Silvia123
07.02.09,13:27
Prosím vás kupovali ste už niečo v Mountfielde? Boli ste spokokojní? Sú tam veľmi nadhodnotené ceny oproti konkurencii? Lebo tie zľavy a autá si musia nejako vykryť. V našom meste nie je Mountfield, preto sa pýtam či sa nám tam vôbec oplatí previezť tie km...http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
kero64
07.02.09,15:42
Kúpili sme si tam strunovú kosačku. Chceli sme aj motorovú bubnovú, ale tiež ho nemáme v našom meste a tak sme si ju kúpili bližšie. Možno je výhoda, keď zatočíš kolesom a vytočíš si zľavu. Ale pravdou je, že ceny bez zľavy sú ozaj vyššie. Ponúkajú sedemročnú záruku,ale musíš to tam každý rok nosiť na prehliadky. Treba zvážiť, či sa ti to oplatí. Obchodov so záhradkárskou technikou je teraz v každom meste dosť. Tiež dávajú predĺžené záruky a v prípade problému netreba nič nosiť ďaleko.
durisovad
07.02.09,21:18
Ta sedemrocna zaruka je dost chulostivy problem, pretoze ak sa nieco pokazi, povedia, ze je to prirodzenym opotrebovanim a nedostanes od nich nic, pripadne ti vec opravia za take drahe peniaze, ze za ne inde kupis vyrobok novy.
Silvia123
08.02.09,13:22
Takže som si to dobre domyslela, že to nie je len tak ... určite aj na tom kolese je nespočetne veľa výsečí s nízkymi zľavami a iba pár s vysokými, lebo inak by nemohli vyžiť... a to s tou zárukou som ani nevedela, každý rok tam behať...to tiež nehrozí, asi sa naozaj radšej poobzeráme tu po okolí, veď ceny idú momentálne dole, takže lepšie vrabec v hrsti ako holub na streche :)
durisovad
08.02.09,13:25
Ja som sa raz v tom obchode zdrzala asi pol hodiny, za ten cas tocilo priblizne 10 ludi a nikto nevytocil viac ako 20 %. Mozno je to nahoda, ale kto vie. Ale auta zrebuju, pocula som, ze vlani vyhral auto jeden clovek, ktory nemal vodicsky preukaz a auto predaval.
Bastian
08.02.09,15:15
Pridám aj ja svoju skúsenosť. Kúpil som tam strunovú kosačku. Až doma som si všimol, že orezávač struny tam bol naskrutkovaný asi v polovici. Nepochopil som prečo. Predsa je vždy lepšie, keď má kosačka riadny záber. Keď som ho chcel posunúť na kraj, zbadal som ešte nepochopiteľnejšiu vec. Bolo to tam prichytené zapustenou trojuh. skrutkou... Neviem či to mali tak namakané, že rátali s tým, že človek pribehne na servis ešte pred tým, ako začne robiť... ale mňa to teda riadne nahnevalo. Orezal som plast okolo skrutky a vybral tú skrutku kombinačkami. Nikdy viac ale u nich už nenakúpim - kvôli jednej skrutke.

K tej predĺženej záruke iba toľko, že to je pre ľudí, ktorí majú radi poistky... Je to niečo podobné - keď nastane problém, človek zistí, že to spĺňalo svoj účel iba pocitovo a iba dovtedy, kým všetko klapalo... Sú to na 90% zbytočne vyhodené peniaze za pocit istoty.

Ešte spomeniem skúsenosť s kúpou motorovej kosačky. Kupoval som ju v Hornbachu a mal som šťastie na celkom milého pána, ktorý mi aj niečo o kosačkách porozprával. Kúpil som tú, ktorú mi poradil a som spokojný. Jediné čo ma prekvapilo, že sa na nej nedá vypustiť olej. Zbytočne som hľadal skrutku na vypúšťanie oleja. Nie je tam. Dá sa vybrať jedine pumpičkou... ktorú vám radi predajú v predajni. Takže biznis je všade.
Silvia123
08.02.09,16:53
To som si veru nevšimla, že by bolo na PVC sáčku napísané že sa nesmie naťahovať na hlavu -musím si lepšie prečítať návod na použitie :) :) :) ešte by som to náhodou skúsila... :)
No ďakujem zatiaľ za rady, ušetrili mi kus cesty...