martina0203
08.02.09,12:50
Mohol by mi niekto poradiť, aké tlačivá potrebujem, ak zamestnanec končí v práci? Potrebujem ho odhlásiť zo sociálnej poisťovne a zo spoločnej zdravotnej poisťovne. Na sociálnu poisťovňu je to asi registračný list FO, a na spoločnú zdravotnú - oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie? Ďakujem
Zoltán Kovács
08.02.09,11:51
Mohol by mi niekto poradiť, aké tlačivá potrebujem, ak zamestnanec končí v práci? Potrebujem ho odhlásiť zo sociálnej poisťovne a zo spoločnej zdravotnej poisťovne. Na sociálnu poisťovňu je to asi registračný list FO, a na spoločnú zdravotnú - oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie? Ďakujem

Áno tak. A do SP ešte aj ELDP.
Tweety
08.02.09,11:54
Mohol by mi niekto poradiť, aké tlačivá potrebujem, ak zamestnanec končí v práci? Potrebujem ho odhlásiť zo sociálnej poisťovne a zo spoločnej zdravotnej poisťovne. Na sociálnu poisťovňu je to asi registračný list FO, a na spoločnú zdravotnú - oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie? Ďakujem
A samozrejme potrebuješ dať potrebné potvrdenia aj zamestnancovi. Napr. potvrdenie o príjme zo ZČ..., potvrdenie o trvaní zamestnania, zápočtový list.
Zoltán Kovács
08.02.09,11:55
A ešte aj potvrdenie o preddavkoch na verejné zdravotné poistenie, pre prípad RZ ZP.
martina0203
08.02.09,11:59
Čo je to ELDP?
Zoltán Kovács
08.02.09,11:59
Čo je to ELDP?

Evidenčný list dôchodkového poistenia.
martina0203
08.02.09,12:05
Ďakujem