Inuska17
08.02.09,11:30
ak vydávam zo skladu tovaru napr. v cene 120 skk, táto suma by mala byť aj na faktúre odberateľovi? Ak si k tejto sume pridám svoju maržu narp. 10 sk, tak by táto marža mala byť súčasťou ceny vyskladnenia zo skladu (120+10)? Zo skladu by som mala vyskladniť v sume 130 sk? asi nie je správne ak na výdajke je suma 120 sk a na faktúre 130 sk?
Tweety
08.02.09,10:32
ak vydávam zo skladu tovaru napr. v cene 120 skk, táto suma by mala byť aj na faktúre odberateľovi? Ak si k tejto sume pridám svoju maržu narp. 10 sk, tak by táto marža mala byť súčasťou ceny vyskladnenia zo skladu (120+10)? Zo skladu by som mala vyskladniť v sume 130 sk? asi nie je správne ak na výdajke je suma 120 sk a na faktúre 130 sk?
Výdajka bude na 120.-, vyskladňujeme v skladových cenách, faktúrovať budeš 130.-. Rozdiel medzi 504 a 604 je tých 10 .-, tvoja marža.
junes
12.02.09,16:48
Ak vydávam zo skladu material potrebny pri vykone sluzby klientovi, koho uvadzam na vydajke ako odberatela?

Napr. pravidelne mesacne upratovanie u klientov - fakturuje sa iba sluzba
1./ vydaj saponatov a cistiacich prostriedkov /vedene ako material/, pouzivaju zamestnanci dodavatela sluzby pri upratovani u klienta.
2./ toaletny papier a vone na WC ktore doplnuje dodavatel v ramci fakturovanej sluzby, ale vo fakture sa neuvadzaju /je to dohodnute len v zmluve, pricom nie je urceny pocet ani cena / - ako to vediem na sklade, ako material alebo uz tovar? /ja to vediem ako material aj to tak nakupujem /. Je to takto OK?