Juraj266
07.02.09,08:48
Ahojte Poradaci

Potrebujem poradit. Potrebujem napisat list, v mene casopisu velkej kozmetickej firme, moja uloha znie`zlomit ich na reklamu`. Bohuzial neviem ako na to, neviete mi poradit ako by mal vyzerat taky list, alebo nema niekto ukazku? Zatial nepracujem v casopise, ale sefredaktor mi zadal taku ulohu a ja neviem nikde najst ziadny priklad ako by to malo vyzerat a nechcem to pokazit. Mozno od toho zalezi ci ma vezme doprace. Dakujem
tatramat
22.04.09,09:10
No pochybujem, že na 1 list ich presvedčíš, aby inzerovali. Šefr. ti dala za úlohu niečo, čo sa nedá spraviť len tak. Divné, že si to neprekukla, lebo asi je to taký menší test, ale môžem sa mýliť. Podľa toho čo čítam, ono vlastne ty ani nemáš žiadne oprávnenie na jednanie a predloženie nejakej záväznej ponuky.
dragan.michal
22.04.09,10:06
neviem o tom že by nemal na to opravnenie, bude to pisat v mene firmy na prikaz sefredaktora, takze pochybujem ze by tam bolo treba nejake opravnenie
Gabi03
22.04.09,10:08
Ja si myslím, že je to len preverenie jeho zručností a schopností (prípadne praxe a vedomostí).
Takže Ti neporadím, ale zato držím palce. :)
dragan.michal
22.04.09,10:10
K tomu listu. Ak sa jedná o velku kozmeticku firmu ako Ty vravis, tak mas jeden problem. Tam Ti jeden list nepomoze. Najprv by si si mal zistit ci v oblasti reklamy maju svoje oddelenie alebo nie. Napr. Orange plati jednej medialne firme ktora pre nich zabezpecuje reklamu. Napr. pre Coca - colu robia vsetko v Australii, Nive ma meidalnu agenturu. Takze listom nic nespravis.

Postup:
1. zisti si ci maju vlastne oddelenie alebo medialnu agenturu
2. Nasledne ich telefonicky kontaktuj a dohodni si nezavazne stretnutie
3. Na stretnuti prezentuj svoju ponuku. Uvde vsetky pro a proti, preco by mali prve u vas. Nachystaj si cennik reklamy, cielova skupina casopisu, efektivnost reklamy. Aky je naklad casopisu, ci casopis prechadza auditom predajnosti a podobne.
4. Uz to je len na Tvojich prezentacných a obchodných skusenostiach.

Dufam, ze Ti to vyjde.
vedec
25.04.09,21:23
No chlapče ak nevies napisať takyto list Kozmetickej Firme ako potom budes pracovať v novinach. To zakaždým budes zhanať pomoc od iných. A ako pisal dragan predchadzajucej odpovedi ktoru presne napisal ako by si mal postupovať inak asi nemas bohvieaku sancu.
A dragan ocenujem ta :)
dragan.michal
26.04.09,17:38
vsetkým dakujem za ocenenie prispevku.