hannahg
07.02.09,23:11
Dobrý deň, prosím o radu ako strhnúť zamestnancovi škodu, ktorú spôsobil resp. sumu za hodiny ktoré odrobil pri výkone zlej práce. Najskôr som to dala ako zrážky z čistej mzdy vo výplatnom liste a zaúčtovala som záväzok 335/648 ktorý som uhradila interným dokladom 331/335. Potom mi bolo povedané že to malo ísť ako pokuta čiže mínusom z hrubej mzdy. Tiež som potom zaúčtovala záväzok 335/648 ale ten mi zostal neuhradený a aj mám zostatok na účte 335. Prosím o info aký je správny postup za čo vopred ďakujem.
martinius
10.03.09,08:20
Zrážka ide vždy z čistej mzdy, interným dokladom si naúčtuj predpis 335/648 a ak budeš účtovať mzdu, tak zaúčtuješ zrážku zo mzdy 331/335.
Olgica
20.03.09,10:50
Pekný deň.
chcela by som sa opítať: máme ZC, ktorý bude prepustený na základe hrubého porušenia (kradol naftu z nákl.auta-auto je monitorované). ZĽ mu chce vyčísliť stratu, ktorú bude chcieť od neho uhradiť. keďže nemal podpísanú hmot.zodpovednosť, dá sa mu siahnuť na mzdu na základe spísania protokolu škodovej komisie pozost.zo ZĽ a firmy, kt.auto monitoruje? a do akej výšky?
Olgica
23.03.09,04:25
Pekný deň.
chcela by som sa opítať: máme ZC, ktorý bude prepustený na základe hrubého porušenia (kradol naftu z nákl.auta-auto je monitorované). ZĽ mu chce vyčísliť stratu, ktorú bude chcieť od neho uhradiť. keďže nemal podpísanú hmot.zodpovednosť, dá sa mu siahnuť na mzdu na základe spísania protokolu škodovej komisie pozost.zo ZĽ a firmy, kt.auto monitoruje? a do akej výšky?
neporadí nikto?
Olgica
23.03.09,09:19
neporadí nikto?
nemali ste nikto podobný problém???