skorpius2
08.02.09,15:02
Zdravim,

kreslim ilustracie a nasledne ich predavam na roznych zahranicnych strankach. Portfolio sa mi zvacsuje a chcem sa opytat, ci tym nieco neporusujem. Ide zatial o male sumy do 2000sk na mesiac. Vdaka.
skorpius2
09.02.09,13:40
neporadi niekto?
Aequitas
09.02.09,17:38
Pokial ide o obrazky a ilustracie, ktore su vysledkom Tvojej vlastnej tvorivej dusevnej cinnosti, teda nejde o kopie uz jestvujucich diel, potom je to v poriadku. Akym sposobom ich predavas "na roznych zahranicnych strankach"? Ponukas ich na predaj a nasledne predavas? Pokial je to sustavna (pravidelne sa opakujuca) samostatna cinnosti za ucelom dosiahnutia zisku, mal by si mat zivnostenske opravnenie na vykon maloobchodnej cinnosti. Samotna tvorba obrazkov a ilustracii zivnostou nie je, to mozes robit bez akehokolvek povolenia. Ak vsak nie len jednorazovo predavas svoje diela, obavam sa, ze to zavana podnikanim. Co tym porusujes je Zivnostensky zakon, moze Ti byt v pripade zistenia ulozena pokuta, resp. v pripade rozsiahleho porusovania by sa eventualne mohlo jednat za urcitych okolnosti aj o trestny cin. Ale to to v Tvojom pripade nehrozi.
skorpius2
10.02.09,07:00
Skusil som to na stranke dreamstime s priponou com, nakreslim nejaku abstrakciu, pozadia nejake, tie potom uploadnem na tu stranku, clovek pride zada do vyhladavaca slovo pozadie, najde to moje, zapaci sa mu, tak si ho stiahne napriklad za dolar.