ani1
08.02.09,19:56
ahojte, účtujem v MRP WIN JÚ, poraďte mi prosím, ako zaúčtujem úver, ktorý som zobrala v minulom roku, účtujem v MRP len od 1.1.09, v peň denníku som si zadala začiatočné stavy, aj úveru. Kam účtujem splácanie úveru, zrázku dane z úroku a poplatok za úver? V knihe záväzkov to musím evidovať? Ak mám úverový účet, ako to spravím v MRP? Díky za pomoc!!!
Marína
08.02.09,19:09
ani1
14.02.09,13:44
Môžem sa spýtať, ako si otvorím úverový účet v MRP? Je to potrebné?
lenkak
14.02.09,21:33
V Ju jednoducho :
Nastavenie - peňažný denník - účta a pokladne - insert a dopíšeš si akýkoľvek zápis.
lenkak
14.02.09,21:35
splácanie úveru - VNZD
poplatok za úver - VOZD
daň z úrokov - VNZD
ani1
04.03.10,09:31
prosím vás, vedel by mi niekto polopaticky vysvetliť účtovanie úroku?
dočítala som sa že sa má viesť úrok aj na podnikateľskom aj na úverovom účte.
teda: k 1.1.2010 máme z celkovej sumy úveru 6425,- splatených 3668,-
to znamená, že na úverovom účte by mal byť zostatok 3668? a tam sa bude dávať stále tá splátka do plusu a po splatení úveru tam bude 6425?
a v peňažnom denníku účtovať ako?
splátka 305 EUR
- najprv v knihe záväzkov zaúčtujem - to viem
- zároveň v peňažnom denníku - podnikateľský účet - VNZD
- v peňažnom denníku - ale úverový účet - PNZD? toto neviem, alebo cez priebežné položky? Neviem prísť na logiku, ako viem účtovať zároveň na dvoch účtoch aby som tam nemala nejakú duplicitu?
Keď niekto vie, pomôžte
Vďaka
lenkak
04.03.10,09:47
úverový účet robím cez priebežné položky, keď je to potrebné.
úrok ako réžiu účtujem až keď vidím hodnotu na účte, z ktorého si ho strhli.
splátka úveru strhnutá z klasického účtu - výdaj neovpl. ZD
príjem splátky na úverovom účte - príjem neovpl. ZD
ani1
04.03.10,10:40
úverový účet robím cez priebežné položky, keď je to potrebné.
úrok ako réžiu účtujem až keď vidím hodnotu na účte, z ktorého si ho strhli.
splátka úveru strhnutá z klasického účtu - výdaj neovpl. ZD
príjem splátky na úverovom účte - príjem neovpl. ZD

takže
v peň. denníku splátka z klas. účtu xy EUR - VNZD
v peň. denníku - pokl/účet: tu dám úverový účet? - príjem na prieb. položky - xy EUR
ale musím mať aj výdaj na priebežné položky...... som z toho celá dopletená, nevedela by si mi konkrétne na jednom účtovnom prípade rozpísať?
napr. príde výpis z podnikateľského účtu, tam je splátka úroku 305
a príde výpis z úverového účtu.... ako ty postupuješ?
lenkak
04.03.10,10:42
na úverovom výpise máš ako zobrazenú splátku úroku? Ovplyvní Ti výsledok úverového účtu? Neodpíše sa len suma z hodnoty nesplatených úrokov? Ja som sa stretla s viacerými úverovými účtami, banky to nerobia rovnako.
ani1
04.03.10,10:50
na úverovom výpise máš ako zobrazenú splátku úroku? Ovplyvní Ti výsledok úverového účtu? Neodpíše sa len suma z hodnoty nesplatených úrokov? Ja som sa stretla s viacerými úverovými účtami, banky to nerobia rovnako.

nemám ho tu, ale myslím, že tam nie je splátka, len stav na úv.účte ku dňu......
lenkak
04.03.10,10:54
keď budeš mať ten úverový účet tak potom napíš.
Ináč v prípade aký si písala, tak na úverovom účte by si v tomto prípade nemusela robiť nič. Iba na výpise z klas. účtu - tam by si strhnutý úrok dala ako réžiu.
ani1
04.03.10,10:57
keď budeš mať ten úverový účet tak potom napíš.
Ináč v prípade aký si písala, tak na úverovom účte by si v tomto prípade nemusela robiť nič. Iba na výpise z klas. účtu - tam by si strhnutý úrok dala ako réžiu.

to by bolo najlepšie....:) veľmi ti ďakujem za pomoc... pekný deň!
ali8
05.03.10,14:57
pripojim sa tu k tejto teme kedze zatial sa ani1 neozvala mam zrejme taky isty problem, neviem sa z toho nejako vymotat, chcem sa spytat ci tu splatku istiny mam zauctovat aj na podnikatelskom ucte a aj na uverovom ucte? splatku istiny na podn. ucte som zauctovala osobna spotreba dary rezerva(VNZD) a na uverovom ucte ostatne nezdanitelne prijmy(PNZD) je to spravne? akurat ze teraz mi nesedi konecny stav na podnik. ucte sedel by mi jedine keby som tu splatku istiny na uverovom ucte dala minusom je to spravne neviem ci to tak moze byt? pretoze obidve tieuhrady mi prejdu tym padom cez penazne prostriedky prijem a vydaj a keby to nebolo minusom jedno tak mi ten ucet nebude sediet
ani1
05.03.10,18:12
už sa ozývam, bohužiaľ, na výpise z úverového účtu mám aj splátku istiny a príp. iné transakcie na účte, poplatok, úroky. Fakt neviem ako to mám teda účtovať naraz na dvoch účtoch, zdá sa mi to komplikované, ideme zajtra lyžovať, o týždeň sa sem zase kuknem a začnem sa tomu vážne venovať, naozaj by mi pomohlo, keby stručne jasne niekto opísal postup. Zatiaľ ďakujem, pekný večer!
Anik
12.03.10,18:27
pripájam sa aj ja presne k tomu problému tiež si s tým neviem rady
mám podn.účet VUB aj úverový účet z VUB
BU 1/2009 účt. zostatok k 31.12.08 ----2529,75
z toho istina --------------2529,37
príslušenstvo ------------------0,38
--------------------------------------------------------
BU 2/2009
k 5.1.09 -------2532,02
istina -------------------------2529,37
prísluš. ---------------------------2,65

k 20.01.09 ---------------------2308,18
istina 2300,33
prísluš. 7,85

20.01.09 inkaso splátky ------ toto jedine viem že to zaúčtujem cez priebežné položky
podn.ú ----41 úver. účet ----42

---------------------------------------------------------
BU 3/2009
účt.zost. -----------2301,25
istina -----------2300,33
príslušenstvo ----------- 0,92
úroky zapl. tento rok 10,91
--------
a tie prípady zrejme ktoré nám menej skúseným účtovníkom robia ten problém sú : vyrúbenie odplaty popl.za ved.účtu ------ -4,32
zaplatenie odplaty ------ 4,32
splátka úrokov 10,91
---------------------------------------------------------------
účt. zostatok 2301,25

aj ďalej zrejme pôjde cez priebežné položky , ale keď to robím tak mi nesedí úverový účet
PU ---------- UU
istina 41 ---- ------ 42
popl. za ved. účtu 41 --------- 42
samostné zaúčt. popl. z UU 25
v knihe záväzkov to bude účtovať ako zníženie záväzku -PU, alebo UU
asi som sa predviedla ale čo už asi mi to už vôbec nepáli
naozaj budem veľmi rada, keď sa nájde niekto kto to systém lopata vysvetlí
Anik
12.03.10,19:57
posúvam
Anik
13.03.10,08:40
skúsim posunúť lebo vidím , že sú tu ľudia, ktorí sú mi ochotní pomôcť keď už som sa predviedla
papap a dík
čí?
podľa toho čo tu čítam niesom jediná , ktorej by vaša fundovaná odpoveď pomohla
za ochotu a čas veľmi ďakujem
Anik
13.03.10,09:46
skúsim ešte raz posunúť
ani1
14.03.10,07:56
Už som späť, takže vidím, že ste sa nedostali k vylúšteniu problému menom "úver" ...... a bude veľký problém, keď budem účtovať len na BÚ? veď tam je všetko, čo treba zaúčtovať.....a výpis z úverového účtu bude slúžiť na kontrolu, prečo treba potom dvojmo?
lenkak
14.03.10,08:59
musíš ale evidovať zostatok na úverovom účte.
lenkak
14.03.10,09:05
pripájam sa aj ja presne k tomu problému tiež si s tým neviem rady
mám podn.účet VUB aj úverový účet z VUB
BU 1/2009 účt. zostatok k 31.12.08 ----2529,75
z toho istina --------------2529,37
príslušenstvo ------------------0,38
--------------------------------------------------------
BU 2/2009
k 5.1.09 -------2532,02
istina -------------------------2529,37
prísluš. ---------------------------2,65

k 20.01.09 ---------------------2308,18
istina 2300,33
prísluš. 7,85

20.01.09 inkaso splátky ------ toto jedine viem že to zaúčtujem cez priebežné položky
podn.ú ----41 úver. účet ----42

---------------------------------------------------------
BU 3/2009
účt.zost. -----------2301,25
istina -----------2300,33
príslušenstvo ----------- 0,92
úroky zapl. tento rok 10,91
--------
a tie prípady zrejme ktoré nám menej skúseným účtovníkom robia ten problém sú : vyrúbenie odplaty popl.za ved.účtu ------ -4,32
zaplatenie odplaty ------ 4,32
splátka úrokov 10,91
---------------------------------------------------------------
účt. zostatok 2301,25

aj ďalej zrejme pôjde cez priebežné položky , ale keď to robím tak mi nesedí úverový účet
PU ---------- UU
istina 41 ---- ------ 42
popl. za ved. účtu 41 --------- 42
samostné zaúčt. popl. z UU 25
v knihe záväzkov to bude účtovať ako zníženie záväzku -PU, alebo UU
asi som sa predviedla ale čo už asi mi to už vôbec nepáli
naozaj budem veľmi rada, keď sa nájde niekto kto to systém lopata vysvetlí

VUB to má špeciálne popísané. :(
ťažko sa mi z týchto vecí číta. Čo si popísala, najlepšie by bolo ten úverový účet vidieť. Prípadne napíš ss.
tých 4,32 na úverovom účte máš aj plusom aj mínusom, ak sa nemýlim, potom tento pohyb na úverovom účte nemusíš účtovať, iba na bežnom účte odkiaľ strhli poplatok tam ako réžiu.
ináč taký úverový účet neevidujem cez záväzky, lebo mám účet bežný a účet úverový a mám pohyby cez oba účty, tak si nemyslím, že by som to musela robiť cez záväzky, max. do záväzkov nahodiť výšku splátky.
ani1
14.03.10,10:24
musíš ale evidovať zostatok na úverovom účte.

a evidovať zostatok na úverovom účte stačí v knihe záväzkov? Lebo veď tam mám stále aktuálny zostatok, vlastne záväzok......
lenkak
14.03.10,13:28
Ak si spravíš správnu evidenciu, tak to môžeš aj cez záväzky, ale radšej by som sa neprikláňala moc k tomuto riešeniu, lebo na úverom účte máš aj pohyby, hlavne príjem splátky na úverový účet, čím sa Ti okamžite zmení hodnota úverového účtu. Pokiaľ by cez rok nebol žiadny pohyb na zostatku úver. účtu, tak by som sa priklonila skôr k účtovaniu úver. účtu len cez záväzky. Ale možno sa mýlim. Je to len môj názor.
ani1
14.03.10,14:26
Ak si spravíš správnu evidenciu, tak to môžeš aj cez záväzky, ale radšej by som sa neprikláňala moc k tomuto riešeniu, lebo na úverom účte máš aj pohyby, hlavne príjem splátky na úverový účet, čím sa Ti okamžite zmení hodnota úverového účtu. Pokiaľ by cez rok nebol žiadny pohyb na zostatku úver. účtu, tak by som sa priklonila skôr k účtovaniu úver. účtu len cez záväzky. Ale možno sa mýlim. Je to len môj názor.

ja by som to chcela robiť tak ako sa to správne má robiť, len nejak neviem prísť na to ako mám súčasne účtovať na dvoch účtoch, aby som z toho nemala miš-maš :---
lenkak
14.03.10,14:30
máš to tak isto popísané na výpisoch ako Anik?
ani1
14.03.10,14:36
máš to tak isto popísané na výpisoch ako Anik?

hej, to isté.....
lenkak
14.03.10,14:39
To čo priložila Anik je dosť ťažko popísané.
Ešte sa ale na to pozriem, zoberiem si jeden taký originál výpis a skúsim to sem popísať presnejšie, tak ako to robím ja.
Jedná sa o jednoduché účto.
ani1
14.03.10,14:40
ok, vďaka..
Anik
14.03.10,15:46
lenkak ten výpis vyzerá presne tak ako som to napísala aj ja veľmi ďakujem že sa nám snažíš pomôcť
ani1
15.03.10,16:16
Pre zaujímavosť, aj ja uvediem príklad, ako ten náš výpis z úverového účtu vyzerá (VUB)

Na začiatku je "Stručný prehľad", tam je účtovný zostatok k dátumu
xy, z toho istina celkom xy EUR/ po splatnosti xy EUR

to je myslím len informatívne

potom sú tam transakcie na účte:
- inkaso splátky - z toho istina ...... 305,72 EUR
- vyrúbenie odplaty/poplatku za vedenie účtu ........ -4,32 EUR
- zaplatenie odplaty/poplatku za vedenie účtu ........ 4,32 EUR
- inkaso splátky - z toho úroky ........ 8,47 EUR

niekedy je na výpise len inkaso splátky, niekedy aj úroky, niekedy aj poplatok...

a na konci účtovný zostatok úveru k dátumu ..........
myslím že toto sú veci potrebné na zaúčtovanie, ostatné veci na výpise sú len
informatívne údaje. takže toľko........ pozrieš sa na to Lenka?
lenkak
15.03.10,16:23
dobre, že pripomínaš:
- vyrúbenie odplaty/poplatku za vedenie účtu ........ -4,32 EUR
- zaplatenie odplaty/poplatku za vedenie účtu ........ 4,32 EUR

s týmto v úverovom účte nemusíš robiť nič.
na bežnom účte máš strhnutých 4,32 a to je réžia.

teraz pozri na úverovom
- inkaso splátky - z toho úroky ........ 8,47 EUR
ovplyvní Ti zostatok na úverom táto suma zostatok?
Ak nie nemusíš ani s týmto robiť.
na bežnom účte máš strhnutých 8,47? Ak áno je to réžia

- inkaso splátky - z toho istina ...... 305,72 EUR
ovplyvní Ti zostatok úver. účtu
na úverom účte - príjem splátky PNZD na uv. účet 305,72

na bežnom - výdaj NZD - splátka úveru
ani1
15.03.10,16:56
dobre, že pripomínaš:
- vyrúbenie odplaty/poplatku za vedenie účtu ........ -4,32 EUR
- zaplatenie odplaty/poplatku za vedenie účtu ........ 4,32 EUR

s týmto v úverovom účte nemusíš robiť nič.
na bežnom účte máš strhnutých 4,32 a to je réžia.
zatiaľ ok
teraz pozri na úverovom
- inkaso splátky - z toho úroky ........ 8,47 EUR
ovplyvní Ti zostatok na úverom táto suma zostatok?myslím, že nie.
Ak nie nemusíš ani s týmto robiť.
na bežnom účte máš strhnutých 8,47? Ak áno je to réžia - toto tiež ok

- inkaso splátky - z toho istina ...... 305,72 EUR
ovplyvní Ti zostatok úver. účtu
na úverom účte - príjem splátky PNZD na uv. účet 305,72

na bežnom - výdaj NZD - splátka úveruok, pokúsim sa to takto zaúčtovať
tak si otvorím úverový účet editáciou v pokl/účte a ako počiatočnú hotovosť mám dať čo? účtovný zostatok z výpisu z úverového účtu? = nesplatený úver, čo mi ešte zostáva zaplatiť?
Anik
15.03.10,19:58
Lenkak
na základe tvojich rád som to naúčtovala
síce ja som to urobila cez priebežné položky ale úverový účet sa mi vyčistil - došlo však k tomu, že mám vlastne naúčtovaný každý
druhý výpis z úverového účtu
nie je zaúčtovaný ten kde sú tie poplatky
za pomoc veľmi ďakujem
a ešte sa opýtam či to môže byť cez tie priebežné položky a každý 2. výpis
lenkak
15.03.10,20:20
môže byť cez priebežné položky, aj ja to tak robím, ale robím každý úver. účet, aby mi sedelo por. číslo.
Lenka1979
15.03.10,20:22
Mám presne ten istý prípad.
Doteraz som účtovala všetko iba cez bežný účet:splátku, úroky z úveru, vyrúbenie odplaty...
Všetko by bolo OK...až na konci roka k 31.12. mi robia šarapatu tie akumulované úroky nevyúčtované..je to len 0,92 centov na poslednom úverovom výpise... ale ak ich nenaúčtujem, nebude mi sedieť výpis na konci roka. V záväzkoch mám len výšku nesplateného úveru... čo s tým???:rolleyes:
lenkak
15.03.10,20:23
ok, pokúsim sa to takto zaúčtovať
tak si otvorím úverový účet editáciou v pokl/účte a ako počiatočnú hotovosť mám dať čo? účtovný zostatok z výpisu z úverového účtu? = nesplatený úver, čo mi ešte zostáva zaplatiť?

ps = zostatok nesplateného úveru k 01.01. Čo zostáva zaplatiť.
lenkak
15.03.10,20:24
Mám presne ten istý prípad.
Doteraz som účtovala všetko iba cez bežný účet:splátku, úroky z úveru, vyrúbenie odplaty...
Všetko by bolo OK...až na konci roka k 31.12. mi robia šarapatu tie akumulované úroky nevyúčtované..je to len 0,92 centov na poslednom úverovom výpise... ale ak ich nenaúčtujem, nebude mi sedieť výpis na konci roka. V záväzkoch mám len výšku nesplateného úveru... čo s tým???:rolleyes:

tie nevyúčtované úroky neúčtujem.
Aspoň ja to tak beriem, že to čo je nevyúčtované v jednoduchom účte sa účtuje až pri vyúčtovaní.
Konečný stav ja evidujem výšku nespl. úveru.
Ak to nie je ok, tak ma opravte.
Lenka1979
15.03.10,20:27
tie nevyúčtované úroky neúčtujem.
Aspoň ja to tak beriem, že to čo je nevyúčtované v jednoduchom účte sa účtuje až pri vyúčtovaní.
Konečný stav ja evidujem výšku nespl. úveru.
Ak to nie je ok, tak ma opravte.

Lenka, tiež si myslím,čo je nevyúčtované, sa v JU neúčtuje...lebo prakticky nie je o čom...či sa mýlim??:rolleyes:
Ale tiež je pravdou,že ja vôbec o úverovom účte neúčtujem, lebo mi to nijako neovplyvňuje výšku zostatku úveru na ÚU...ale vy tu všetky účtujete o sto šesť aj úverový účet... tak terazky nem som si istá???:rolleyes::(
lenkak
15.03.10,20:29
ja musím účtovať, ja mám na ňom aj úhrady fa. Tie nejdu cez bežný účet, tie sa zobrazujú iba na úverovom.
Lenka1979
15.03.10,20:31
ja musím účtovať, ja mám na ňom aj úhrady fa. Tie nejdu cez bežný účet, tie sa zobrazujú iba na úverovom.

Aha, tak to je zase o inom...no..to máš pravdu, Ty o tom ÚU účtovať musíš. Myslíš,že to musím robiť,ak mi to nič neovplyvní, Leni? V postupoch účtovania sa pozriem ešte raz presne ako to tam je...
Anik
15.03.10,20:31
lenkak na tom každom 2 výpise sú vlastne naúčtované tie poplatky, -- tých -4,32
+ 4,32
a inkaso splátky , ktoré je prevádzkovou réžiou stiahnuté z BÚ
ja to mám tým pádom úplne vyčistené len či je to dobre
lenkak
15.03.10,20:35
Aha, tak to je zase o inom...no..to máš pravdu, Ty o tom ÚU účtovať musíš. Myslíš,že to musím robiť,ak mi to nič neovplyvní, Leni? V postupoch účtovania sa pozriem ešte raz presne ako to tam je...

Nemáš žiadny pohyb na úverovom účte? Lebo aj príjem splátky na úver.účte Ti mení jeho zostatok v priebehu roka.
lenkak
15.03.10,20:36
Anik
máš to ok.
Lenka1979
15.03.10,20:43
Nemáš žiadny pohyb na úverovom účte? Lebo aj príjem splátky na úver.účte Ti mení jeho zostatok v priebehu roka.

Lenuška, hneď prvý výpis je : čerpanie úveru: -2.160 eur (to by som mala zaúčtovať,keby som účtovala o ÚU ako PNZD,však?)
potom mám :vyrúbenie odplaty:-82,98 a zaplatenie odplaty +82,98...čiže vlastne nula..toto tiež musím účtovať?
..splátka úroku z úveru: 5,83
... a zase to vyrúbenie odplaty + aj -
...inkaso splátky: 90 eur
...z toho istina: 90 eur


.... pre boha živého.. to blbšie výpisy som nevidela..fakt:confused:
lenkak
15.03.10,20:47
potom mám :vyrúbenie odplaty:-82,98 a zaplatenie odplaty +82,98...čiže vlastne nula..toto tiež musím účtovať?
toto nemusíš účtovať
uaúčtuješ len ako réžiu na bežnom účte
splátka úroku z úveru: 5,83
... a zase to vyrúbenie odplaty + aj -
ani toto nemusíš, len na ako réžia na bežnom

toto Ti doteraz neovplynil zostatok na úver. účte,
ale
..inkaso splátky: 90 eur
tým pádom sa Ti zmenil zostatok na úver. účte a tým pádom by si mala účtovať na úver. účte PNZD a na bežnom VNZD.
Ak nie, opravuj, čo som nenapísala správne, tak som to pochopila z tvojho textu.

Ak máš VUB výpisy , tak kým som prišla na vhodný spôsob, som si skoro šklbala vlasy.
Anik
15.03.10,20:48
ak sa nemýlim to máš to isté ako ja
Lenka1979
15.03.10,20:52
potom mám :vyrúbenie odplaty:-82,98 a zaplatenie odplaty +82,98...čiže vlastne nula..toto tiež musím účtovať?
toto nemusíš účtovať
uaúčtuješ len ako réžiu na bežnom účte
splátka úroku z úveru: 5,83
... a zase to vyrúbenie odplaty + aj -
ani toto nemusíš, len na ako réžia na bežnom

toto Ti doteraz neovplynil zostatok na úver. účte,
ale
..inkaso splátky: 90 eur
tým pádom sa Ti zmenil zostatok na úver. účte a tým pádom by si mala účtovať na úver. účte PNZD a na bežnom VNZD.
Ak nie, opravuj, čo som nenapísala správne, tak som to pochopila z tvojho textu.

Ak máš VUB výpisy , tak kým som prišla na vhodný spôsob, som si skoro šklbala vlasy.

No...už si začínam šklbať vlasy aj ja...:confused:
Aký zostatok sa mi zmenil? Mne k 31.12.všetko sedí. Zostatok úveru mám 1350,18 eur... z toho tých 0,18 je ten blbý akumul.nevyúčt.úrok o ktorom neúčtujem..tak ja fakt nerozumiem o čom mám tu účtovať?
Lenka1979
15.03.10,20:55
potom mám :vyrúbenie odplaty:-82,98 a zaplatenie odplaty +82,98...čiže vlastne nula..toto tiež musím účtovať?
toto nemusíš účtovať
uaúčtuješ len ako réžiu na bežnom účte
splátka úroku z úveru: 5,83
... a zase to vyrúbenie odplaty + aj -
ani toto nemusíš, len na ako réžia na bežnom

toto Ti doteraz neovplynil zostatok na úver. účte,
ale
..inkaso splátky: 90 eur
tým pádom sa Ti zmenil zostatok na úver. účte a tým pádom by si mala účtovať na úver. účte PNZD a na bežnom VNZD.
Ak nie, opravuj, čo som nenapísala správne, tak som to pochopila z tvojho textu.

Ak máš VUB výpisy , tak kým som prišla na vhodný spôsob, som si skoro šklbala vlasy.

Lenka,všetko je tak ako píšeš...len podľa toho mi vychádza,žeby som mala účtovať skoro len každý druhý výpis... to nie je trošku také divné?
lenkak
15.03.10,20:59
k prvému príspevku: ja som to ináč nemyslela k 31.12, ale počas roka.
k druhému:
práve preto účtujem cez priebežné položky aj tie +-, aj keď v podstate nemusím. Mám potom ale poradový sled zachovalý.
Lenka1979
15.03.10,21:04
k prvému príspevku: ja som to ináč nemyslela k 31.12, ale počas roka.
k druhému:
práve preto účtujem cez priebežné položky aj tie +-, aj keď v podstate nemusím. Mám potom ale poradový sled zachovalý.

OK, Lenka.
Čiže vyrúbenie odplaty : -82,98 ....kod 42
zaplatenie odplaty : +82,98 .........kod 41
a inkaso splátky-úrok z úveru: 5,83 (...mínusom ho už nemám)..tiež cez PP?
lenkak
15.03.10,21:06
áno, ale aj tých 5,83 prehodím cez 41 aj 42, aby mi sedel zostatok. Je to blbé účtovanie, ale radšej to riešim takto.
Lenka1979
15.03.10,21:10
áno, ale aj tých 5,83 prehodím cez 41 aj 42, aby mi sedel zostatok. Je to blbé účtovanie, ale radšej to riešim takto.

No Leni... jedu na to... do rána času dosť...
Díky moc ;)
lenkak
15.03.10,21:12
No ja idem teda pokračovať v práci, tu som si len odskočila.
Neboj, rýchlo to urobíš, používaj Ctrl+K pri rovnakých zápisoch. Max. zmeníš len sumu, dátum.
Lenka1979
15.03.10,21:13
No ja idem teda pokračovať v práci, tu som si len odskočila.
Neboj, rýchlo to urobíš, používaj Ctrl+K pri rovnakých zápisoch. Max. zmeníš len sumu, dátum.

Díky,kámoška ;););)
ani1
16.03.10,06:53
:DJa to tiež idem skúsiť podľa týchto príspevkov, len sa na to musím najprv psychicky pripraviť.....:eek: