SLSP
06.02.09,20:15
Od manžela som sa odsťahovala v novembri kvôli jeho nevere. Doteraz som si myslela, že dostane rozum, už len kvôli našej pol ročnej dcérke. Ale žiaľ opak je pravdou. Od decembra ju ani len nebol pozrieť. Moja otázka je, čo mám najprv spraviť? Podať o rozvod alebo o výživné? Je možné tieto dve veci skĺbiť do jedného procesu? Už len kvôli malinkej, aby som nemusela behať na súd 2x.
02Michaela
07.02.09,07:43
Samozrejme, podaj návrh na súd, kde v jednom návrhu napíš, návrh na rozvod manželstva, zverenie dieťaťa do východy matky a taktiež určenie výživného. Všetko v jednom návrhu.
Dav
07.02.09,08:06
Je možné jedno podanie, ale spravidla je samostatné konanie o zverení detí a určení výšky výživného rýchlejšie uzatvorené, ako rozvodové konanie. Takže aj počas trvanie manželstva máš nárok na výživné dieťaťa.
marina8
07.02.09,08:21
Je možné jedno podanie, ale spravidla je samostatné konanie o zverení detí a určení výšky výživného rýchlejšie uzatvorené, ako rozvodové konanie. Takže aj počas trvanie manželstva máš nárok na výživné dieťaťa.



suhlasim, najprv 1 konanie o zvereni dietata do opatery a stanovenie vysky vyzivneho a potom ziadost o rozvod samostatne
len dnes sa uz neponahlaju ani s tym zverenim do opatery, takze prve pojednavanie pri nasich sudoch mozes cakat aj o 4 - 5 mesiacov a rozvod niekedy aj rok
drzim palce, aby to netrvalo tak dlho....