Viera1000
08.02.09,19:04
Dobrý deň,
môže mi niekto poradiť v roku 2007 som viedla účtovníctvo za rok 2008 by som si chcela uplatniť paušálne výdavky, pohľadávky za rok 2007 mi nezostali, mala som však záväzok voči ÚPSV a R - nevyčerpanú dotáciu. Musím teda podať opravné daňové priznanie za rok 2007. Keďže dotáciu z ÚPSV a R som mala účtovanú ako príjmy neovplyvňujúce ZD, čerpana bola až v roku 2008, čiže až v danom roku ju budem považovať za príjmy ovplyvňujúce ZD. Alebo to mám urobiť ešte v opravnom DP za rok 2007 a zahrnúť to do pohľadávok?
Veľmi pekne ďakujem.
marina8
08.02.09,19:03
Dobrý deň,
môže mi niekto poradiť v roku 2007 som viedla účtovníctvo za rok 2008 by som si chcela uplatniť paušálne výdavky, pohľadávky za rok 2007 mi nezostali, mala som však záväzok voči ÚPSV a R - nevyčerpanú dotáciu. Musím teda podať opravné daňové priznanie za rok 2007. Keďže dotáciu z ÚPSV a R som mala účtovanú ako príjmy neovplyvňujúce ZD, čerpana bola až v roku 2008, čiže až v danom roku ju budem považovať za príjmy ovplyvňujúce ZD. Alebo to mám urobiť ešte v opravnom DP za rok 2007 a zahrnúť to do pohľadávok?
Veľmi pekne ďakujem.


popozeraj tu na porade v prispevkoch, ale myslim, ze najdes , ze pri dotacii nie je mozne si uplatnit pausalne vydavky, musis mat preukazatelne, takze za rok 2008 budes viest normalne jednoduche uctovnictvo
a opravne danove priznanie je iba v lehote podania DP teda do 31.3, po 31.3 su DP dodatocne
veronikasad
08.02.09,19:15
Dobrý deň,
môže mi niekto poradiť v roku 2007 som viedla účtovníctvo za rok 2008 by som si chcela uplatniť paušálne výdavky, pohľadávky za rok 2007 mi nezostali, mala som však záväzok voči ÚPSV a R - nevyčerpanú dotáciu. Musím teda podať opravné daňové priznanie za rok 2007. Keďže dotáciu z ÚPSV a R som mala účtovanú ako príjmy neovplyvňujúce ZD, čerpana bola až v roku 2008, čiže až v danom roku ju budem považovať za príjmy ovplyvňujúce ZD. Alebo to mám urobiť ešte v opravnom DP za rok 2007 a zahrnúť to do pohľadávok?
Veľmi pekne ďakujem.
Predtým, než sa definitívne rozhodneš pre paušálne výdavky, informuj sa na svojom ÚPSVaR.

http://www.porada.sk/t91309-dotacia-z-uradu-prace-pausalne-vydavky-nepovolene.html
lezko
09.02.09,10:38
ak si mala dotáciu ÚPSV a R musis viest JU nemozes si upatnovat pausalne vydavky
Viera1000
10.02.09,16:48
Účtovníctvo v priebehu roka samozrejme bolo vedené,takže je zaznamenané načo bola dotácia použitá len výhodnejšie je uplatniť si paušalne výdavky, lebo nemá doklady o zakúpení pohonných hmôt. nebola zaplatená daň z motorového vozidla a teda si nemôže uplatňovať náklady na používanie motorového vozidla. Vyšla by príliš vysoká daň. a nie je to rok kedy dotácia bola prijatá len už využívaná.