dorwin
06.02.09,22:00
Ahojte,

dnes mi dakto vravel, ze budu nejake vazby na vedenie,alebo dacoho, co sa tyka knihy jazd??

neviete o dacom? alebo sa daco prave menilo?
dakujem
Johanka
06.02.09,21:10
Škoda, že tu nie je rubrika "jedna pani povedala ". Lenže z tohto zadania neviem ani to či to bola pani , ani to čo povedala :).
Ak sa niečo chystá, bude to na stránke www.nrsr.sk (http://www.nrsr.sk) . Poprezeraj a podaj správu ;).
Rozalka
06.02.09,21:29
Škoda, že tu nie je rubrika "jedna pani povedala ". Lenže z tohto zadania neviem ani to či to bola pani , ani to čo povedala :).
Ak sa niečo chystá, bude to na stránke www.nrsr.sk (http://www.nrsr.sk) . Poprezeraj a podaj správu ;).
... už je:
http://www.porada.sk/t101726-agentura-jpp-cize-jedna-pani-povedala.html#post942750
Stanislav 1975
06.02.09,21:44
Johanka a rozalka- neviem prečo si zo zadávatelky temy robite srandu, napísala to celkom dobre- kniha jazd sa bude RUŠIŤ a nieje to žiadna JPP, proste má lepšie info ako vy a ešte ju takto zosmiešnujte...
abel
06.02.09,21:50
... Ide napríklad o zrušenie povinnosti viesť knihu jázd so zavedením možnosti paušálneho odpočtu 80 % nákladov na pohonné látky či posunutie termínov na podanie daňových priznaní...
http://www.e-katalog.sk/spravodajstvo/30866/
marina8
06.02.09,21:54
... Ide napríklad o zrušenie povinnosti viesť knihu jázd so zavedením možnosti paušálneho odpočtu 80 % nákladov na pohonné látky či posunutie termínov na podanie daňových priznaní...
http://www.e-katalog.sk/spravodajstvo/30866/

Jedným z opatrení určených na zníženie administratívneho zaťaženia je napríklad zrušenie povinnosti vedenia knihy jázd. "Daňovníci ich budú môcť viesť naďalej, ale budú mať možnosť aj GPS monitoringu a treťou možnosťou bude uplatňovanie 80 percent nákladov na pohonné hmoty bez evidencie, len s uvedením počiatočného a konečného stavu tachometra," dodal Kažimír.



aby to nebolo len v sekcii JPP :)
Rozalka
06.02.09,21:55
Johanka a rozalka- neviem prečo si zo zadávatelky temy robite srandu, napísala to celkom dobre- kniha jazd sa bude RUŠIŤ a nieje to žiadna JPP, proste má lepšie info ako vy a ešte ju takto zosmiešnujte...
V mojom mene len toľko môžem povedať, že mi vôbec nešlo o zosmiešnenie, a verím tomu, že ani Johanke.
Ty však postupuješ takisto ako zadávateľ: "kniha jázd sa bude rušiť"
A vieš aspoň o voľačo viac?
- kedy?
- s akou účinnosťou?
- pre FO, PO, či dopravné spoločnosti?

zadaj link aspoň na návrh zákona

Stanislav, nehnevaj sa na mňa, no takto je to len "Agentúra JPP".

Pouč sa z príspevku abel a Marina8, tie nás informujú konkrétnejšie, a podľa uvedeného nemám pocit, že nemusí byť evidencia jázd, akurát asi nebude vo viazanej forme, resp. ak sa nebude viesť vôbec, do nákladov sa uplatní len 80%. Toto ja nepovažujem za zrušenie.
Dav
06.02.09,22:01
Johanka a rozalka- neviem prečo si zo zadávatelky temy robite srandu, napísala to celkom dobre- kniha jazd sa bude RUŠIŤ a nieje to žiadna JPP, proste má lepšie info ako vy a ešte ju takto zosmiešnujte...
Materiál pôjde ešte do vlády ,tak si ešte počkáme, kým bude z neho platný právny predpis.
dorwin
06.02.09,22:03
Stanislav a Abel, dakujem, za info. Po reakcii Johanky a Rozalky som najprv zavahaL :)
Stanislav 1975
06.02.09,22:05
Stanislav a Abel, dakujem, za info. Po reakcii Johanky a Rozalky som najprv zavahaL :)
Vieš niektoré dievčatá su tu niekedy také hrrrrr, ale už som si zvykol a mám ich aj tak rád- proste niekedy nemajú tolko infošiek...
marina8
06.02.09,22:10
Ministerstvo práce a sociálnych vecí plánuje zvýšiť sumy stravného pre zamestnanca vyslaného na pracovnú cestu. Suma stravného v prípade pracovnej cesty v dĺžke 5 až 12 hodín by sa mala zvýšiť zo súčasných 3,3 eura na 3,7 eura za každý deň, stravné pri pracovnej ceste trvajúcej od 12 do 18 hodín by malo vzrásť z 5 eur na 5,4 eura za deň a pri pracovnej ceste presahujúcej 18 hodín by malo ísť o nárast zo súčasných 7,7 eura na 8,3 eura za jeden deň pracovnej cesty. Vyplýva to z návrhu opatrenia rezortu práce o sumách stravného, ktoré sa nachádza v pripomienkovom konaní.


Podľa Jahnátka je pritom koncept rekreačných šekov, ktoré by zamestnancom umožnili lacnejšiu rekreáciu na Slovensku, postavený na tom, že polovicu hodnoty šeku by si uhradil zamestnanec a druhú polovicu by preplácal zamestnávateľ.
"Štát by do toho vstupoval s tým, že by odpustil daň z pridanej hodnoty z tejto sumy," povedal minister s tým, že práve na tom sa zatiaľ s rezortom financií nevedia dohodnúť. Ak by sa však rezortu hospodárstva podarilo napokon zavedenie rekreačných šekov presadiť, zamestnanci by sa k nim mohli dostať už o niekoľko mesiacov. "Harmonogram máme pripravený tak, že už túto letnú sezónu by mohli zamestnanci takéto rekreačné šeky dostať," uzavrel Jahnátek.




http://ekonomika.sme.sk
abel
06.02.09,22:12
mimotemy... neblížia sa náhodou nejaké voľby?:confused:
Johanka
06.02.09,22:13
Johanka a rozalka- neviem prečo si zo zadávatelky temy robite srandu, napísala to celkom dobre- kniha jazd sa bude RUŠIŤ a nieje to žiadna JPP, proste má lepšie info ako vy a ešte ju takto zosmiešnujte...
Prizri sa na zadanie a potom komentuj ;). Ja tam nič o rušení knihy jázd , ani žiadnu povšimnutiahodnú informáciu nevidím.

mimotemy
Zaujímavé je, že poďakovať za rady nevie skoro nikto, ale komentáre a poučovanie, čo a ako treba písať a nepísať , toho si človek užije dosť... hlavne od takých čo sa poflakujú po kaviarenských témach.
abel
06.02.09,22:16
Vieš niektoré dievčatá su tu niekedy také hrrrrr, ale už som si zvykol a mám ich aj tak rád- proste niekedy nemajú tolko infošiek...
:D:D:D i muži mají své dny :D:D:D
marina8
06.02.09,22:19
mimotemy... neblížia sa náhodou nejaké voľby?:confused:


Myslim, ze ano, podla tych navrhov z kazdej strany :D som zvedava, co z toho im prejde:eek:

Opozičná SDKÚ-DS sa pokúsi v parlamente presadiť opatrenia, ktoré by mali pomôcť živnostníkom prekonať hospodársku krízu. Jedným z opatrení má byť zavedenie odpočítateľnej položky vo výške tisíc korún (33,19 ) aj pri platbe odvodov do zdravotnej a Sociálnej poisťovne.
"O tisíc korún mesačne by sa znížila suma, z ktorej sa platia odvody... Čiže 350 korún (11,62 ) by ušetril zamestnávateľ a 140 korún (4,65 ) zamestnanec," povedal na štvrtkovej tlačovej besede podpredseda SDKÚ-DS Ivan Mikloš.
Mikloš: Ohrození sú živnostníci
Podľa Mikloša krízou sú ohrození najmä živnostníci, ktorých je na Slovensku vyše 400- tisíc. Pomôcť im chcú aj zmenou minimálneho vymeriavacieho základu, ktorý je v súčasnosti na úrovni minimálnej mzdy. SDKÚ-DS chce, aby sa minimálnym vymeriavacím základom stalo životné minimum, ktoré je momentálne 5 390 korún (178,92 ).
Vládu vyzval, aby s Európskou komisiou rokovala o tom, že povinnými platcami DPH by nemuseli byť tí, ktorí majú ročný obrat milión korún (33 193,92 ). Podľa Mikloša vláda by mala zabezpečiť dočasnú výnimku, aby sa ročný obrat opäť zvýšil na 1,5 milióna korún (49 790,88 ).
SDKÚ-DS zahrnula do ochranného plánu aj dvojročné daňové prázdniny pre nových živnostníkov.
Jozef Mihál
06.02.09,22:21
Pekne ste sa rozpísali...

Ide o materiál, ktorý nie je možné v tomto momente nájsť na webe a teda ani zalinkovať, pretože má interný charakter a MFSR bude na ňom počas víkendu ešte pracovať. Ale že mi jedna verzia pristála na stole, tak ju priliepam v prílohe.

V materiáli si pozrite bod 16.
Johanka
06.02.09,22:23
Vieš niektoré dievčatá su tu niekedy také hrrrrr, ale už som si zvykol a mám ich aj tak rád- proste niekedy nemajú tolko infošiek...
Vieš, ja zásadne nečítam novinové články kde je písané o daniach, lebo sú to informácie z kontextu. A o úrovni TV spravodajstva si nájdi tému, kde sme preberali, čo uviedla STV o výške minimálnej mzdy :).
Johanka
06.02.09,22:35
Bod 16 je pre daňovníkov, ktorí majú MV v obchodnom majetku, takže tí čo postupujú podľa §19 ods.2 písm.e/ budú pokračovať po starom ;).
Rozalka
06.02.09,22:52
mimotemy
o.i. sa navrhuje aj zvýšenie vstupnej ceny pre odpisovanie
hmotný majetok na 1700 €
nehmotný majetok na 2400 €
Jozef Mihál
06.02.09,22:54
Zmeny sa navrhujú aj v zákone o účtovníctve ale o tom potom.
dorwin
06.02.09,22:54
Bod 16 je pre daňovníkov, ktorí majú MV v obchodnom majetku, takže tí čo postupujú podľa §19 ods.2 písm.e/ budú pokračovať po starom ;).

A sme pri koreni veci. Keďže mám s.r.o. a auto mám v majetku tak sa ma to týka, nie? To som v podstate potreboval vedieť.
Ďakujem všetkým zúčastneným :cool:
Johanka
06.02.09,22:58
Pekne ste sa rozpísali...

Ide o materiál, ktorý nie je možné v tomto momente nájsť na webe a teda ani zalinkovať, pretože má interný charakter a MFSR bude na ňom počas víkendu ešte pracovať. Ale že mi jedna verzia pristála na stole, tak ju priliepam v prílohe.

V materiáli si pozrite bod 16.
Dala by sa, prosím, príloha presunúť do nejakej samostatnej témy, nech sa môžeme vzrušovať aj nad ostatnými bodmi ? Tu by to čítali len autíčkari :).
Jozef Mihál
06.02.09,23:09
Nedala.

Nech ostatní vidia, kvôli akej malichernosti dokáže na porada.sk vzbľknuť hádka.
Johanka
06.02.09,23:27
:eek::eek::eek::eek::eek::eek:
ja sa za svoje príspevky na Porade hanbiť nemusím ;).
Sme v téme Daň z MV :) a mimotemy.:---
Paula
06.02.09,23:33
tak tak tak :cool:
DanielaSL
07.02.09,09:19
Pekne ste sa rozpísali...

Ide o materiál, ktorý nie je možné v tomto momente nájsť na webe a teda ani zalinkovať, pretože má interný charakter a MFSR bude na ňom počas víkendu ešte pracovať. Ale že mi jedna verzia pristála na stole, tak ju priliepam v prílohe.

V materiáli si pozrite bod 16.

Už som asi prepracovaná...vôbec som si nevšimla Jozef, že tam máš ...pozrite bod 16..a ja čítam a čítam....:confused:
Monika Kováčová
07.02.09,10:13
mimotemy A ja som nadšená z bodu 37
37. V § 49 odsek 2 znie:
„(2) Ak tento zákon neustanovuje inak,
a) daňové priznanie sa podáva po uplynutí zdaňovacieho obdobia do
1. troch kalendárnych mesiacov, ak ide o daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby, ktorá
za toto zdaňovacie obdobie poberala zdaniteľné príjmy len zo závislej činnosti (§ 5),
2. štyroch kalendárnych mesiacov, ak ide o daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby,
3. šiestich kalendárnych mesiacov, ak ide o daňové priznanie k dani z príjmov právnickej osoby
s výnimkou verejnej obchodnej spoločnosti, komanditnej spoločnosti vrátane ich stálych prevádzkární, ak ide daňovníka s obmedzenou daňovou povinnosťou a s výnimkou daňovníkov uvedených v § 12 ods. 3, ktorí podávajú daňové priznanie v lehote podľa druhého bodu,

TAK TO BY BOLA RIADNA ÚĽAVA! Kľudne by mi stačilo, keby prešiel len tento bod...:)
Rozalka
07.02.09,15:02
Zmeny sa navrhujú aj v zákone o účtovníctve ale o tom potom.
To "potom" nemôže byť dnes? ;)
Jozef Mihál
07.02.09,15:03
OK, píšem to dnes - do DRAK-a.
marjankaj
07.02.09,15:31
Tak to mi bude na "draka".
Jozef Mihál
07.02.09,15:36
Investujte 40 €, ak chcete byť v obraze.
marjankaj
07.02.09,16:54
Keď nerobím mzdy, tak mi to netreba.

A v obraze budem až vtedy, keď ten zákon bude uverejnený v zbierke zákonov.
tijo
26.02.09,21:04
už je návrh novely v NRSR,

pridávam článoček aj z HN do príloh.
xoxolushka
27.02.09,16:58
Len neviem ako to bude s DPH? Ak si do nákladov uplatní 80% PHM.
Rozalka
27.02.09,20:27
už je návrh novely v NRSR,

pridávam článoček aj z HN do príloh.
Nielenže je návrh novely v NRSR, ale už schválený bol dnes publikovaný v Zbierke zákonov:

61. Zákon, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 431/2002 Z. z. o účtovníctve v znení neskorších predpisov

http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/default.aspx?PredpisID=208847&FileName=zz2009-00061-0208847&Rocnik=2009

60. Zákon, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov
http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/default.aspx?PredpisID=208846&FileName=zz2009-00060-0208846&Rocnik=2009