martinala
15.06.05,11:36
Prosím môže mi niekto poradiť aký má "režim" pracujúca mamička na MD ? Viem, že musí pracovať na skrátený úväzok, ale neviem ako je to napríklad pri PN, alebo dovolenke - má vôbec nárok ?

vopred ďakujem
martina
kvet
15.06.05,10:08
Predpokladám, že má na mysli pracujúcu mamičku na rodičovskej dovolenke. Neviem prečo by mala pracovať na kratší pracovný pomer ? Ak je zamestnaná v pracovnom pomere t.j. na základe pracovnej zmluvy, má nárok ako každý iný zamestnanec na dovolenku, v prípade DPN aj na náhradu príjmu pri DPN a nemocenské dávky.
Podľa platného právneho stavu do 30.06.2005 v zmysle zákona o rodičovskom príspevku, rodič, ktorý vykonáva zárobkovú činnosť (napr. v pracovnom pomere, na základe dohody o vykonaní práce, živnosti ...), dieťa nie je umiestnené v predškolskom zariadení a starostlivosť o toto dieťa zabezpečuje iná fyzická osoba (napr. starý rodič) má nárok na rodičovský príspevok vo výške 1300,- Sk. Pozor od 01.07.2005 zmena !!!
martinala
15.06.05,10:13
ja som si myslela, že jej mzda môže dosiahnuť nejaký strop, inak príde o rodičovský príspevok ...
kvet
15.06.05,10:18
To čo píšeš je už minulosťou. Áno bolo to tak, myslím že do 31.10.2002. Predtým, mohol mať rodič na RD príjem podliehajúci dani z príjmov vo výške 1/2 minimálnej mzdy, myslím. http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
martinala
15.06.05,10:22
aha, takže mňa teraz v podstate nezaujíma, či je dotyčná na MD, alebo nie. Ja sa s ňou dohodnem na určitej pracovnej dobe, mzde a je v normálnom režime ako ostatní pracovníci, teda vrátane odvodov na SP a ZP. alebo by som si mala dať ešte na niečo pozor ?
anka1
15.06.05,10:53
aha, takže mňa teraz v podstate nezaujíma, či je dotyčná na MD, alebo nie. Ja sa s ňou dohodnem na určitej pracovnej dobe, mzde a je v normálnom režime ako ostatní pracovníci, teda vrátane odvodov na SP a ZP. alebo by som si mala dať ešte na niečo pozor ?
Presne ako píšeš. Posudzuješ ju ako každého iného zamestnanca.