esat
06.02.09,19:49
Aký je Váš názor? Známa , učiteľka, robila počas pracovnej doby dozor nad žiakmi, ktorí čakali do družiny. Tento dozor sa jej nezapočítal ako nadčasová hodina. Moja reakcia dala za pravdu riaditeľke, keďže aj pre učiteľov platí 8 hodinová pracovná doba a nešlo o priamu výchovno - vzdelávaciu činnosť. Moja odpoveď ju nepotešila, preto by ma zaujímal názor profesionálov, ktorým je jasné,čo sa v školstve považuje za nadčasovú hodinu.
Vďaka za odpoveď.
lavi
06.02.09,19:33
no mna by nenapadlo, ze by dozor ,mal byt spoplatnovany navyse, to potom aj to, ze sedim na porade, alebo ked mam rodicovske by malo byt spoplatnene? Nie zeby mi to prekazalo:-))) ale momentalne je to nezmysel.
mjarka
08.02.09,22:29
Podľa Nariadenia vlády č. 236/2004 Z.z. o rozsahu vyučovacej činnosti .... sa za nadčasovú prácu u pedagogického zamestnanca považuje hodina vyučovacej alebo výchovnej činnosti prevyšujúca základný úväzok (§ 2 ods. 5). Takže riaditeľka postupovala správne, keď známej "neuznala" dozor ako nadčasovú prácu.
mjarka
08.02.09,22:37
Pozrite aj "Usmernenie k práci nadčas" na na stránke MŠ SR: Ministerstvo školstva - Dokumenty a materiály osobného úradu - Rezortné predpisy, servisné a informačné materiály.