macinko
08.02.09,19:53
Prosím o radu: po inštalovaní nového 19""monitora mi stále písmenká tieňujú, skúšali sme automatické nastavenia, rôzne zmeny nastavenia a stále ten obraz nie je dokonale zaostrený. Je to chyba v monitore, alebo sme niečo prehliadli?
Fero11
08.02.09,18:59
No ak mas dokonale zasunute konektory (jak monitor, tak grafika) a pises, ze si skusil aj auto adjust a grafika je OK
Tak na 99% je chyba v monitore. Este by som skusil zapojit monitor na iny PC, alebo iny monitor na vlastne PC, aby si mohol potvrdit, ci vyvratit chybu monitora
kero64
08.02.09,19:32
súhlasím s ferom. tiež mám 22" ASUS a som s ním maximálne spokojný. Skús, ako ti poradil fero a uvidíš. monitory majú rôzne nastavenia, len sa s tým treba pohrať. kombinácií medzi grafikou a monitorom je veľa.
macinko
09.02.09,08:41
Ďakujem, skúsim to ešte nastaviť.
PBizi
09.02.09,09:17
Skúšal si aj prepínať medzi "Clertype" písmom a normálnym? Nastavenie displeja - vzhľad - efekty
macinko
09.02.09,13:20
Nie, toto som neskúšal, musím to večer všetko prejsť, veru nemám chuť ten monitor reklamovať.
Chobot
09.02.09,13:59
Prosím o radu: po inštalovaní nového 19""monitora mi stále písmenká tieňujú, skúšali sme automatické nastavenia, rôzne zmeny nastavenia a stále ten obraz nie je dokonale zaostrený. Je to chyba v monitore, alebo sme niečo prehliadli?

Aký to je monitor - predpokladám, že je to LCD a nie CRT. A máš na PC dobre nastavené rozlíšenie monitora?
macinko
09.02.09,19:25
Ďakujem za radu, rozlíšenie sme upravili, nie je to síce tak, ako som si to predstavoval, ale je to lepšie ako predtým.
Chobot
10.02.09,07:50
Ďakujem za radu, rozlíšenie sme upravili, nie je to síce tak, ako som si to predstavoval, ale je to lepšie ako predtým.

Tak ešte nájdi v menu monitora funkciu Auto Adjust, tým sa sám vykalibruje a upraví svoje pixely.
macinko
10.02.09,16:09
OK, hádam to už bude bez problémov.