marialo
07.02.09,17:55
Dobrý večer, prosím o radu. Dnes sme boli so synom kúpiť spoločenský oblek na svadbu (ako ženích). Kúpil si oblek. V obchode nám bolo povedané, že je tam 80% vlna a 20% prímesy, ktorá by tam mala byť na to, aby sa oblek nekrčil. Prišli sme domov znovu si ho obliekol, sadol si na stoličku a zistili sme, že oblek sa hrozne krčí a úplne stratil formu, posobí ako teplákové oblečenie a nie spoločenské oblečenie.
Preto sa pýtam. Mám nárok na to, aby som ho vrátila do obchodu a mne, aby vrátili peniaze? Lebo ten oblek nemožem vobec použiť.
Ďakujem a prajem príjemný večer.
arizona
07.02.09,18:14
Neviem, či Ti krčivosť uznajú ako reklamáciu...skôr by som skúsila nejakú fintu, akože synovi nesedí a vymenila by som za iný.
Pokým nežiadaš späť peniaze,ale chceš výmenu,skôr pochodíš;)
vavro1111
07.02.09,18:43
Určite ti musia vyhovieť, pretože ako píšeš ti bolo povedané, že sa nekrčí a to je sprostá lož. Takže ťa pri predaji zavádzali, a mimochodom mám dojem že do 7 dní môžeš tovar v pôvodnom balení vrátiť bez udania dôvodu.
Držím palce
vavro1111
07.02.09,18:46
Skús stránku ktorá sa venuje boju z obchodníkmi:
www.infospot.sk (http://www.infospot.sk) a www.pravaspotrebitela.sk (http://www.pravaspotrebitela.sk)
ivka70
07.02.09,18:47
Určite ti musia vyhovieť, pretože ako píšeš ti bolo povedané, že sa nekrčí a to je sprostá lož. Takže ťa pri predaji zavádzali, a mimochodom mám dojem že do 7 dní môžeš tovar v pôvodnom balení vrátiť bez udania dôvodu.
Držím palce
Nesuhlasim, pokial ten oblek nema tu nizku krcivost napisanu niekde , tak to, co jej povedali v obchode , je irelevantne a nedokazatelne.

Ziadny narok na vratenie penazi z titulu, ze doma si syn sadol a zistil, ze sa oblek krci, nemate.

Preco syn krcivost neskusil uz v obchode? Nebolo si kam sadnut?

Pokial oblek nema ine skryte vady, je,zial, len a len na dobrej voli obchodu suhlasit s vratenim tovaru alebo jeho vymenou za iny.


A tych 7 dni, o ktorych pise vavro, plati pri nakupe tovaru z katalogov alebo cez internet. Tam mozes tovar do 7 dni vratit bez udania dovodu.
V kamennom obchode to neplati.