rosemary
15.06.05,13:35
Máte niekto skúsennosti s Qatro a pod. Nemyslím tým nakupovanie ale predaj.

Zmluvu majú peknú, ale či tam nieje nejaké riziko, ktoré zmluva nerieši. Budem vďačná za každú skúsennosť, aj dobrú.
katika
15.06.05,12:44
My predávave aj cez Homecredit aj Quatro a zatiaľ žiadne problémy neboli. Treba si hlavne naštudovať, ktoré doklady od vás budú vyžadovať, aby vám nabehla platba čo najrýchlejšie. Inak neviem, čo by ťa ešte zaujímalo.
jess
15.06.05,13:54
Máte niekto skúsennosti s Qatro a pod. Nemyslím tým nakupovanie ale predaj.

Zmluvu majú peknú, ale či tam nieje nejaké riziko, ktoré zmluva nerieši. Budem vďačná za každú skúsennosť, aj dobrú.
- ja robím najradšej cez QUATRO, pretože, keď má zákazník striebornú Quatro kartu, tak sa vypisuje len "Doklad o transakcii", vtedy stačí len zavolať do QUATRA a zákazník si berie tovar cca za 5 minút... tam sa vypisuje len pár údajov

- v Homecredite musíš, či má alebo nemá zákazník Homecredit kartu, vypisovať strašne veľa údajov, či už robíš na PC alebo ručne - je to zdĺhavé cca 30 minút, keď robíš ručne, musíš čakať na fax........takže po tejto stránke na 1.mieste QUATRO, na 2.mieste Homecredit

.... z hľadiska "rýchlosti úhrady faktúr" od splát.spoločností ...Homecredit platí rýchlejšie... QUATRU to trvá aj 10 dní od predaja zákazníkovi....Quatru musíš vyhotoviť faktúru hneď, aby si čo najskôr dostala peniažky a to ešte musí mať fa predpísanú formu !

takže 50 : 50

čo do rizikovosti...najlepšie , ak má zákazník nejakú kartu, či striebornú QUATRO alebo červenú Homecredit (tí poctivejší ju zvyčajne majú)...v tom prípade riziko berie na seba splátk.spoločnosť-majú už databázu dobrých a zlých klientov, ...podľa toho schvália - neschvália zmluvu.....ďalej si treba dávať veľký pozor na podvodníkov ...t.j. kontrolovať platnosť Obč.preukazov, či sedí trvalý pobyt .... zákazníci sú vynaliezaví, ale tých už majú podchytených ako "čiernych" v splátkových spoločnostiach......začiatky boli veru "zaujímavé".... falošné pečiatky zamestnávateľov, ale spoločnosti si do firiem telefonujú, či tam je konkrétny zamestnanec zamestnaný a musí byť vo firme LEN pevná linka, ak má nejaký zamestnávateľ /napr.SZČO/ len mobil vo firme alebo pevná linka je evidovaná na fyz.osobu, tak má dotyčný smolu a zmluva sa neuzavrie. Majú to už ošetrené a zmluva sa neuzavrie z "interných dôvodov", ale aj tak, prvotná kontrola údajov je na tebe..................... inak mám skúsenosti aj s vyšetrovaním podvodu na polícii, kde sme mali tiež falošnú pečiatku na potvrdení zamestnávateľa a zistilo sa to až po uzavretí zmluvy, ale to bolo pred 3-mi rokmi
lubos f
24.06.05,12:32
Ja predavam cez Quatro a posielam tam normalne faktury z Alfy. Ziadna specialna forma...
jess
24.06.05,12:36
Ja predavam cez Quatro a posielam tam normalne faktury z Alfy. Ziadna specialna forma...
a robíš aké faktúry -..... pre NEPLATITEĽA ? Lebo mne vytkli, že tam musia mať presne ceny s DPH a že to má mať takú formu ako oni určili, teda, že kedy akú prijatú poč.platbu platili ...!
lubos f
24.06.05,12:54
ja som platitel... ako som povedal, je to fa z Alfy, normalne vytvorena z preddavkovej faktury na akontaciu (ci to si mala na mysli?)
jess
24.06.05,13:03
aj ja som platiteľ. Ale , keď ideš tlačiť, tak ktorú formu výslednej faktúry dáš ...profesional II, III, či pre neplatiteľa DPH ?

nepochopila som, tú preddavkovú faktúru ? načo ju robíš ...alebo prečo robíš, že kópia z preddavkovej fa ?
lubos f
24.06.05,14:10
profesional, preddavkovu fakturu robim preto aby potom na vyslednej fakture bol uhradeny preddavok (to co mi plati zakaznik ) a suma k uhrade (to co mi ma zaplatit quatro)
lubos f
24.06.05,14:14
profesional, preddavkovu fakturu robim preto aby potom na vyslednej fakture bol uhradeny preddavok (to co mi plati zakaznik ) a suma k uhrade (to co mi ma zaplatit quatro)
Samozrejme, nemusim robit preddavkovu, staci keby som zadal uhradu preddavku (akontacie) do normalnej faktury
jess
25.06.05,11:20
no, ja to robím tiež takto, že dám do svojej fa tovar a potom ďalší riadok prijatú počiatočnú platbu, ale takto robím pre seba......pre Quatro robím fa s dodacím listom z Excelu, kde majú podrobne rozpísané, tak ako si to pred pár rokmi želali, pretože mne zo 2x vrátili fa , že som tam nemala údaje aj s DPH.
Bionda
27.06.05,04:29
Čo sa týka porovnania zlúv, je to veľmi špecifické, pracovali sme s oboma spoločnosťami, zdalo sa mi korektné, ak Home credit si prípadné súdne spory rieši sám , kdežto Quatro chcelo podpísať aj vec, že v prípade čoho musí byť klient súčinný popr. zdieľať príp. škody... ale dnes neviem ako majú koncipované zmluvy.. tak to bolo. Čo sa týkalo platenia sa mi zdaá, že HC bol rýchlejší v uhrádzaní FA.
Toť môj názor a skúsenosti .
rosemary
27.06.05,08:36
Vďaka všetkým!!!!
Nikeee
02.04.06,12:12
ahojte ..mohli by ste mi poradit?...predavame tovar na splatky ..Quatro,za co mam považovat pociatocnu platbu?je to preddavok alebo ciastocna uhrada?ja si myslim ze čiastocna uhrada..
a ako to uctovat?
ak je to ciastocna uhrada ..tak 211,221/311AU

a ak je to preddavok...211,221/324
potom 324/311..to interným dokladom
z dalsia uhrada 211,221/311
hmmmm...??:confused:
wiruspp
18.04.06,12:12
Quatro je o.k., ale mozno je to subjektivne, pretoze su od nas vzdialeni cca 50m.
Predavame cez nich druhy rok, ziaden problem nebol, mame vynikajuceho obchodaka, ktory sa o nas stara dost svedomito, poskytuju dokonca aj zalohovky (podla obratu). Peniaze chodia cca do jedneho tyzdna.
petovsan
19.08.08,20:59
ahojte ..mohli by ste mi poradit?...predavame tovar na splatky ..Quatro,za co mam považovat pociatocnu platbu?je to preddavok alebo ciastocna uhrada?ja si myslim ze čiastocna uhrada..
a ako to uctovat?
ak je to ciastocna uhrada ..tak 211,221/311AU

a ak je to preddavok...211,221/324
potom 324/311..to interným dokladom
z dalsia uhrada 211,221/311
hmmmm...??:confused:

... vraciam sa k tejto už dávno položenej, avšak doposiaľ nezodpovedanej otázke ... a tiež by ma zaujímali Vaše názory, ako účtovať splátkový predaj tovaru u predávajúceho ??? Ide v prípade akontácie o prijatý preddavok?
oref
16.10.10,08:43
Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, ak mi Quatro pošle peniaze predom, napr. 100000-- EUR, ktoré sa postupne zúčtovávajú na zákazníkov až po nakúpení tovaru. Je potrebné na túto prijatú platbu vystavovať zúčtovací doklad, podlieha to DPH?

Ďakujem všetkým.