zdenka131
08.02.09,09:06
Nainštalovala som si do notebooku program, ktorý je chránený kódom. Neviem, kde som urobila chybu, ale nikde pri inštalácii a ani pri spustení programu kód nepýtalo a program mi nejde spustiť. Prosím o radu. Ďakujem
Charon
08.02.09,08:11
Čo znamená "Chránený kódom?" a čo znamená "Nejde spustiť?"
Moja domnieka: Program požaduje registračný kód. To znamená - je potrebné ho aktivovať. Vo väčšine prípadov sa jedná o platený software (videl som nutnosť registrácie aj pri free programoch).
Ak sa jedná o toto, a program máš legálne, niekde na CD, DVD, v manuály musí byť registračný kód napísaný. Ak si ho kúpila cez internet, máš registračný kód v emaily.
Ak je ilegálne nainštalovaný, s tým Ti ja neporadím (viem, ale nenapíšem)
zdenka131
08.02.09,08:42
Nesprávne som sa vyjadrila, je to tak, ako si napísal, mám registračný kód, ale neviem ako ho mám aktivovať.
Charon
08.02.09,08:58
Niekde, po spustení programu musí byť voľba registrácia. Pozri si menu ... Každý program to má niekde inde...
Andy Kralik
08.02.09,13:44
Predpokladám že program je legálny. Pozri do manuálu a ak nič nenajdeš obráť sa na linku technickej pomoci. Nie je to najrýchlejšia možnosť, ale odpoveď dostaneš. Ak predsa len chceš pomoc od "porady" pýtalo by sa napísať o aký program ide. Potom máš nádej že niekto kto ten konkrétny program už raz úspešne inštaloval ti poradí.