Lianka
08.02.09,10:26
Dobry den,

chce sa spytat, ci mi neviete poradit odvolavku na zakon a paragraf, ktory pojednava o nasledovnom:

Muz ma prasknute celne skolo na aute (zrejme to sposobil nejaky kamienok). Prasklina na okne je vlavo dolu (na vodicovej strane), oblucik od laveho okraja po spodny v priemere cca. 5 cm. On si chce dat to skolo vymenit, ale mne sa to zdaju byt zbytocne vyhodene peniaze, pokial to nie je ozaj nutne. Ved za tyzden sa to moze stat znova. Ma obavy, aby nejaki mudri policajti do neho nevrtali. Prasklina sa dalej nerozsiruje, ani nebrani vo vyhlade vodicovi. O co sa moze opriet, keby nejaky policajt do neho vrtal? Je mozne si dat to prasknute sklo niekde potvrdit, ze je to v poriadku, splna podmienky a nemusi ho menit?

Mate s tym niekto skusenost?

Dakujem.
Stanislav 1975
08.02.09,10:49
Ak puklinka nebráni vodičovi vo výhlade, tak by policajti pokutu dať nemuseli, ale...- ak sa ti pokutu za to rozhodnú dať, tak asi s nimi nič nevyhádaš, z toho dovodu by som si to sklo radšej dal vymeniť a to aj vzhladom k tomu, že už je narušena štruktura skla a už to nieje to sklo ake ma byť a lahšie cele praskne,takže vymeniť
A čo sa týka tvojej poslednej otázky, tak samozrejme nič také sa potvrdiť nedá, neviem kto by sa takými vecami zaoberal...
ivka70
08.02.09,11:21
Stalo by za to ist s tym autom do najblizsieho Autoskla, kde odborne posudia nutnost vymeny skla.

Dokazu dokonca drobne praskliny zaliat a sklo sa nemusi menit.

Ja by som tiez vymenu skla brala ako krajne riesenie, vymenene sklo uz nikdy nebude na 100% take tesne a napojene ako sklo, ktore sa dava do auta pri vymene.
misomiso
08.02.09,15:44
V jednom mozes byt kludna. Mas dobre zarabajuceho manzela. Sklo samozrejme netreba menit. Policajti by do toho nemali hovorit, problem ti mozu robit jedine na STK. V Nemecku neprejdes ani s 1 mm prasklinkou, zalobovali tam servisy, ktore menia skla.
misomiso
08.02.09,15:47
Stalo by za to ist s tym autom do najblizsieho Autoskla, kde odborne posudia nutnost vymeny skla.

Dokazu dokonca drobne praskliny zaliat a sklo sa nemusi menit.


To nemyslis vazne. Skus domov zavolat technika od plynovych kotlov, povedz mu, ze sa ti zda, ze ma kotol trocha iny zvuk a opytaja sa, ci odporuca vymenu alebo nie. :) Alebo skoc do servisu a opytaj sa, ci by sa uz nemali vymenit brzdove platnicky. Aku odpoved dostanes? :)

Apropos - praskliny tohto typu sa nedaju zalievat.
Lianka
08.02.09,15:48
V jednom mozes byt kludna. Mas dobre zarabajuceho manzela. :eek: My sa pozname?
Pisala som "muza", nie "manzela"... :D To nemusi byt synonymum...;)
misomiso
08.02.09,18:58
:eek: My sa pozname?
Pisala som "muza", nie "manzela"... :D To nemusi byt synonymum...;)

No prepac, ale pre mna je to synonymum. Ja ked napisam, ze zena upiekla kolac, tak tym myslim asi manzelku. Ak by som bol slobodny, asi by som napisal "priatelka" alebo "partnerka" pripadne niektore uctovnicky pisu, ze "klient" spravil to ci ono, ale asi malokto pouziva "muz" na cudziu osobu.
Lianka
08.02.09,19:09
Ok, ved ja sa nehnevam... Nie je vsetko take, ako sa na prvy pohlad zda... ;)
Olivia6
20.02.09,22:12
Môjmu priateľovi frkol kameň do okna a tiež mu prasklo, v servise mu to okolie nejako navŕtali, vraj aby sa to ďalej nerozširovalo. No ja osobne by som si to určite dala vymeniť, bála by som sa, že to popraská v tej najnevhodnejšej chvíli, hlavne ak zvyšujete riziko napr silnejším tlakom na okno v jazde proti silnému vetru, pri predbiehaní alebo vo vysokej rýchlosti...No, na ceste je toľko nebezpečenstiev, že by som si ďalšie nepridávala, pred niektorými vecami mám rešpekt a väčšina kolízii je vždy z lajdáckosti alebo nepozornosti vodičov. Takže ja súhlasím s Vaším "mužom", Lianka.
Lianka
21.02.09,10:54
Dakujem za Vase nazory.
evka.ba
25.02.09,17:13
Takéto prasklinky dokážu veľmi pekne pokračovať - to viem z vlastnej skúsenosti. Hlavne v zime ak neopatrne pustíš kúrenie v aute tak sa aj z malej bodky pustí prasklina rýchlosťou očka na pančuche. ... Tiež som neporiadnik a jazdím tak už rok, zatiaľ ma nezastavili ale aj keby, nemienim sa oháňať zákonmi ale jednoducho poviem, že sa mi to stalo teraz.... pred hodinkou... a že to budem riešiť.
kero64
27.02.09,15:53
Najjednoduchšie a najlacnejšie by bolo, keby si to dal hneď opraviť. V dobe, keď som ešte jazdil s kamiónom sa nám to tiež podarilo, dostali sme odrazeným kameňom do okna. Vznikla malá hviezdicová trhlina. Našťastie sme si to dali hneď opraviť a skoro to nebolo vidieť. Dá sa to opraviť aj neskôr, ale už ostane znateľná stopa po náraze. Čo je dôležité, servis posúdi, či je treba okno vymeniť alebo stačí oprava, na ktorú dajú aj certifikát spôsobilosti. A v prípade kontroly políciou sa môže preukázať, že to bolo odborne opravené. Dostane kartičku, na ktorej je vyznačené, kde bola oprava urobená. Ak to nieje v zornom poli vodiča, nemal by to byť problém.