eviketa
09.02.09,10:31
pls rata vam program dobre priemery pre dovolenky. ? ja tam mam rozdiely,mate niekto s tym skusenosti ?
Kája.
09.02.09,10:03
Ja som prepočítavala pri jednej firme a mala som ich dobre.
eviketa
16.02.09,09:03
ja mam prac.s mesacnou mzdou,ktorí robia občas aj vo sviatok. cely rok počítalo priemer z hrubej mzdy a odprac.hodin a nadcasov. posledný Q mi však pripočítalo aj hodiny za pracu vo sviatok, čo by u mesačných nemalo. predtým pracoval zamestnanec v podobnom režime, ale 1-3Q sa robil vypočet inak , ako 4Q.
a ešte jedna info. ak zadate napr.13.plat do kolonky zdanitelne náhrady, vedzte, že do priemeru vam to nezoberie (aj ked podla vyjadrenie z Pohody to zapracuju do dalšieho neviemkolkeho update)
sole
16.02.09,18:38
Ja robím mzdy 5 firiem a v žiadnej som nemala teraz v januári správne priemerky, všade som musela počítať ručne.
eviketa
16.02.09,19:47
NO A EšTE SU ZLE ZAPOčOVE LISTY, KDE DO OBDOBIA CHOROBY ZOBERIE OBDOBIE DOVOLENIEK. A AK STE MALI NASTAVENE V GLOB.NASTAVENIACH PRIPL. NAPR .NOCNE, TAK ICH NECHALO V SK (vychadzali skutočne nahderne nočne )
DARJA22
16.02.09,21:12
Ja som dnes taktiež všetko ručne pre istotu prepočítala a bolo všetko v poriadku.
sole
17.02.09,20:49
Neviem v akej verzii si robila závierku. No ja mám verziu 9100 a už sa bojím nahrávať ďalšiu, lebo každý upgrade prináša nejaké nové chyby a v tejto verzii už viem čo ma čaká. Predchádzajúca mi netlačila dobre pohyby na účtoch a to som bola z toho hotová, keďže som už tlačila uzávierky.
eviketa
18.02.09,08:31
preposielam odpoved z Pohody na problem priemerok :

v počítaní priemerného zárobku za štvrtý kvartál sa vyskytla chyba. V skutočnosti ťahá do výpočtu priemerného zárobku i hodiny za odpracované sviatky, čo by nemalo. U mesačných zamestnancov by sa hodiny pripočítavať nemali, lebo tieto hodiny sú už zarátané v celkovom odpracovanom čase.

Program pri výpočte za tretí kvartál nepočítal do vzorca u mesačne odmeňovaných zamestnancov počet odpracovaných sviatkov. Vo štvrtom kvartáli do tohto výpočtu tento údaj vstupoval, čo zapríčinilo nekorektný výpočet priemerného zárobku. Táto chyba sa vyskytla v súvislosti s možnosťou využívania účtovania na prelome období. Pokiaľ sa zákazníci v roku 2007 prepli na účtovanie na prelome období, priemerný zárobok bol v poriadku. V roku 2008 bola táto možnosť znemožnená a v súvislosti s ňou došlo k zlému prerátaniu priemerného zárobku.

Jedinou možnosťou je priemerný zárobok prepočítať ručne a doplniť do políčka "Priemerný zárobok". Ospravedlňujeme sa za spôsobené problémy a prácu navyše.