ZDENIELA
09.02.09,09:40
Dovolím si založiť túto tému a verím, že bude prospešná aj ostatným.

Máme okrem iného aj predajňu stavebnín ...
Dosť ma zarazil vývoj tržieb v poslednom mesiaci - január. Viem, že máme krízu a predavačky mi to omieľajú stále dokola, že je kríza - nie sú tržby.
A viem i to, že január bol vždy slabý mesiac, ale takýto január nepamätám.
Prosím pomôžte mi, aký máte pokles tržieb v poslednom období, my sme klesli o 50% a neverím, že to bolo len krízou.
Budem vďačná ak pripojíte svoj vývoj tržieb ;) a určite to pomôže aj ostatným.
Braňo
09.02.09,09:09
Pokles predaja automobilov je tiež na úrovni 41,82%, čiže tiež zodpovedá Tvojmu údaju.
http://autoviny.zoznam.sk/cl/100213/401070/Predajne-vysledky-automobiliek-za-januar-2009
ZDENIELA
09.02.09,09:59
Ďakujem Braňo za reakciu, vieš ale viac ma osobne trápia tie stavebniny, pretože sa ma najviac dotýkajú....
A chceli by sme v tom našom obchode s tým niečo robiť, len neviem, či je ten pokles ovplyvňovaný len tou krizou alebo je niečo, čo v našom obchode môžme zmeniť, alebo čo robíme zle.
A aby som uviedla všetky údaje, máme novú predavačku ... takže všetci určite chápete, že potrebujem to s niekým z môjho oboru porovnať
Braňo
09.02.09,12:18
Kríza zasiahla viacmenej všetky krajiny a všetky odvetvia. Niektoré viac a niektoré menej. Avšak sektor luxusných a drahších investícií a tovarov najviac. Do tých výstavba nových bytov patrí. naši susedia sú na tom ešte horšie - napríklad česká koruna stratila za polrok -17% voči euru, britská libra -11%, maďarský forint -23,7%, poľský zlotý dokonca -40,4%.
ZDENIELA
10.02.09,04:56
Dobre s tým všetkým súhlasím a je to bohužiaľ pravda...
No keď som včera mrkla na stránku zväzu stavbárov slovenska, tí tvrdia, že kriza by stavebníctvo začiatkom roka ešte postihnúť nemala, pretože v roku 2008 sme tu mali veľký stavebný boom, kedy bol nárast v stavebníctve až o 9% a investori predsa k 31. 12. 08 nezatvorili rozostavané budovy, tie sa stavajú naďalej. Dokonca začiatkom roka 2009 by mal tento boom ešte doznievať, takže stavbárov by mal začiatkom roka postihnúť len sezónny úbytok ale ešte nie kríza, tá na nás ešte len dôjde ...
Braňo
10.02.09,05:34
Sama vidíš, že kríza prišla....
ZDENIELA
10.02.09,05:37
Poprosím, ak máte niekto stavebniny, ako sa u Vás vyvýjajú tržby, aký pokles v % ste zaznamenali v poslednom období?
Ďakujem, budem vďačná každému, kto tu prilepí svoje čísielko
ZDENIELA
11.02.09,06:06
Neviem, prečo sa nikto nechce zapojiť? To nikto nezaznamenal pokles v predaji?
noman1
13.03.09,18:11
my máme pokles tiež kto nemá


udaje v % 2008/2009


1. -27%

2. -35%

západné slovensko - teda teploty a zima to moc neovplyvnila možno 10-15% je počasie
macacko
15.03.09,18:48
neviem čo je na tom pravdy, ale dostalo sa mi do ušú, že stavebné materiály v Maďarsku sú o 50% lacnejšie
12spidy
20.03.09,06:24
Neviem ale ako nákupca si tiež rozmyslím či si tovar kúpim na Slovensku za 5311€ alebo z Poľska za 1991€. Je to cena dvoch komínov rovnakej značky. Taktiež stavebné materialy sú tiež ako aj macacko písal o 30 - 50% lacnejšie. Neviem ako je to možné?? Veď aj ten poliak alebo maďar ma tam určitú maržu a stačí im to!!!
mina311
06.05.09,11:42
Neviem ale ako nákupca si tiež rozmyslím či si tovar kúpim na Slovensku za 5311€ alebo z Poľska za 1991€. Je to cena dvoch komínov rovnakej značky. Taktiež stavebné materialy sú tiež ako aj macacko písal o 30 - 50% lacnejšie. Neviem ako je to možné?? Veď aj ten poliak alebo maďar ma tam určitú maržu a stačí im to!!!

Nejde o to, či niekomu niečo "stačí" alebo nie... Ide o fakt, že my na SR máme silné Euro, zatiaľ čo v Poľsku, i Maďarsku kurz voči euru klesol -ako bolo aj vyššie písané...
T. j. Maďari, aj Poliaci nepredávajú pod cenu!!! Oni stále majú na tom svoj zisk, akurát, že pre nás sa to javí ako lacnejšie!