eloelic
09.02.09,12:12
Ahojte. Chcem sa Vas opytat, ked obcianske zdruzenie je poberatelom 2 percent z dane prijmu, ako vyzbierane peniaze moze minut. Sme poberatelom na zaklade podpory vzdelavanie. Mozeme uctovat (resp. vyuzivat tieto peniaze) na vyslanie nasich clenov na kurzy (preplatenie cestovneho, zaplatenie ceny kurzu), nakup hardwaru a softwaru atd. Moze sa z toho platit napr. najomne na kancelariu o.z.? Alebo ked chceme spravit my kurz, ci sa da dat odmena clenovi, ktory ten kurz spravi. Dakujem
hanelie
09.02.09,13:43
finančné prostriedky získané z podielu dani z prijmu je možné minúť len na zámer, ktorý máte uvedený v stanovách - takisto to máte uvedené aj v registrácií prijímateľa - pokiaľ sa minú na iný účel - môže prípadná kontrola neuznať takéto výdavky
OZ Stopy
15.06.09,06:57
My máme podobný prípad. Máme v stanovách prípravu vzdelávacích programov pre deti a mládež, máme to aj v notárskej zápisnici - pri registrácii na 2 %. A máme podobné prípady - cestovné pre prednášajúcich, prenájom miestností, účastnícke poplatky pre našich dobrovoľníkov na cudzích školení, nákup zariadení - zvukový mixpult, monitor k počítaču apod. Ja si myslím, že tie peniaze takto môžeme použiť, ale rada by som počula niekoho skúsenosť, či uvažujem správne.
Ďakujem.
hanelie
15.06.09,08:17
cestovné pre prednášajúcich, prenájom miestností, účastnícke poplatky pre našich dobrovoľníkov na cudzích školení, nákup zariadení - zvukový mixpult, monitor k počítaču apod.
tieto výdavky úzko súvisia so zámerom, ktorí máte v stanovách -
OZ Stopy
15.06.09,10:23
Ďakujem.
OZ Stopy
19.06.09,12:10
Ešte som sa chcela opýtať. Na našich akciách - školeniach poskytujeme účastníkom občerstvenie. Môžem si bločky za občerstvenie dať normálne do nákladov? A môžem na to použiť peniaze z 2 %? A keď napríklad pri celodennej akcii poskytneme účastníkom obed - môžem si bloček za obed dať do nákladov? Ďakujem vopred za radu.
eloelic
23.06.09,12:24
Dakujem za odpoved.