yanko1
06.02.09,20:15
Prosim Vas aky by bol vhodny kotol na tuhe palivo do dvojpodlazneho domceka s rozmermy 5x14m z materialu tehla porotherm + 10cm polystyren strecha zateplena 20cm isover
samuelovic
06.02.09,20:27
Mam dom cca 12*14 + podkrovie.
Mam liatinovu Viadrusku asi 5 čl (dlžka polena cca35cm)
Večer o 22.00 naložim a idem spať rano o 7.00 vstanem naložim a je to.
Rozkurujem raz za sezonu vačšinou nevydochne.
Cez deň na jedno nyloženie vydrži cca 4-5 hodin, v noci iba tleje ale stači to na udržanie teploty. Mam k tomu pripojený 200l bojler.
yanko1
07.02.09,19:33
To by nikto neporadite?okrem samuelovica Podla mna bude stacit uplne 15 kw. alebo sa mylim.
samuelovic
08.02.09,15:02
vykon zaleži od vyk. priestoru atd. mne by bola stačila tiež menšia pec, ale takto prepilim metrovinu na 2 rezy , napraskam to dnu a aj v noci mam pokoj, nechcelo by sa mi v noci stavať a isť priložiť do pece. Prakticky bežím bez vydochnutia a v noci spím.
Metadon
09.02.09,17:32
Dobry den,,tak aku tu citam tak jednoznacne by som investoval do Pyrolytickeho kotla,,cize kotla so sekundarnym horenim drevoplynu,,je to moderny sposob spalovania dreva,,,prikladanie po cca 12 tich hodinach.tieto kotle su v sucastnosti plne digitalne riadene,aby dochazalo ku co najvyssej ucinosti spalovania dreva,,podmienka je mat dobre vysusene drevo..min 2 roky ,optimalne 3 roky,,odporucam znacku Vigas ,ja mam 25 kW.
Kirby7
24.02.09,14:11
do klasickej pece dáš drevo /znesie aj nejakú vlhkosť, ale výhrevnosť ide tým pádom dolu/, uhlie, drevené brikety. Do drevoplynovej len SUCHÉ drevo. V prvom rade by som si na miesto zavolal kurenára a po rozhovore ti najlepšie poradí aj vzhľadom na celkovú konštrukciu vykurovacieho systému /počet radiátorov, atď./ Inak vo všeobecnosti neoplatí sa dávať príliš silnú pec /predimenzovanú/, nakoľko za chvíľu máš teplotu na 90 a potom to "zadusíš", čím pec začína "dechtovať". A decht rozleptáva pomaly ale isto články na peci... a skracuje sa rapídne životnosť. viem, o čom hovorím :(
ktcc
29.01.11,12:39
KTO PORADI S KOTLOM NA TUHE PALIVO KOSICE OKOLIE MAM ASI 105 STORAKOU STARI VALKOVY DOMCEK