jpm01
07.02.09,23:27
Chcel by som kúpiť drvič záhradného odpadu, vie mi niekto poradiť či je lepší nožový, valcový alebo kladivkový?
wabi
08.02.09,07:30
Tiež som mal tento problém, ale vyriešil som ho zvláštnym spôsobom zatiaľ.
Štvú ma zajace, ktoré robia na ovocných stromoch v neoplotenej časti problémy, ohryzávaním.
Tak som dva králiky ktoré majú deti začal kŕmiť vetvičkami ktoré strihám zo stromov a viniča. Musel som im najprv znížiť krmiva a potom im vetvičky tak zachutili, že ich rozhryzú veľké množstvo. Takto vzniká králičí hnoj ako kvalitné hnojivo z vetvičiek s ktorými som si predtým nevedel poradiť. Konzultoval som to s chovateľmi a tý mi tvrdili že týram zvieratá tým, že im nedám nažrať a potom ich kŕmim drevom!:) Ale pľné zajace nikto hladom nemorí a tiež ohrízajú stromky, tak si myslím, že im možno aj chutia...
Samozrejme pokiaľ nechcete chovať králikov, tak vám to situáciu nerieši aj ja si to uvedomujem, že toto riešenie s králikmi je len čiastočné a dočasné. Tiež si budem musieť kúpiť drtičku, len ma odradilo v týchto časoch krízy, že sú tak drahé tie kvalitné drtičky...
Ak si vyberiete dajte vedieť!
Prípadne ak bude niekde akcia že dva za cenu jedného, tak sa pridám a môžeme ísť na poli, ak teda nechcete naozaj 2 kusy.
anonym222
08.02.09,09:33
To wabi: Králiky sa konármi neživia, potrebujú si iba obrusovať hlodáky, preto to hryžú.
Kolenčík
08.02.09,10:45
A mne kmene stromov ničia aj moje a susedové mačky, tie si tam zas brúsia pazúrky, ale téma bola o drviči odpadu. Bolo by treba vedieť koľko ton toho bude a načo sa ten nasekaný materiál bude spracovávať.
kero64
09.02.09,17:27
Tak toto by zaujímalo aj mňa. Potreboval by som drtič na surové konáre. Väčšinou je to po orezaní stromov na jeseň alebo na jar. Dalo by sa to použiť ako drť okolo plota. Vcelku je dosť široká ponuka, len tie ceny ma akosi odrádzajú.
radcaa
27.02.09,09:38
zdravím ľudia,
nemá už niekto skúsenosti s ozubeným drvičom konárov?Nožové sú asi príliš hlučné.
Ďakujem
mino2
04.03.09,10:38
Zdravím, ja mám nožový od f.AL-KO a nemám problém s tým drviť konáre aj pár hodín, len ma štve že ak niesu konáre rovné-myslím bez postranného vetvenia tak to tam musím tlačiť lebo ten akože samoposun nieako velmi dobre nefunguje. A ešte ked sa náhodou niečo zasekne pri noži tak musím skrutkovať dole celý kryt aj ked je to len 1 skrutka, fakt záleži na konároch, na jarné a jesenne orazávanie stačí...Výkonnejší bude ale určite s ozubenými kolesami...
wabi
04.03.09,21:03
Dá sa aj takýto drvič záhradného odpadu kúpiť vďaka kurzovému rozdielu výhodnejšie v Maďarsku, Česku či poľsku? Máte s tým nieto skúsenosť?
cathyc
05.03.09,19:24
A mne kmene stromov ničia aj moje a susedové mačky, tie si tam zas brúsia pazúrky, ale téma bola o drviči odpadu. Bolo by treba vedieť koľko ton toho bude a načo sa ten nasekaný materiál bude spracovávať.

Toto dúfam, že mal byť fór. Ja mám doma hromadu mačiek a zatiaľ mi ešte žiaden strom nezničili. Tie stromy sú z marcipánu?
dalida
08.03.09,20:35
Veľa konkrétnych informácií si zatiaľ teda nedostal:D
Neviem, aký veľký ovocný sad máš, či potrebuješ nejaký silný, výkonný drvič. Tam však už sú aj ceny vyššie. My máme v záhrade 8 ovocných stromov, nejaké kríky a okrasné stromy, ktoré tiež treba držať na uzde a pár koreňov viniča a nožový drvič AL-KO bohato stačí. A bol za slušnú cenu. Záleží na tebe, koľko chceš investovať.