AlenockaS
09.02.09,11:38
Dobrý deň,
neviem, či som správne, mám takúto otázku. Kúpila som starú chalúpku s príslušenstvom. Humno a zadné časti domu pôvodne využívané na chov hospodárskych zvierat sú v dezolátnom stave (prepadnutá strecha, zlomený krov, začervené ) Toto humno a prístavby sú zakreslené v katastri a platím za ne dane. Tento rok by som to chcela rozobrať, pretože to začína byť životu nebezpečné. Mám nejakú ohlasovaciu povinnosť, alebo mám niekde žiadať povolenie na búranie ?
Ď
Alena
velvet
09.02.09,11:26
Pokiaľ je tá stavba zaznačená v katastri, tak potrebuješ búracie povolenie. Tlačivá naň plus príslušné info dostaneš na Obecnom úrade pod ktorý Tvoja chalúpka patrí :-)
AlenockaS
09.02.09,13:32
Pokiaľ je tá stavba zaznačená v katastri, tak potrebuješ búracie povolenie. Tlačivá naň plus príslušné info dostaneš na Obecnom úrade pod ktorý Tvoja chalúpka patrí :-)
ďakujem, obrátim sa teda na starostku ;)
Milan.Žiška
10.02.09,13:25
Ak by strostka robila obštrukcie, treba uviesť bezpečnosť na prvé miesto.
AlenockaS
11.02.09,07:59
Ak by strostka robila obštrukcie, treba uviesť bezpečnosť na prvé miesto.
prečo myslíš ? že by jej šlo o pár šupiek daní ?:D
Milan.Žiška
11.02.09,08:10
prečo myslíš ? že by jej šlo o pár šupiek daní ?:D

Mám skúsenosť s chalupy. Je to peknučká dedinka s pár obyvaťelmi,
a.) Starost(k)a počas svojho obdobia asi potreboval "pár šupiek" lebo všetka administratíva bola neskutočne zdĺhavá.
b.) Starost(k)a počas svojho obdobia stačil jeden rozhovor a už ma kontaktovali domáci či budem potrebovať ich pomoc (hradila ich dedina z penazí na udržbu obce alebo tak nejak ), doknca mi zapožičali výsuvný mobilný rebrík, aby smei mohol fasády nafarbiť. Až som sa nepríjemne cítil keď mi chceli prispieť na farbu.

Je veľmi vidieť komu na práci záleží a kto to robí len s povinnosti. Bodaj by bol takýchto pozitývnych príkladov čo najviac.:):):)
AlenockaS
11.02.09,09:22
Mám skúsenosť s chalupy. Je to peknučká dedinka s pár obyvaťelmi,
a.) Starost(k)a počas svojho obdobia asi potreboval "pár šupiek" lebo všetka administratíva bola neskutočne zdĺhavá.
b.) Starost(k)a počas svojho obdobia stačil jeden rozhovor a už ma kontaktovali domáci či budem potrebovať ich pomoc (hradila ich dedina z penazí na udržbu obce alebo tak nejak ), doknca mi zapožičali výsuvný mobilný rebrík, aby smei mohol fasády nafarbiť. Až som sa nepríjemne cítil keď mi chceli prispieť na farbu.

Je veľmi vidieť komu na práci záleží a kto to robí len s povinnosti. Bodaj by bol takýchto pozitývnych príkladov čo najviac.:):):)

no tak ale toto ozaj nechniapem, zdá sa mi to aj dobré aj zlé ? :D
Milan.Žiška
11.02.09,09:29
no tak ale toto ozaj nechniapem, zdá sa mi to aj dobré aj zlé ? :D

Chcel som dať info, že to nemusí byť legislatívou ale len človekom (uradníkom / starostom).
AlenockaS
11.02.09,09:38
Chcel som dať info, že to nemusí byť legislatívou ale len človekom (uradníkom / starostom).
aha;) no tak naša pani starostka si velice potrpí na úradovčky :rolleyes:
Milan.Žiška
11.02.09,10:26
Nevysvetluj si to ako uplatok, ale taká "malá káva" ( alebo snaha o pozitívnu komunikáciu ) vie urobiť divy, zvlášť ak je to na malom meste alebo dedinke. Nemusí to byť zrovna starosta, kto ti najlepšie poradí a pomôže.
AlenockaS
11.02.09,10:48
Nevysvetluj si to ako uplatok, ale taká "malá káva" ( alebo snaha o pozitívnu komunikáciu ) vie urobiť divy, zvlášť ak je to na malom meste alebo dedinke. Nemusí to byť zrovna starosta, kto ti najlepšie poradí a pomôže.
no iste, snažila som sa pozitívne komunikovať....(síce bez kávy) ale nenašla som odozvu, asi ako budúca obyvateľka obce nie som dostatočne zaujímavá pre pani starostku ( cca 220 obyvateľov)....nuž ale ľudia sme všelijaký....;)