Vlasta Klbiková
06.02.09,18:41
Milí poraďáci, viete mi odpovedať na niektoré otázky?

1. Ak mám uzatvorenú dohodu o vykonaní práce v jednej firme na jeden druh práce a plný počet možných hodin - 350 a v tom istom roku a v tej istej firme na iný druh práce a tiež na 350 hodin /alebo hoci 200 hodin, ale teda nad povoleny ramec/ - či je toto možné

2. Ak by som mala uzatvorenu DoVP na isty druh prace u jedného
zamestnávateľa na tych 350 hodin a u úplne inéeho zamestnávateľa na
ďalších 350 hodin. Takže ako brigádnik by som odpracovala za ten rok až
700 hodin, ale ani jeden zamestnávateľ by neprekročil povolený limit. Je
toto zákonne a môžu sa take dohody uzatvorit?

3. Či je niečo podobné možne aj pri dohode o pracovnej cinnosti - teda, že
by som 10 hod týždenne pracovala pre jedného zamestnáavateľa a ďalších 10 hodin týždenne pre ineho zamestnávateľa?

Za odpovede vopred veľmi pekne ďakujem. klbko
mzdarka renca
06.02.09,18:15
U jedného zamestnávateľa môžeš mať neobmedzený počet dohôd o VP, ale počet hodín nesmie prekročiť v sumáre 350 hod./rok. Zamestnávateľ môže s tebou ešte uzatvoriť DoPČ. U roznych zamestnávateľoch môžeš mať DoVP aj u každého á 350 hod./rok, to isté platí aj o DoPČ.
marina8
06.02.09,18:49
U jedného zamestnávateľa môžeš mať neobmedzený počet dohôd o VP, ale počet hodín nesmie prekročiť v sumáre 350 hod./rok. Zamestnávateľ môže s tebou ešte uzatvoriť DoPČ. U roznych zamestnávateľoch môžeš mať DoVP aj u každého á 350 hod./rok, to isté platí aj o DoPČ.


prosim ta, teda mozem uzatvorit cisto teoreticky napr. s 5 zamestnavatelmi DoVP a kazda bude na 350 hodin, teda 5*350?
a niekde as zamestnam na HPP 1/4 uvazok za 3000 SKK a tak sa vyhnem odvodom do SP a RZZP?
dakujem
Jozef Mihál
06.02.09,19:03
Presne tak, marína8.
marina8
06.02.09,19:29
Presne tak, marína8.


dakujem p. mihal, som rada, ked sa mi "moje teorie" na 100% potvrdia:)
mirka1979
04.03.09,07:58
Dobrý deň, prosím o radu na nasledovné: som na RD, poberám RP, momentálne mám možnosť privyrobiť si na dohodu popri RD. Chcela by som poradiť, na akú dohodu je najlepšie robiť (budem pracovať v predajni od 8-16.30) tak, aby som neporušila zákon. Neviem či existujú nejaké kľučky (napr.dohoda na dobu určitú so stanoveným max.počtom odpracovaných hod. a po jej skončení opäť obnovenie dohody podobným systémom po celý rok tak, aby to bolo legislatívne platné). Neviem či som sa správne vyjadrila...