bui
08.02.09,14:48
Nasi zamestnanci pracuju na projekte (automatizacia, programovanie), kde sa musel nakupit v tomto roku aj nejaky material. Material sa ihned po kupe aj pouzil, pretoze projekt sa realizuje priamo u zakaznika... Praca este nie je dokoncena, a tak sa bude fakturovat v buducom roku po ukonceni prac. Je treba nakupovany a pouzity material nejako casovo rozlisit? Alebo moze ist do nakladov tohto roku? Dakujem vopred za nazory.
bui
24.02.09,16:38
po case sa vraciam k mojej otazke, no nenasla som ziadnu odpoved :o(
bui
16.03.09,22:25
nikto ziaden nazor?
ekonella
17.03.09,02:27
V PU je to nedokončená výroba, v JU ide do daňových výdavkov.
bui
28.03.09,16:40
neuctujem v pripade fakturacie inzinierskych prac spolu s pouzitym materialom o vlastnej vyrobe..moc sa mi to nejavi ako vyrobok...jednoducho su to prace pri ktorych sa niekedy vyzaduje pouzitie nejakeho materialu..(kabelaz, suciastky...).
Ked zamestnanec nakupi takyto material a donesie blocik z reg. pokladne, resp. pride nejaka faktura tak takto nakupeny material, ktory je ihned aj poucity uctujem na 501, rovno do nakladov. Bolo by neunosne na kazdy druh takto zakupeneho materialu tvorit skladove karty ...pohyb na kazdej by bol len raz..prijem a vydaj....Vobec to ani cez nijaky sklad nejde..kupia to a rovno pouziju....A mne islo o to ci to v roku 2008 mozem nechat v nakladoch 2008 alebo to nejako casovo rozlisit napr. preuctovat to do komplexnych nakladov bud. obdobi...a zuctovat to do nakladov az ked sa vystavi odberatelska faktura...V roku 2008 sa praca nestihla dokoncit, takze to bude fakturovane az v roku 2009..
Cize otazka je nechat v nakladoch 2008 alebo preniest do nakladov az v roku kedy budu uctovane vynosy z vystavenej faktury?
Rozalka
28.03.09,19:54
121/611 ... aj keď sa ti to nepáči, ide o nedokončenú výrobu. Mám silný dojem, že by sa malo účtovať o zákazkovej výrobe.
bui
30.03.09,09:29
Som sa dost zlakla tej zakazkovej vyroby, ze som si to hned isla pozriet na porade, kedze zakazkovu vyrobu sme na vyske nebrali..este nebola....
Nemame ziadne rozpocty k danym pracam...a uz vobec nie prehlad o nejakom stupni dokoncenia...zostavi sa len nejaka ponuka na vykonanie inzinierskych prac...na konkretnom projekte...(programuje sa, potom sa nieco nainstaluje priamo u klienta, ten program sa tam pouzije, cele sa to odladi, pouziju sa aj nejake kable...srobiky...)
K tym pracam pouzivame aj nejaky material...
Len jedna praca nebola vyfaktuovana v roku kedy boli aj naklady a material a tu ma trapila suma v nakladoch za material..okolo 130 tis ze ci ju nemam nejako casovo rozlisit? Mozem toto pokladat za vlastny vyrobok?
Mam zobrat naklady na material a tiez naklady na sluzobne cesty a zauctovat 121/611? A potom v buducom roku ked a bude fakturovat tak 311/602 a 661/121?
A mala som tak cez 611 uctovat aj ten material ktory bol pouzity na uz vyfakturovane prace?Lebo ja som uctovala material na 501 a potom fakturu na 602....