michja
08.02.09,01:37
Zdravim,

mam taketo otazocky...

1.
zakladam eShop a chcem sa opytat ako to je ked nakupujem od dodavatelou. Mozem ako zivnostnik nakupovat tovar bez DPH? a ak ano tak za akych podmienok atd.. ako to potom je pri podavani danoveho priznania? nasla by sa osoba ktora by mi to vysvetlila ktora sa v tom fakt vyzna?rad poskytnem svoje icq alebo skype

2.
dalej sa chcem opytat ci je mozne si davat do nakladov aj zakupene alebo zaplatene sluzby este pred uzavretim zivnosti.

3.
Dalsia vec- mam zakupenu domenu a web hosting a chcem sa opytat k eShopu potrebujem V zivnostemskom liste mat OBCHODNU CINNOST (ak viem spravne)ale este planujem ako sub domeny spustit Bazar a tiez aukcny portal, tak by som chcel vediet ci potrebujem nato najaku osobytnu cinnost zapisat do zivnostenskeho list a ak ano tak aku..

to je zatial vsetko :D

ZA ODPOVED VOPRED VSETKYM DAKUJEM
extras
08.02.09,01:13
1. Nakupovať bez DPH môžeš len od osoby, ktorá nie je registrovaná pre DPH, t.j. nie je platcom DPH. Platca DPH Ti automaticky musí tovar/služby predávať s DPH.

2. Aké sú to služby? Sú to nevyhnutne vynaložené výdavky spojené so začatím činnosti? Ak áno, tak sa môžu dať do daňových výdavkov aj v prípade, že vznikli v roku predchádzajúcom roku, v ktorom začneš podnikať, a to v rámci uzávierkových operácií. To isté platí pre výdavky na zásoby.
michja
08.02.09,11:26
1. Nakupovať bez DPH môžeš len od osoby, ktorá nie je registrovaná pre DPH, t.j. nie je platcom DPH. Platca DPH Ti automaticky musí tovar/služby predávať s DPH.

2. Aké sú to služby? Sú to nevyhnutne vynaložené výdavky spojené so začatím činnosti? Ak áno, tak sa môžu dať do daňových výdavkov aj v prípade, že vznikli v roku predchádzajúcom roku, v ktorom začneš podnikať, a to v rámci uzávierkových operácií. To isté platí pre výdavky na zásoby.

1.Takze mozem nakupovat bez dph... a existuje nejaky zoznam pradajcov ktory niesu registrovany pre DPH? a ako to vlastene potom je pri danovom priznani?

2.Ano kedze to je spojene s eShopom. podla mna su to nevyhnutne naklady napriklad.. zakupenie web host. a domeny.
Zoltán Kovács
08.02.09,11:45
1.Takze mozem nakupovat bez dph... a existuje nejaky zoznam pradajcov ktory niesu registrovany pre DPH? a ako to vlastene potom je pri danovom priznani? Zoznam neexistuje. Ale to, že niekto nie je platiteľom DPH, ešte neznamená, že je aj lacnejší ako platiteľ.

2.Ano kedze to je spojene s eShopom. podla mna su to nevyhnutne naklady napriklad.. zakupenie web host. a domeny.

Jednu otázku mám: Ty si alebo nie si platiteľom DPH?
michja
08.02.09,12:43
Jednu otázku mám: Ty si alebo nie si platiteľom DPH?


to este neviem bo zivnost si idem otvarat len tento tyzden.. ale zbieram iformacie dopredu aby som bol potom v obraze..