sportik
08.02.09,17:38
Radi by sme sa opytali niekoho vzdelanjesieho. :-)
Som evidovany na urade prace a pred tyzdnom mi skoncilo poberanie 6-mesacnej davky.Teraz som vedeny na UP i nadalej, avsak uz nemam ziaden prijem.Zostavam nadalej nezamestnany.Manzelka je tiez vedena UP,davku vsak uz nepobera.Pracovala na dohodu,ale od piatka s nou dohodu rozviazali.Obaja sme teda vedeny na UP, nemame ziadny prijem.Mame sa nahlasit na socialku, resp. mozeme niekde poziadat o nejaky prispevok? Prip. aj prispevok na byvanie?
Chobot
09.02.09,08:37
Radi by sme sa opytali niekoho vzdelanjesieho. :-)
Som evidovany na urade prace a pred tyzdnom mi skoncilo poberanie 6-mesacnej davky.Teraz som vedeny na UP i nadalej, avsak uz nemam ziaden prijem.Zostavam nadalej nezamestnany.Manzelka je tiez vedena UP,davku vsak uz nepobera.Pracovala na dohodu,ale od piatka s nou dohodu rozviazali.Obaja sme teda vedeny na UP, nemame ziadny prijem.Mame sa nahlasit na socialku, resp. mozeme niekde poziadat o nejaky prispevok? Prip. aj prispevok na byvanie?

Treba zájsť na príslušný úrad práce soc. vecí a rodiny, kde vám presne povedia, na aké soc. dávky alebo pomoc máte nárok. Tieto dávky nie sú totiž celoplošné, ale posudzujú sa individuálne v závislosti od finančných a majetkových pomerov žiadateľa. Takže presne ti teraz nepovieme, na čo budete mať obaja nárok, lebo ÚPSVaR najprv preverí vašu situáciu a potom buď prizná soc. dávky, alebo nie.

Aby ste ale mali aspoň ako taký prehľad, aké dávky sa poskytujú, prečítaj si toto, je tam kompletný zoznam príspevkov v hmotnej núdzi aj podmienky o ich priznanie:

http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&aid=846
sportik
09.02.09,10:15
Precitame, dakujeme.