fero000
07.02.09,22:52
Sme OZ a chceme spustit o par tyzdnov portal technickeho zamerania , ktory sme na vlastne naklady vytvorili a budeme ho aj spravovat vsetko z vlastnych prostriedkov. Radi by sme oslovili par firiem, pre ktore by bolo zaujimave podporit tento projekt financne, alebo vecnymi darmi. Co sa tyka vecnych darov to nie je problem, avsak v pripade, ze by sme ziskali niekoho kto by nam dal financny dar a mi mu na oplatku umiesnime logo na nasej stranke tak tu uz vidim problem ako na to. Nemame zivnost na cinnost - neviem ci je potrebne ak aj ano nechceme si ju vytvarat a preto prosim o alternativne riesenie. Chceli by sme aspon cast nakladov, ktore nas tento projekt stal vratit spat. Toto je nasa jedina moznost ako, avsak nevieme akym sposobom prijat od tychto firiem peniaze, ktory si daju logo na nas portal. Pre nich to bude ista forma reklamy a mi chceme zinkasovat od nich sumu za uz spominane umiestnenie ich loga na stranku. Prosim navrhnite mi presne zmluvy nie len postup akymi mozme od nich tuto sumu prevziat aby to nebolo v rozpore s chodom OZ. Vsetky peniaze budu spojene len s danym projektom teda administracia web stranky, graficka uprava a podobne. Dakujem za skoru odpoved.
janeb
11.02.09,14:06
Dar je darom keď sa poskytne bezodplatne - teda nebude podmienený nejakou protislužbou.
Možno by stálo za to osloviť firmy s prosbou o podporu účelu za ktorým organizácia vznikla a ponúknuť im možnosť, že by ste ich radi z vďaky za podporu uverejnili ako darcov na vašej web stránke, ak s tým bude protistrana súhlasiť. A potom už ich logo nebude reklamou, ale poďakovaním za podporu vášho projektu.