sancov
09.02.09,00:36
Caute poradaci.
Zamyslam sa nad dovozom piva, prevazne belgickeho. Na zaciatok so zalozenim "pivoteky" (obdobu vinoteky bez vycapu, len s predajom flaskovych piv) a neskorsou distribuciou aj do restauracii.

Potreboval by som poradiť kde vsade sa mam registrovat, na co nesmiem zabudnut... a ine rady, aby som tzv. "pivoteku" mohol bez strachu z nasich najdokonalejsich uradnikov otvorit. Resp. aj rady, ci niektore nasledovne kroky nie su zbytocne.

Napadli ma zatial nasledovne kroky:
- zalozenie s.r.o. (mam si pri definovani cinnosti dat pozor na nieco specialne, kedze ide o dovoz alkoholu? Sidlo by som chcel na domacej adrese, prevadzka malopredajne v prenajatych priestoroch)
- registracia na DPH
- registracia na colnom urade ako "opravnena osoba" na dovoz piva
- zabezpecenie malopredajne - pivoteky (+ priestorom na sklad): prenajom priestoru, papiere od hygienikov (co mi maju vlastne presne schvalovat, aky je postup na ich ziskanie?), schvalenie otvaracich hodin na obecnom urade, poziarnici (ake ziadosti, resp. papiere ku nim dodat???), nahlasenie prevadzky na zivnostenskom urade
- zabezpecenie registracnej pokladne
- prihlasenie do recyklacneho fondu (je povinne prispievat od zaciatku alebo az od urciteho mnozstva dovazanych vyrobkoch vo flasiach?)


Co mozu pani uradnici v takejto predajni kontrolovat, na co mat papiere zalozene v sufliku? Co vsetko vas napada, ze mam este zabezpecit?

Dakujem vopred za vsetky odpovede.
Excise Duty
09.02.09,05:19
sancov
09.02.09,20:20
Tak, princip dovozu piva ako-tak preluskany. Dakujem.

Este ostava patranie po otazkach tykajucich sa maloobchodneho predaja po dovoze piva na Slovensko, zaplateni dane a naskladneni. Vie niekto pomoct aj s tymito otazkami (zhrnutych v zadani temy)?