Isabel
07.02.09,16:27
Ahojte, prosím o radu:

Mám živnosť iba v SR ale zákazníkov aj z ČR. Chcem aby mali lacnejšie poštovné a tak kamarátka, ktorá býva pri hraniciach a pracuje v ČR, mi môže posielať balíky priamo na pošte v ČR.
Problém je, že Česká pošta balík nezoberie, ak je odosielateľ s adresou v SR (ja). Ak však uvediem kamarátku a jej adresu v ČR tak si poštovné nemôžem dať do nákladov, že?
Viete mi nejako poradiť ako to dostať do nákladov? Kamarátka nie je živnostníčka, bude to pre mňa robiť zadarmo, poštovné jej samozrejme chcem preplácať.
Tweety
07.02.09,15:34
Ahojte, prosím o radu:

Mám živnosť iba v SR ale zákazníkov aj z ČR. Chcem aby mali lacnejšie poštovné a tak kamarátka, ktorá býva pri hraniciach a pracuje v ČR, mi môže posielať balíky priamo na pošte v ČR.
Problém je, že Česká pošta balík nezoberie, ak je odosielateľ s adresou v SR (ja). Ak však uvediem kamarátku a jej adresu v ČR tak si poštovné nemôžem dať do nákladov, že?
Viete mi nejako poradiť ako to dostať do nákladov? Kamarátka nie je živnostníčka, bude to pre mňa robiť zadarmo, poštovné jej samozrejme chcem preplácať.
Nie, nemôžeš o tom vôbec účtovať. Ak chceš, musíť to zaplatiť sama, teda ako SZČO.
Isabel
08.02.09,05:59
A nemôžem s ňou ako súkromnou osobou spísať nejakú zmluvu trebárs na 1 Euro + preplatenie všetkých jej nákladov? Čo by jej z toho vyplývalo?
Stefan2005
08.02.09,07:28
... Česká pošta balík nezoberie, ak je odosielateľ s adresou v SR ...

:rolleyes: v poštových podmienkach Českej pošty som takéto obmedzenie nenašiel...
Isabel
08.02.09,07:50
:rolleyes: v poštových podmienkach Českej pošty som takéto obmedzenie nenašiel...


Mňa to práve tiež riadne štve, že prečo to poštárka odmieta zobrať. Tvrdila, že v prípade, že adresát balík neprevezme nemôže Česká pošta posielať balík na Slovensko (neviem prečo!). Najprv tvrdili že balík v tom prípade pôjde do centrálneho skladu v Brne, s čím som bola ochotná súhlasiť, ak by sa náhodou niečo také stalo tak sa to nebude diať každý týždeň. Teraz však balík úplne odmietajú prevziať! Hm, idem napísať priamo na Českú poštu, nech sa vyjadria.

V každom prípade, ak má niekto radu, akú zmluvu spísať s kamoškou tak dajte vedieť. Vďaka.
linko1
08.02.09,09:14
ja bežne posielam balíky aj listy z českej pošty a mám slovenskú adresu odosielateľa,
už sa mi stalo, že bol adresát neznámy /zlá adresa / a balíček sa nám vrátil na poštu - kde sme balík odosielali,
takže nevidím dôvod prečo vám tie balíky nechcú zobrať
Isabel
08.02.09,12:48
Linko1 - Ďakujem za potvrdenie z osobnej skúsenosti, poprosím kamarátku aby zabojovala s pani na pošte, vyriešilo by to hodne.