akrestanova
07.02.09,14:50
Až sa hanbím, že sa takúto triviálnosť pýtam, ale neviem si poradiť. :o Môj účtovný program (omega) nemá samostatnú zložku mzdy zdaniteľný príjem 1% zo vstupnej ceny vozidla používaného na súkromné účely. Ako čo to mám zadať??! Nepeňažný príjem? A okrem preddavku na daň sa z tejto sumy zráža zdravotné a sociálne poistenie?? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď!
veronikasad
07.02.09,13:54
Až sa hanbím, že sa takúto triviálnosť pýtam, ale neviem si poradiť. :o Môj účtovný program (omega) nemá samostatnú zložku mzdy zdaniteľný príjem 1% zo vstupnej ceny vozidla používaného na súkromné účely. Ako čo to mám zadať??! Nepeňažný príjem? A okrem preddavku na daň sa z tejto sumy zráža zdravotné a sociálne poistenie?? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď!
Prečo OMEGA ? Mzdy sa robia v OLYMPE a tam to určite je - ak ide o zamestnanca.
akrestanova
07.02.09,14:07
pardoon. Samozrejme olymp. A prezrela som si zložky mzdy asi tri krát a nenašla som to tam, ani nič čo by sa na to podobalo.
Paula
07.02.09,14:29
Našla som tam kód 620 "fiktívny príjem bez odvodu na ZP". Možno je to ono.
akrestanova
07.02.09,14:32
a teda to znamená, že z tohto príjmu sa neplatia odvody?
Paula
07.02.09,14:33
Platí sa iba daň.
Aňuška
07.02.09,19:35
Na 1% z OC používam zložku mzdy 620 a na súkromný benzín zložku mzdy 610.
Paula
07.02.09,21:19
Ešte jedna zaujímavosť zo stránky www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) :

Pokiaľ je zamestnancovi poskytnuté motorové vozidlo na používanie len na súkromné účely, (napr. jednorázovo za účelom prevozu tovaru v zmysle vnútorného predpisu), pričom zamestnanec uhradí náklady na jeho prevádzku v plnej výške, takéto použitie vozidla nie je u zamestnanca predmetom dane, nakoľko nemá z použitia vozidla majetkový prospech. O nepeňažné plnenie by šlo v prípade napr. keby vozidlo bolo zamestnancovi poskytnuté bez úhrady nákladov na jeho použitie, resp. by mu bolo poskytnuté na používanie na služobné a súkromné účely (§ 5 ods. 3 zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov).
Orsz
19.02.09,18:05
Na 1% z OC používam zložku mzdy 620 a na súkromný benzín zložku mzdy 610.


Súkromný benzín nie je predsa predmetom ZP, SP, ani dane u zamestnanca ( a kód 610 o tom je) ..... ja ho zrážam zamestnancovi v plnej výške, a na výstupe z neho odvádzame DPH. V Olympe ho mám pod zrážkami zo mzdy. 1% z OC mám tiež v zložke mzdy 620.
vcelamery
24.02.09,13:55
Ešte jedna zaujímavosť zo stránky www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) :

Pokiaľ je zamestnancovi poskytnuté motorové vozidlo na používanie len na súkromné účely, (napr. jednorázovo za účelom prevozu tovaru v zmysle vnútorného predpisu), pričom zamestnanec uhradí náklady na jeho prevádzku v plnej výške, takéto použitie vozidla nie je u zamestnanca predmetom dane, nakoľko nemá z použitia vozidla majetkový prospech. O nepeňažné plnenie by šlo v prípade napr. keby vozidlo bolo zamestnancovi poskytnuté bez úhrady nákladov na jeho použitie, resp. by mu bolo poskytnuté na používanie na služobné a súkromné účely (§ 5 ods. 3 zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov).
kde presne na stránke www.drsr.sk sa to nachádza? Nenašla som to... Ď
Paula
24.02.09,13:58
kde presne na stránke www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) sa to nachádza? Nenašla som to... Ď



Vpravo v modrom poli sú často kladené otázky...tam si rozklikaj potom, ja žiaľ nemám teraz čas to lustrovať :)
Aňuška
04.03.09,20:41
Súkromný benzín nie je predsa predmetom ZP, SP, ani dane u zamestnanca ( a kód 610 o tom je) ..... ja ho zrážam zamestnancovi v plnej výške, a na výstupe z neho odvádzame DPH. V Olympe ho mám pod zrážkami zo mzdy. 1% z OC mám tiež v zložke mzdy 620.

Máš pravdu, ale v mojom prípade ide o to, že sa to zamestnancovi
/riaditeľovi :)/ nestŕha. Platí to firma a on to má ako nepeňažný
príjem.