Richard
15.06.05,19:26
Touto cestou chcem spraviť prieskum, či by ste mali záujem o Blog na Porade.

V Blogu by ste mohli vy ako odborníci publikovať svoje odborné názory prevažne na účtovnú, daňovú a právnu problematiku.
babenko1
15.06.05,17:34
Celkom dobrý nápad
jeso
15.06.05,18:15
pridávam svoj súhlas
garter
15.06.05,18:18
Výborný nápad.
Heni
15.06.05,18:55
som za ;)
ondrejvla
15.06.05,19:08
Je to vynikajúci nápad! Pripájam sa.
vladan
15.06.05,19:17
ak vyjadrím súhlas s Blogom na Porade, dúfam, že ma to nazaväzuje, že to budem práve ja, čo budem publikovať svoje "odborné názory"? :D ... lebo to je vážna vec :D ... ale možno niečo "vypotím" ;)
jeso
15.06.05,19:20
ak vyjadrím súhlas s Blogom na Porade, dúfam, že ma to nazaväzuje, že to budem práve ja, čo budem publikovať svoje "odborné názory"? :D ... lebo to je vážna vec :D ... ale možno niečo "vypotím" ;)
no možno hej, ved si certifikovaný poraďák...
babenko1
15.06.05,19:34
to bude asi tým, že vlada toľko "publikuje" :-) ved je to najukecanejšia babenka :-)
Richard
15.06.05,20:10
Vladan, však práve preto som zriadil túto anketu... viacmenej som sa chcel spýtať, či by ste to využívali (aktívne) nie pasívne.... teda aj písať, nielen čítať :-)
Muška
15.06.05,21:28
ak vyjadrím súhlas s Blogom na Porade, dúfam, že ma to nazaväzuje, že to budem práve ja, čo budem publikovať svoje "odborné názory"? :D ... lebo to je vážna vec :D ... ale možno niečo "vypotím" ;)Máš smolu, už si sa zaviazala :D:D a už sa tešíme na Tvoje výplody :)
lenkak
16.06.05,05:47
aj ja som za.
uko
16.06.05,05:58
aj ja som za
Denda
16.06.05,06:05
Dobrý nápad, len by bolo dobré keby sa určili kritéria na prispievanie do tohto bloku,aby sa nezmenil pôvodný zmysel založenia.
Jozef Mihál
16.06.05,06:07
Za .
Jana Acsová
16.06.05,06:11
Súhlas. Súhlas. (Napísať to iba raz, bolo na správu krátke, takže to duplujem. Ako ste to spravili vy p. Mihál?.)
evae
16.06.05,06:13
parada ......... :D
Jozef Mihál
16.06.05,06:15
Súhlas. Súhlas. (Napísať to iba raz, bolo na správu krátke, takže to duplujem. Ako ste to spravili vy p. Mihál?.)Napíšte toto:

"Za ."

(medzi Za a bodkou ale dajte zo 10 medzier)

a to dajte uložiť, uvidíte.
Jana Acsová
16.06.05,06:17
Napíšte toto:

"Za ."

(medzi Za a bodkou ale dajte zo 10 medzier)

a to dajte uložiť, uvidíte.Tak tomu sa hovorí alternatívne riešenie. Super.
Jana Acsová
16.06.05,06:19
Súhlas .
Jara
16.06.05,07:52
ZA môžeme byť aj keď budeme pasívní, no ne?
ANNA
16.06.05,07:56
Dobrý nápad. Už sa teším
willy
28.06.05,07:34
Super nápad, myslím, že každý "poradár" to ocení.
anto
28.06.05,07:40
Určite, ak blogeri budú uvádzať príspevky z našej problematiky, tak to bude len na prospech tohto portálu.
GabiZ
28.06.05,08:43
Tiež som za.
Martina80
28.06.05,09:59
Mohla by som sa , prosím vás ,spýtať, co presnejšie je ten blog??? Aký je vlastne rozdiel v tom, či niekto prispieva do tém, alebo do blogu??? Alebo to chápem správne, že blog je vlastne článok na určitú téme. Pardon za nevzdelanosť, ale nepočula som to. I keď blogy p. Mihála som už nejaké čítala.
Jozef Mihál
28.06.05,10:22
Moja predstava o fungovaní blogu na Porade je asi takáto:

- jedna PORADA by mala meno "BLOG" (tak ako sú porady "Mzdové účtovníctvo" alebo "Daň z príjmu" atď.,
- v tejto porade by boli umiestnené ako "podporady" blogy jednotlivých bloggerov,
- blog bloggera by bol postavený na roveň jednej doterajšej "podporady". Do blogu by jeho majiteľ - blogger - zakladal témy podľa vlastného uváženia. Napr. téma "Chystaná novela zákona o dani z príjmu k 1.1.2006",
- na rozdiel od "klasickej" porady by do "blogu" mohol zakladať témy len jeho majiteľ, ostatní členovia Porady by tému pridať nemohli,
- prvý príspevok založenej témy by bol nosným príspevkom. K tomuto príspevku by sa diskusia viedla obvyklou formou, do ktorej by sa už mohol zapojiť každý člen porady,
- majiteľ blogu by bol zároveň do istej miery adminom blogu - určite by mal mať možnosť vymazať tému, ďalšie jeho práva sú na diskusiu (vymazať nepatričný príspevok iného člena atď.).

Otázka je, kto všetko by bol ochotný založiť si na Porade blog a pravidelne doň prispievať.
Jana Motyčková
28.06.05,10:51
Som za. Občas by som mala niečo na blog, ale pravidelne nie. Taká upísaná zasa nie som
iva
28.06.05,11:00
BLOG na Porade je naozaj super nápad. Len pre odborníkov ochotných prispevať do BLOGU to bude práca navyše.
Teraz je to tak - napr. Ochrana os.údajov - napr.tomu, že v tom takmer tisícovom "balíku" príspevkov je viacero jasných a priamych odpovedí (napr. Vladan, LenkaK...), stále sa tam všetci "zamotávajú" do ďalších a ďalších problémov. Keby tieto správne odpovede boli v akomsi "BLOGU", bolo by to oveľa jednoduchšie pre všetkých.
ricij
28.06.05,11:43
Je to dobrý nápad. Najväčší rozdiel v blogu oproti klasickej téme je ten, že v blogu sa autor nepýta, ale iných učí odborným článkom na jemu blízku tému.
Jozef Mihál
28.06.05,11:50
Len pre odborníkov ochotných prispevať do BLOGU to bude práca navyše.:rolleyes: .
Martina80
28.06.05,12:27
Ďakujem za vysvetlenie. Myslím, že je to výborný nápad. SCHVAĽUJEM TO. :)
Jana Acsová
29.06.05,10:44
Moja predstava o fungovaní blogu na Porade je asi takáto:
- prvý príspevok založenej témy by bol nosným príspevkom. K tomuto príspevku by sa diskusia viedla obvyklou formou, do ktorej by sa už mohol zapojiť každý člen porady,
K tomuto bodu by som mala jednu poznámku, že diskusia k článku, by predsa len mala mať "neštandardnú" formu. Výklad témy by mal byť odborný a následné poznámky typu "a prečo takto, ja to robím takto", "a načo z toho robiť zbytočný problém, keď to bolo vyriešené opatrením MF (hoci aj nad rámec stanovený právnym predpisom) a pod. príspevku (ani autorovi) nepridá a mohlo by sa stať, že aj osoba, ktorá na to má, tému do blogu nepridá, lebo jej to vlastne "za to nestojí". Možno by bolo dobré ponechať tam novozavedené "súhlasím" a podľa počtu klikov sa zistí, či si téma našla svojich čitateľov.
Môžu byť aj iné riešenia tohto problému, možno doplnenie Etikety (ale keď sa nám vzbúria hormóny, ani etiketa nepomáha).http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif

Možete ma doplniť Poraďáci, prípadne navrhnúť iný spôsob, ktorý by nespôsobil, že "autor" sa dostane do pozície fackovacieho panáka.

Ešte by som chcela doplniť:
Zrejme by sa v blogu spracovávali rôzne typy príspevkov, t.j. napríklad výklad k niektorým témam, ale zároveň aj diskusné témy.
Svojím predchádzajúcim textom som mala na mysli práve výklad, či zhrnutia problematiky, ktoré by vlastne neslúžili na diskusiu, ale k formovaniu názorov (možno aj širokospektrálnych).
Jozef Mihál
30.06.05,05:57
K príspevku od AVO:

Nesúhlasím. V téme, ktorú blogger zverejní, musí byť nejakým spôsobom umožnená diskusia. Nemá zmysel, aby blog bol len priestorom pre články bloggera bez možnosti reakcie čitateľov. Blogger by však do istej miery mal mať právo diskusné príspevky administrovať - teda v podstate ich upravovať, mazať...

Na blog.sme je to riešené tak, že autor príspevku môže zakázať diskusiu k svojmu príspevku. Táto idea by sa mohla prevziať i do blogu na Porade. Takisto to už dnes myslím technicky možné je - viď uzamknutie témy.
Jana Acsová
30.06.05,06:03
Na blog.sme je to riešené tak, že autor príspevku môže zakázať diskusiu k svojmu príspevku. Táto idea by sa mohla prevziať i do blogu na Porade. Takisto to už dnes myslím technicky možné je - viď uzamknutie témy.
Tak možno toto by riešilo prípadný problém, ktorý som načrtla.
Chcela som len upozorniť na to, že by asi bolo vhodné, aby blogger mal možnosti (prípadne zvýhodnenia), odlišné oproti bežnej diskusii na Porade.
Luckasari
01.07.05,12:16
je to výborný nápad tento poraďácky BLOG, pridávam sa k všetkým súhlasiacim
Jozef Mihál
01.07.05,12:22
...dúfam, že sa Lucka aktívne zúčastníš a založíš si svoj blog.