvoj rodič je niekde v zahraničí.... a máš s ním kontakty. Alebo sa nádejáš, že by nejaký tvoj bezdetný slobodný strýko zomrel ako milionár?
arizona
24.04.09,08:57
Vie mi niekto poradiť, ako zistím, či naozaj niečo dedím zo zahraničia? Existuje nejaká databáza občanov, úrad, ktorý má takéto informácie o občanoch, ktorí odišli do zahraničia a tam zomreli? Napr. či oznamujú ostatné štáty nejakej slovenskej inštitúcii, že zomrel slovenský občan alebo občan, ktorý pochádzal zo Slovenska na území iného štátu?

My ( kto "my"? Bol list adresovaný na konkrétneho,pokrvného, priameho príbuzného? )sme dostali list z genealogickej spoločnosti, že sa na ňu obrátil správca pozostalosti ohľadne dedičstva v Austrálii. Pýtajú rodné a úmrtné listy celého príbuzenstva zomrelého overené pre použitie v zahraničí. Vieme, že takýto člen rodiny bol a odišiel do zahraničia. Ale nič viac o ňom nikto nepočul.( Ako by potom našli vašu adresu, príp. zmenené ženské priezviská v rodine? ) Nevieme, či máme vynakladať úsilie na obchádzanie matričných úradov po polovici Slovenska alebo to nechať tak. Skúšali sme takéto priezvisko vyhľadať v austrálskych databázach, no neuspeli sme, je možné si ho aj zmenil.

Bol to list,alebo email?
Mne by bolo podozrivé už len to, keby ma niekto ohľadom dedičstva oslovil mailom.

Keď sa na Vás obrátila nejaká spoločnosť, že po niekom dedíte, tak musí vedieť presné meno toho zomrelého, nie ? Prečo hľadáte v databázach, to Vám jeho meno a adresu nenapísali?:eek::confused:
Monča
24.04.09,09:42
Manžel dostal strohý list, dokonca na správnu adresu, ktorú len krátko predtým menil ....týmto Vám oznamujeme, že v Austrálii zomrel brat Vášho otca XY /vieme, že taký bol, ale odišiel do cudziny, manžel ho videl naposledy ako 10-ročný/. ...Správca dedičstva v Austrálii nás ako genealogickú spoločnosť, zameriavajúcu sa na vyhľadávanie pozostalých, požiadal o zaslanie týchto dokladov...
- a tam sú vymenované aké rodné a úmrtné listy žiadajú, samozrejme overené - bolo ich asi 10.
Nie je tam uvedené - aký správca, kto konkrétne z Austrálie žiada tieto doklady. Majiteľ genealogickej spoločnosti, ktorá manžela oslovila, je tiež cudzinec, firma je registrovaná na Slovensku.
Z toho zoznamu sme zaslali iba jeden - manželov rodný list. Minulý mesiac prišiel ďalší list, kde žiadajú ešte 3 doklady, aby sa urýchlil celý proces. Na štátnej správe som zistila, že takéto doklady boli overovať do Austrálie ďalší ľudia s takýmto priezviskom, zrejme takýto list dostalo ďalšie príbuzenstvo rozhádané príbuzenstvo, ale každý mlčí.
Tak neviem, dnes som celý deň bola na austrálskych business registroch a našla som tam takéto podobné mená spoločností - priezvisko ...PY LTD, len neviem, či je to priezvisko alebo je to iba obchodný názov. U nás, keď si kliknem na firmu v zrsr alebo orsr, tam mi ukáže mená majiteľov, konateľov, ale tam to neviem takto nájsť.
Neviem, asi to riskneme. Len dúfam, že nejde o dlhy alebo poslednú vôľu nebohého byť pochovaný na Slovensku. Keď začnú pýtať poplatky, tak to necháme tak.
kaco11
25.04.09,14:48
môj názor je ze akonáhle začnú pytat aj poplatky a vy budete tí správni dediči tak aj tie sa vás budú týkať:eek:
buchač
25.04.09,16:40
Manžel dostal strohý list, dokonca na správnu adresu, ktorú len krátko predtým menil ....
Neviem, asi to riskneme. Len dúfam, že nejde o dlhy alebo poslednú vôľu nebohého byť pochovaný na Slovensku. Keď začnú pýtať poplatky, tak to necháme tak.

Aj s pánom Frunim a podobným pár ľudí zariskovalo a ON ani poplatky nepýtal .....
Zlatý to človek ....:D:D:D síce , pre koho ako :cool:

Moja svokra zariskovala .
Teraz ?
Keď spomenie čo i len v náznaku nejakú väčšiu investíciu / cca nad 200 € / , manželka ju okamžite vráti na zem s patričnou uštipačnou poznámkou .;)
iriska
25.04.09,16:47
Ja by som si najskôr zistila, ako v Austrálii prebieha dedičské konanie, príp. ako prebieha, keď nie sú známi dedičia.
Lebo na Slovensku by sa veeeeeľmi ťažko niekto obťažoval zisťovať a obháňať ľudí s rovnakým priezviskom ako mal zomretý (pričom ozajstný dedič ak by aj existoval, môže mať úplne iné priezvisko) a nie že by ešte išiel do zahraničia. Logicky sa mi to zdá blbosť.
Pričom človek, ktorý napr. 50 rokov žije mimo Slovenska a nahromadí si majetky na 99,9% ich nenechá napospas a odkáže ich sebe blízkej osobe v krajine bydliska, milenke, synovi svojho kolegu alebo nejakej organizácii...
mekelek
25.04.09,17:43
Práve dnes som dostala mail, že v Austrálii na nejakom LOTTE vyžrebovali moju e-mailovú adresu a vyhrala som 50000000,- libier. Pekná suma, nie!? Taká okrúhla! Mail som si prečítala len zo zvedavosti a dobre som sa bavila. Je tam uvedené koho mám kontaktovať a - asi, aby to všetko bolo hodnovernejšie - ak si výhru nevyzdvihnem do 21 dní, dajú charitatívnym organizáciám.

Asi pred 2 mesiacmi som mala mail z Anglicka, tiež, ako vy ste písali, o dedičstve. Nakoľko som hneď zistila, že je to podvod (na začiatku riadna slovenčina, potom ako keby odosielateľ mailu nevedel dobre po slovensky), mala som mu sto chutí odpísať. Ale to, že ak mi dá z dedičstva 20% pomôžem mu vyhľadať skutočného dediča. No nedala som si tú námahu. Vykašľala som sa naňho.
katarina887
25.04.09,17:49
Montina, ja by som určite neriskovala. Neviem na akej úrovni je tvoja angličtina- snáď si si to prečítala dobre. Ja som už niekoľko krát dostala takéto maily v ktorích sa predstavil pán alebo pani ako jediný posledný dedič nejakého zbohatlíka ktorý bol usmrtený násilne a keďže má obavy o svoje peniaze, tak hľadá niekoho kto by bol ochotný tieto peniaze uložiť na svoj účet- typický príklad bieleho koňa. Len je zvláštne, že každý mail od údajného dediča je podpísaný iným menom a každý z nich je jediným dedičom toho istého človeka.
Získať niekoho mailovú adresu vôbec nie je ťažké. Určite môžeš počítať s tým, že ak odpíšeš tak môžeš minimálne očakávať spam maily.
Blankake
25.04.09,17:58
Podobný e-mail o výhre v LOTTE v Španielsku som nedávno prekladala známemu. Je to BLUD na entú. Hádam tomu nebudete veriť. Trošku sme danú osobu naťahovali, že akože má dotyčný záujem. Keď došlo na poplatky pre advokáta, tak sme im napísali, že nech si ich stiahnu z tej "výhry". Pohotovo odpísali, že to nemôžu, lebo na tieto peniaze z výhry nemôže nikto siahnuť...:D:D:D
Keď dotanete podobné blbosti - jednoducho to vymažte a nezdržiavajte sa ich čítaním :)
Janatomaskovicova
03.05.09,18:24
Mne prišiel už 3X takýto mail z rôznych krajín,posledný z Anglicka výhra 500 000 Libier!Je to ohromne premyslené.Ak im niekto" sadne na lep" a o tom som presvedčená,že sa im podarilo zopár ľudí obrať o imanie.Práve pred mesiacom vysielala nemecká stanica o tomto podvode program a vystríhala ľudí.
misoft
03.05.09,20:06
Ja som ako prvomájový darček dostal hneď 2 maily,že som vyhral austrálsku lotériu. Maily poslali z tej istej adresy v priebehu 50 minút. Tak som sa rehlil, až som sa skydal zo stoličky a hneď som ich poslal do čerta (tie maily) :D.