neviem.ako
07.02.09,10:19
Budem pouzivat svoj slovnik, kedze slovnik pocitacovych machrov mi je cudzi.

Chcem sa opytat, ci je mozne, aby na jednom pocitaci fungovali Word 2007 a Word starsi, kedze pisem bakalarku a mam pocit, ze s tym novym to daleko nedotiahnem. Chcem stary word. Da sa to? Resp. dokazem to sama?
Charon
07.02.09,09:31
Kľud. Nič sa nedeje. Žiaden slovník neexistuje :-)
Čo znamená "nedokážem"? Nepoznám W2007, ale myslím, že rozdiel bude iba vo vzhľade (samozrejme, že aj veľa skrytých rozdieľov, ale na prvý pohľad). Iné ikony. Nič viac. Predpokladám, že inštalácia bude možná, ale bude sa biť. Minimálne asociácie (keď 2x klikneš na súbor, otvorí sa Ti v jednom z nich). Keďže Word je prepojený napr. aj s inými programami, môže nastať komplikácia (ale isto sa dá vyriešiť v nastaveniach). Na Tvojom mieste by som neinštaloval dve verzie. Ak mám jednu nainštalovanú, zotrval by som v nej. Ak nevyhovuje, tak odinštaloval a prešiel na inú. Osobne by som zostal pri 2007
ivoovi
07.02.09,10:08
sthruska
07.02.09,11:56
Existuje program, ktorý upraví "menu 2007" na vzhľad 2003. Neskúšal som ho a nepamätám si jeho názov. Mám ho niekde na CD. Na nové rozhranie si pomerne skoro zvykneš.
neviem.ako
07.02.09,12:05
Dakujem za odpovede. Zvykla som si na tento program, ale rozculuje ma v minimalne piatich veciach... Chcela by som svoj stary word. Ak odinstalujem tento, ako sa to robi? Dat cely balik prec? A potom jestvuje nieco, kde si ho zadarmo stiahnem?
Charon
07.02.09,12:09
Treba ho odinštalovať. Ovládací panel / Pridať odobrať .../ a nájsť MS Office... a nechať odinštalovať.
K druhému, kde sa dá zadarmo... no toto Ti neporadím. MS Office je komerčná aplikácie a zadarmo sa legálne stiahnuť nedá.
Stevo5
07.02.09,12:53
Trochu si dovolím opraviť Charona - MS Office sa samozrejme dá zadarmo stiahnuť, ale nedá sa používať dlhšie ako 30 dní. Potom si ho treba zakúpiť.
Vyber si z verzií 2007 napr. tu:
http://www.stahuj.centrum.cz/?g[s]=Office+2007

Neviem č máš v PC Office 2003 zakúpený, ak je to tiež trial verzia tak sa ti po 30 dňoch ozve a vyzve k zakúpeniu.

Kompletný kancelársky balík (len v češtine, slovenčinu neviem) ktorý je kompatibilný s MS Office 2003/2007 a navyše je zadarmo, je napríklad OpenOfficeOrg 3.01 CZ. Stiahnuť sa dá napr. tu:
http://www.stahuj.centrum.cz/podnikani_a_domacnost/kancelarske_aplikace/ostatni/openofficeorg/?g[hledano]=Openofficeorg&g[oz]=3.0.1

Je tam aj stručný popis.
neviem.ako
07.02.09,13:17
Dakujem. Sice mam opacny problem, chcem vyhodit 07 a vratit sa k 03. Ten 07 mam normalne legalny. Takze ten OpenOfficeOrg je co? Staci mi len to? Bude to vyzerat ako 03 alebo 07? Dakujem.
sthruska
07.02.09,13:29
// Sice mam opacny problem, chcem vyhodit 07 a vratit sa k 03.

Môžem vedieť prečo? Trvalo mi kým som si naň zvykol (nadávam aj teraz :D), ale nie je to také strašné. Osobne by som to nerobil. Slovenská verzia OpenOfficeOrg 3.01 SK sa dá stiahnuť na tahaj.sk.
kero64
07.02.09,13:41
Tiež mi nieje jasné, prečo chcete meniť novšiu verziu za staršiu. Vo väčšine ide iba o zmenu vzhľadu. Samozrejme že sú tam vylepšené aplikácie, inak by to nevyvíjali. Nemyslím však, že by to bolo až tak zložité. Vždy ide iba o zvyk. Možno by stálo za to chvíľu sa tomu venovať a nakoniec zistíte, že je to super. Word používam málo a aj to, čo používam, to je vo všetkých verziách rovnaké. Nestrácajte nervy, stojí za to sa tomu trochu venovať.
neviem.ako
07.02.09,14:10
No dobre. Konkretne mi prekaza:
1. prednastaveny font Calibri a velkost 11.
2. prednastavene medzery medzi riadkami - musim to rucne stale odstranovat - lebo odstranit ich z urciteho vacsieho objemu textu sa to naraz neda. Musim presne oznacit konkretne dva riadky, kde ich chcem odstranit. A to ma neskutocne rozculuje.
3. Cislovanie stran - chyba mi ponuka necislovat prvu stranu.
4. Generovany obsah - uplna katastrofa (prave kvoli tym medzeriam z bodu c.2 ).

Nie je pravda, ze je to len iny vzhlad, mnohe funkcie su uplne inde ako som bola zvyknuta pri 03. Inak by mi to bolo aj jedno - ale teraz pisem bakalarku a naozaj ma nebavi stravit pol dna nad odstranovanim medzier za alebo pred odsekom. A za kazdym CTRL+Enter prestavovat Calibri na Times New a 11 na 12. Skusala som to riesit i stylmi, ale nepodarilo sa. Tak preto sa chcem vratit k staremu... Dakujem za vsetky odpovede.
sthruska
07.02.09,15:01
Tak postupne
1. prednastaveny font Calibri a velkost 11.

To sa nastavuje:
a) v "Možnosti programu ..." (veľká ikona vľavo hore). Pre každý program zvlášť
b) v štýle - šablóna

2. prednastavene medzery medzi riadkami - musim to rucne stale odstranovat - lebo odstranit ich z urciteho vacsieho objemu textu sa to naraz neda. Musim presne oznacit konkretne dva riadky, kde ich chcem odstranit. A to ma neskutocne rozculuje.

To je práca so štýlmi. Neviem ako ich máš použité v práci. Daj si zobraziť tablu so štýlmi. Oprav patričný odsek a v tabuli štýlov vyber "Upraviť podľa výberu". Samozrejme, musíš si to dať uložiť do šablóny.

3. Cislovanie stran - chyba mi ponuka necislovat prvu stranu.

To je otázka hlavičky/päty + oddiel. Musíš si zrušiť "ako predchádzajúce" či ako sa to volá. Nájdeš to v tomto fóre.

4. Generovany obsah - uplna katastrofa (prave kvoli tym medzeriam z bodu c.2 ).

Tento bod je bezpredmetný viď. bod 2.

Nie je pravda, ze je to len iny vzhlad, mnohe funkcie su uplne inde ako som bola zvyknuta pri 03.

S tým plne súhlasím. Ale to je ten zvyk ako tu bolo písané. Ak si na to teraz zvykneš, nebudeš sa to učiť v praxi.

Inak by mi to bolo aj jedno - ale teraz pisem bakalarku

Snáď nie na poslednú chvíľu :)

PS je to problém, ak si niekto neprečíta návod, ale nadáva na hlúpy program :D Nemyslím to osobne. Dnes už končím.