maria-
09.02.09,11:33
Chcem sa spýtať ako je to s priemerom na dovolenku ak zamestnanec pracoval minulý rok a priemer za posledný štvrťrok mi vychádza 9,3904
mam mu preplatiť taký priemer za dovolenku alebo opraviť do výšky MM

Prosím poradte ďakujem
mzdarka renca
09.02.09,10:47
preplatiš priemerom, ktorý ti vyšiel 9,3904€. A prečo by si mu chcela preplatiť priemerom MM? Z čoho si to počítala?
maria-
09.02.09,11:08
Myslela som to aby zamestnanec mal MM v mesiaci,
mzdarka renca
09.02.09,11:12
on má MM?...to ti nemohol vyjsť hodinový priemer 9,3904€.
maria-
09.02.09,17:41
MM minulý rok bola nižšia ako je teraz ,priemer ktorý som uviedla je priemer zamestnanca za štvrtý štvrťrok 2008. Ak by som prijala nového zamestnanca tak priemer za dovolenku na rok predpokladaný z MM mi vychádza 13,60 .
veronikasad
09.02.09,17:45
Chcem sa spýtať ako je to s priemerom na dovolenku ak zamestnanec pracoval minulý rok a priemer za posledný štvrťrok mi vychádza 9,3904
mam mu preplatiť taký priemer za dovolenku alebo opraviť do výšky MM

Prosím poradte ďakujem
aký týždenný úväzok mal tento zamestnanec ?
maria-
10.02.09,06:18
40 hodin
ivka70
10.02.09,06:28
40 hodin a ma stale minimalnu mzdu? /vlani aj teraz?/
Difi
10.02.09,06:43
Ja mám taký istý problém, síce v minulom roku sme nemali MM, ale teraz mi vychádza priemer menej. Podľa § 134 ods. 5 ZP by sa mal zvýšiť priemerný zárobok na sumu zodpovedajúcu MM. Ale ako ti vyšlo 13,60 EUR?
maria-
10.02.09,06:48
ano MM minulý rok aj teraz mne vyšiel dovolenkový priemer 13,5884 z MM 8900
mzdarka renca
10.02.09,10:08
Ja mám taký istý problém, síce v minulom roku sme nemali MM, ale teraz mi vychádza priemer menej. Podľa § 134 ods. 5 ZP by sa mal zvýšiť priemerný zárobok na sumu zodpovedajúcu MM. Ale ako ti vyšlo 13,60 EUR?

Priemer z minulého roku je ok, len pri výpočte mzdy nahráš rozdiel ako doplatok do MM, aby ti to sedelo a bolo ako má byť v zmysle platnej legislatívy.
Dana7
13.04.11,04:07
Prosím o radu, s problémom čerpania dovolenky medzi materskou a rodičovskou. Keďže pracovníčka sa rozhodla vyčerpať dovolenku po ukončení materskej a pred nástupom na rodičovskú, tak logicky nemá žiadnu priemerku z miezd, keďže bola na materskej. Je mi jasné, že musím použiť priemerku predpokladanú. Ale pri zadávaní mzdy program odo mňa požaduje pravdepodobný príjem. Na MD odchádzala s mesačnou mzdou 1000,-- EUR. Do pravdepodobnej priemerky mám teda použiť tento príjem, alebo mám tam dať napr. minimálnu mzdu. Niekde som totiž postrehla nejakú diskusiu, / len neviem, či to nebola nejaká blbosť /, že predpokladanú priemerku mám rátať z minimálnej mzdy. Mne sa to akosi nezdá, ale chcem mať istotu.:confused:

Ďakujem
katka50
13.04.11,04:16
Prosím o radu, s problémom čerpania dovolenky medzi materskou a rodičovskou. Keďže pracovníčka sa rozhodla vyčerpať dovolenku po ukončení materskej a pred nástupom na rodičovskú, tak logicky nemá žiadnu priemerku z miezd, keďže bola na materskej. Je mi jasné, že musím použiť priemerku predpokladanú. Ale pri zadávaní mzdy program odo mňa požaduje pravdepodobný príjem. Na MD odchádzala s mesačnou mzdou 1000,-- EUR. Do pravdepodobnej priemerky mám teda použiť tento príjem, alebo mám tam dať napr. minimálnu mzdu. Niekde som totiž postrehla nejakú diskusiu, / len neviem, či to nebola nejaká blbosť /, že predpokladanú priemerku mám rátať z minimálnej mzdy. Mne sa to akosi nezdá, ale chcem mať istotu.:confused:

Ďakujem

ZP § 134 ods.3
(3)Ak zamestnanec v rozhodujúcom období neodpracoval aspoň 22 dní alebo 170 hodín, používa sa namiesto priemerného zárobku pravdepodobný zárobok. Pravdepodobný zárobok sa zistí zo mzdy, ktorú zamestnanec dosiahol od začiatku rozhodujúceho obdobia, alebo zo mzdy, ktorú by zrejme dosiahol.

Určite by si jej pri nástupe do zamestnania nedala minim. mzdu.