OKAA
09.02.09,11:46
Milý poradáci.
Môjmu svokrovi,(vdovcovi)kde žije spolu s dvomi dospelými synmi a vydatou dcérou s 1 ročným synčekom-nabúralo auto Tatra(dokonca žumpár)do domu a pristálo priamo v izbe,ktorú obývajú moji dvaja švagri.:mad:Akoby toho nebolo málo,ešte naviac sa tam vylial celý obsah 10 kubíkového fekálu!:eek:(Naštastie švagri v izbe neboli,1/2 hodiny pred tým odišli na nákup.Inak by ich to zabilo!!!:mee:)
No,diera v dome ako hrom-navyše všetok nábytok zneškodnený(kanalizačným,,humusom,, a ten zápach.......)nie len v izbe, ale aj v kuchyni!:(Samozrejme jeden zo švagrov volal políciu.Policajti spísali zápisnicu,všetku napáchanú škodu odfotili,ale,majitel Tatre sa nakoniec zo švagrami aj pred políciou dohodli,že ,,vinník,,všetku škodu dá, aj finančne do poriadku.Na jeho náklady švagri ,,uzatvorili,,dieru do domu,v izbe dali na steny aj strop sadrokarton,v kuchyni obkladačky i sadrokarton.
Na svoje náklady- podlahu v izbe i v kuchyni,s tým že ,,vinník,,im to preplatí.Nábytok,PVC,televízor-skrátka všetko,čo bolo v izbe i v kuchyni museli vyhodit!Dohoda bola,že im nábytok,televízor,paplony atd...všetko zaobstará!To ani nehovorím o tom,že švagri už 8 nocí prespávajú u nás-kedže doma to ešte stále dávajú do poriadku a majú v izbe i v kuchyni ,vlastne len holé steny!Navyše švagriná sa nemôže s malým synom pohybovat v kuchyni a nieto ešte uvarit.Je s ním i z mužom ,,zalezená,,len vo svojej izbe,kde vlastne len spávajú-no,bohužial-teraz tam musí i varit na variči i jest.....Môj svokor i švagri sú dobrí ludia,preto pristúpili i na dohodu zo strany ,,vinníka,,a preto že bývame na dedine,všetci sa poznáme-mu taktiež nechceli robit problémy s políciou a ked videli,že vinník je ochotný uhradit škodu-tak súhlasili.No,ale,nastali problémy!Včera im ,,vinník,,priviezol dve válandy(asi zo smetiska?)preležané,staré,no hrôza.2 paplony-samá stuchlina a 2 vankúše ako palacinky,tiež stuchnuté!!!Samozrejme,pohoršení a urazení,mu to švagri odviezli spät k nemu domov.Ešte sa ,,vinník,,vyjadril,že oni tiež pred tou nehodou nemali nové postele.Moji švagri si radšej dnes išli kúpit-nové válandy,nové paplony i vankúše a to z vlastných financií.Chcela by som to trocha skrátit.Ked si od neho švagri pýtali už i ten televízor,povedal,že ešte žiaden nezohnal.A navyše im povedal,že ho vydierajú.Aby ste ma pochopili.Oni si nežiadali nový nábytok,boli by spokojní i napr.z bazaru,no zachovaný.Pýtajú len to,čo im vdaka nemu bolo zničené a ako sa dohodli a on,že vydierajú!Poradáci moji,ako majú švagri dalej postupovat?Nemal by im ,,vinník,,dat nakoniec aj odškodné?Majú na neho predsa len dat trestné oznámenie,ak sa začína z toho vykrúcat a ich dohoda začína upadat?Prosím vás v ich mene,poradte.........Vdaka
koky76
09.02.09,11:25
Podla mna najskor uspeju ak to daju k sudu,lebo podla toho co pises tak to dobre urcite nebude.Treba sudnou cestou ziadat nahradu skody a pridat aj obvinenie z ohrozovania.A potom sa vodic tatry zbada ak mu pride sudna obsielka ze ho chcu zavriet za ohrozenie ludi ,ze mal dodrzat co slubil.V dnesnej dobe plati nadobrotu na zebrotu.Mal som podobny pripad ze mi sused nacuval na plyn a odtrhol ho (bez vodicaku a namol)policajti prisli spisali zapis
mna sa pytali ci dam tresne oz. a ze nie ze aby to nechali tak on mi povedalze to vsetko zaplati.Len prislo iste k istemu a skutek utek musel som to platit zo svojho.
buchač
09.02.09,11:25
..Môj svokor i švagri sú dobrí ludia,preto pristúpili i na dohodu zo strany ,,vinníka,,a preto že bývame na dedine,všetci sa poznáme-mu taktiež nechceli robit problémy s políciou a ked videli,že vinník je ochotný uhradit škodu-tak súhlasili.....

Za dobrotu na žobrotu :eek::confused:

Nezávidim , asi ostáva len cesta cez právo .
Poisťovňa prichádza - neprichádza do úvahy ?

Pevné nervy :mad:

Juraj
danushka
09.02.09,11:28
No neviem či by som v takom prípade riešila zneškodnený nábytok...veď Vám to auto muselo poškodiť statiku domu.
Určite treba podať trestné oznámenie.
Chobot
09.02.09,13:38
Za dobrotu na žobrotu :eek::confused:

Nezávidim , asi ostáva len cesta cez právo .
Poisťovňa prichádza - neprichádza do úvahy ?

Pevné nervy :mad:

Juraj

Presne tak. Veď to auto muselo mať PZP a práve na takéto veci slúži to PZP, nielen keď niekomu poškodí auto. PZP zahŕňa akúkoľvek škodu spôsobenú prevádzkou auta. Prečo ste do nenahlásili do jeho poisťovne?
OKAA
09.02.09,14:30
Velmi pekne vám dakujem,za vaše-pre mňa tak vzácne rady.:)
Presne,ako píšete.On by ich teraz chcel ,,len,,tak jednoducho odbit.:cool:
Do jeho poistovne nevolali preto,lebo ich také niečo ani nenapadlo.Oni boli v šoku a ako som písala,pristúpili na dohodu.:(
Ráno povedali,že uvidia, ako sa vyjadríte k tomu vy a podla vašich rád sa rozhodnú......:oChobot,ešte chcem poprosit, či môžu ešte stále(po 8 dňoch)zavolat do jeho poistovne?Alebo,už je neskoro?A ako si zistia jeho poistovňu?Ospravedlňujem sa,ale v tomto sme neznalí!
Chobot
09.02.09,14:50
Velmi pekne vám dakujem,za vaše-pre mňa tak vzácne rady.:)
Presne,ako píšete.On by ich teraz chcel ,,len,,tak jednoducho odbit.:cool:
Do jeho poistovne nevolali preto,lebo ich také niečo ani nenapadlo.Oni boli v šoku a ako som písala,pristúpili na dohodu.:(
Ráno povedali,že uvidia, ako sa vyjadríte k tomu vy a podla vašich rád sa rozhodnú......:oChobot,ešte chcem poprosit, či môžu ešte stále(po 8 dňoch)zavolat do jeho poistovne?Alebo,už je neskoro?

Nie je neskoro. Vo všeobecnosti sa nehody nahlasujú do 14 dní, ale môžu aj neskôr. Pokiaľ teda majú tú zápisnicu z polície (čo im určite pomôže pri likvidácii škodovej udalosti v poisťovni), tak nech zabehnú do jeho poisťovne, spíšu hlásenie a priložia ten zápis z polície. Likvidátor z poisťovne asi bude chcieť vidieť ten dom (ak polícia urobila fotky z miesta nehody, dobré by bolo si vypýtať ich kópie pre poisťovňu).


A ako si zistia jeho poistovňu?

Potrebujete vedieť len jeho EČV a tu to zistíte:

http://www.skp.sk/?lng=svk&MODULE=3&SECTION=17


Ospravedlňujem sa,ale v tomto sme neznalí!

Preto sa pýtaj....;)
OKAA
09.02.09,15:43
Moja velká vdaka Chobot.:)Si zlatý,obdivujem ta!;)
dolfort
09.02.09,16:06
možno mimotemy : Predpokladám že keď policajti zdokumentovali nehodu, tak dali šoférovi aj fúkať.

Inak môj názor je že súdny spor ťažko povedať či by bol rentabilný - jednak rýchlosť súdov + keď je vinník taký hajzel, isto si najme dobrých právnikov a po 5 rokoch si povieš - mali sme si sami pokúpiť všetko a poopravovať a kašľať naňho.... :mee:

No a na súde: jedna vec je že ti súd uzná že máš pravdu, ďalšia vec je či ti prizná náhradu škody akú žiadaš a ešte tretia vec je že či aj dakedy od toho típka uvidíš prachy, ktoré ti súd povedal že na ne máš nárok.

Mať pravdu a mať právo sú rôzne veci. Paragrafy sú pokrútené a spravodlivosť slepá.