Ivet17
09.02.09,11:10
Dobry den. Chcem poprosit o radu. Teraz na vianoce boli 2 roky tomu, co mam Acer Aspire 5100. Tyzden dozadu mi ale ostava tmavsi display-ked ho napojim do siete. Ked ho odpojim-hned znovu zosvetli ako ma byt. Predtym to ale bolo opacne.Stmavol ked sa vybijala bateria.
Urobila som chybu-ze som nechavala bateriu aj ked som ho v sieti a dlhsie som ho pouzivala? Niekde som pocula ze tym bateriu nicim ale nebrala som to na vedomie.
Alebo je to tym ze ho mam uz dva roky a notebook ma kratsiu zivotnost?:confused:
Chobot
09.02.09,13:30
Dobry den. Chcem poprosit o radu. Teraz na vianoce boli 2 roky tomu, co mam Acer Aspire 5100. Tyzden dozadu mi ale ostava tmavsi display-ked ho napojim do siete. Ked ho odpojim-hned znovu zosvetli ako ma byt. Predtym to ale bolo opacne.Stmavol ked sa vybijala bateria.
Urobila som chybu-ze som nechavala bateriu aj ked som ho v sieti a dlhsie som ho pouzivala? Niekde som pocula ze tym bateriu nicim ale nebrala som to na vedomie.
Alebo je to tym ze ho mam uz dva roky a notebook ma kratsiu zivotnost?:confused:

Nič z toho, čo si napísala. Treba si otvoriť niekde v nastaveniach obrazovky, alebo v Power Management možnosti nastavenia jasu monitora. Bude tam určite možnosť jasu pri pripojenom externom zdroji a bez pripojenia. Asi si to nejako prehodila. Treba to len pohľadať a nastaviť.
dolfort
09.02.09,14:53
ACER :mee:
ivoovi
09.02.09,17:29
ACER :mee:

Tak to nesuhlasim. Aceri mali zo zaciatku svoje muchy (hlavne panty). A zovseobecnovat sa to neda. Preco je taky nazor? Pretoze boli najpredavanejsie (vyborny pomer cena/vykon) a preto sa aj vyskytko viac oprav-poruch. Neverim ,ze percentualny pomer kupenych/reklamovanych je ovela vyssi ako pri inych znackach.
Neobhajujem Acer, sam mam Toshibu.
Ivet17
09.02.09,19:24
Uz je vsetko ok, potrapila som sa, kedze nastavenia som vzdy nechala na inych, ale uz by bolo na case aby som sa aj ja s tym vsetkym zoznamila.
Vdaka
Ivet17
09.02.09,19:28
Nič z toho, čo si napísala. Treba si otvoriť niekde v nastaveniach obrazovky, alebo v Power Management možnosti nastavenia jasu monitora. Bude tam určite možnosť jasu pri pripojenom externom zdroji a bez pripojenia. Asi si to nejako prehodila. Treba to len pohľadať a nastaviť.
Este sa chcem opytat- teda nie je pravda ze ked tam necham bateriu a zaroven zapojim notebook do siete-ze to skracuje zivotnost baterie?
dolfort
09.02.09,19:34
Tak to nesuhlasim. Aceri mali zo zaciatku svoje muchy (hlavne panty). A zovseobecnovat sa to neda. Preco je taky nazor? Pretoze boli najpredavanejsie (vyborny pomer cena/vykon) a preto sa aj vyskytko viac oprav-poruch. Neverim ,ze percentualny pomer kupenych/reklamovanych je ovela vyssi ako pri inych znackach.
Neobhajujem Acer, sam mam Toshibu.

Môj názor je založený na skúsenostiach množstva zákazníkov, známych a kamarátov, ktorí Acer oľutovali a ďalší notebook už kúpili inú značku.
Často sa stávalo že book odišiel krátko po vypršaní zaruky. Ale nechcem to tu moc rozoberať bo sme mimotemy . Dík za pripomienku anyway!
ola
09.02.09,21:14
Viete mi poradiť, ako sa zbaviť modrého nádychu farieb? V netebooku som vyskúšala už všetky možné nastavenia /zrejme nie všetky/
Skrátka biela farba má nádych do modra, žiarivá červená je v NB bordová ...atď. Ostatné farby sú tiež úplne skreslené. Ak ich porovnám s LCD tak je to neskutočný rozdiel.
Dá sa notebook nejako nakalibrovať aby neskresľoval farby, hm?
Podotýkam, že NB je nový - žeby reklamovať?
Chobot
10.02.09,07:46
Este sa chcem opytat- teda nie je pravda ze ked tam necham bateriu a zaroven zapojim notebook do siete-ze to skracuje zivotnost baterie?

Je aj nie je. Väčšina notebookov má riadené dobíjanie batérie - keď NB pripojíš na externý zdroj, začne nabíjať batériu. Po dobití na 100% nabíjanie odpojí a NB sa napája priamo z externého zdroja. Takže batériu ti nabije aj keď je vyčerpaná aj keď má ešte kapacitu napr. 90%. Teda dochádza k častému nabíjaniu. Batérie použité v NB (spravidla LiIon) nemajú pamäťový efekt, ako to bolo u NiCd batérií, takže jej nevadí, že sa nabije aj keď jej kapacita je ešte 90%. Tým si ju stále udržuješ v nabitom stave.

Na druhej strane batérie majú obmedzenú životnosť čo sa týka cyklov nabijania. Pri každom vybití a nabití poklesne jej schopnosť nabiť sa na plný výkon o nejaké mizivé percento. Ale neboj sa, literatúra uvádza, že LiIon baterky je motné opätovne dobíjať až niekoľko tisíc krát. A baterka neodíde zo dňa na deň - postupne jej bude klesať schopnosť udržať maximálnu kapacitu (bude sa ti pomaly skracovať jej výdrž), čo je ale prirodzený proces a kvôli tomu nemá význam vždy vyberať batériu z NB, pokiaľ NB pripneš na externý zdroj. A za nejaké 3-4 roky aj tak budeš musieť kúpiť novú baterku.
ivoovi
10.02.09,08:03
Este sa chcem opytat- teda nie je pravda ze ked tam necham bateriu a zaroven zapojim notebook do siete-ze to skracuje zivotnost baterie?
Pri zapnuti si NB skontroluje nabitie baterky. Ak poklesne na nej napatie, tak NB zacne baterku dobijat. Ak robis nieco na NB a vypnutie elektriny by ta mrzelo napr. napalujes,kreslis,flashuje firmware tak baterku si nechaj. Aj ked maju NB baterku Li-on, ktora by nemala mat pamatovy efekt a maju aj chip, ktory reguluje nabijanie,vybijanie ja osobne ak baterku nepotrebujem, tak ju nabijem, vyberiem a bezim len na siet.
Chobot
10.02.09,08:05
Viete mi poradiť, ako sa zbaviť modrého nádychu farieb? V netebooku som vyskúšala už všetky možné nastavenia /zrejme nie všetky/
Skrátka biela farba má nádych do modra, žiarivá červená je v NB bordová ...atď. Ostatné farby sú tiež úplne skreslené. Ak ich porovnám s LCD tak je to neskutočný rozdiel.
Dá sa notebook nejako nakalibrovať aby neskresľoval farby, hm?
Podotýkam, že NB je nový - žeby reklamovať?

Niekde v menu musíš mať manažéra farieb, či iné nastavenia obrazovky, možno máš zapnuté nejaké divné prednastavenie. Treba sa trochu pohrať s nastaveniami alebo dať Factory settings. Ak to nepomôže, potom reklamovať.
ivoovi
10.02.09,08:16
Viete mi poradiť, ako sa zbaviť modrého nádychu farieb? V netebooku som vyskúšala už všetky možné nastavenia /zrejme nie všetky/
Skrátka biela farba má nádych do modra, žiarivá červená je v NB bordová ...atď. Ostatné farby sú tiež úplne skreslené. Ak ich porovnám s LCD tak je to neskutočný rozdiel.
Dá sa notebook nejako nakalibrovať aby neskresľoval farby, hm?
Podotýkam, že NB je nový - žeby reklamovať?
Ahoj,
Na ploche vpravo dole najdes ikonku ci uz Intel Graphic Media Accelerator ak mas grafiku od Intelu alebo cervenu ikonku ak mas grafiku ATI. Pravym klikom vyhladaj Graphics Properties a najdi Color Correction. Budes tam mat taky stvorec a v nom usecka. Ta by mala byt krizom od jedneho rohu k druhemu. Pomocou posunikov Gamma,Brightness,Contrast si nastavis farby ake sa ti pacia. Alebo klikni na tlacidlo restore defaults a dostanes defaultne nastavenie.